Chleb Sally Lunn- delikatna drozdzowka z maszyny

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Ja lubię takie wilgotne ciasta, a twoja Sally wygląda bardzo apetycznie. Ten krater dodaje jej takiego szalonego wyrazu
icon_lol.gif

Oliwy daję zwykle łyżkę, tym razem zapomniałam.
Jestem gorącym propagatorem tego przepisu, bo jest mało absorbujący, drożdżówa wychodzi bardzo smaczna a proporcje są akurat na moje nieduże wiaderko.
Muszę jeszcze przetestować Kermici.
 
Wrz 3, 2007
299
0
0
Coś pięknego.
cook.gif
Wizualnie jak na maszynę to prawie cudo natury.Przepis już ukradłem i będę próbował. Jeśli chodzi o mnie widzę w nim jedną wadę- przy mojej diecie wypiek ten nie będzie często gościł -pod warunkiem ,że w ogóle mi wyjdzie
icon_lol.gif
.Dzięki.Pozdrawiam.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
NIe dostalam powiadomienia i dopiero teraz zobaczylam Twego posta Fanatyku. Ciesze sie, ze Sally Ci sie podoba, mam nadzieje, ze rowniez w smaku byla dobra.
icon_biggrin.gif
 
Wrz 3, 2007
299
0
0
Muszę się przyznać ,że jeszcze nie zrobiłem, ale czeka na kolejkę i spróbuję go stworzyć na wekend do kawy
wink.gif
 

niq

Member
Mar 29, 2008
2
0
0
pyszniocha! ja zagniotłam w maszynie a potem zaplotłam w warkoczyki i do piekarnika, zamiast cukru dodałam miodu :D
chop stwierdził że lepszej w życiu nie jadł i odrazu zjadł swoją połowę
icon_smile.gif
)))
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Zrobiłam, bo nie miałam czasu na nic bardziej pracochłonnego i jestem w fanklubie tego ciasta. Następne będzie bardziej słodkie i z większą ilością bakalii, tutaj jest tylko skórka pomarańczowa. Ale i tak jest to jedna z najlepszych drożdżóweki, i to z maszyny!!!
 

Załączniki

  • Obraz_028.jpg
    Obraz_028.jpg
    198.2 KB · Wyświetleń: 0
  • Obraz_029.jpg
    Obraz_029.jpg
    184 KB · Wyświetleń: 0

elaf

Member
Cze 2, 2008
4
0
0
Upiekłam dzisiaj Sally, wyszła rewelacyjnie: pięknie wyrośnięta, z rumianą skórką
icon_smile.gif
. Jestem początkującą "maszynistką", to drugi chlebek jaki upiekłam w moim automacie. Serdecznie polecam bo jeśli mi się udało to chyba nie sposób jej zepsuć
icon_razz.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
wyrabia sie - zobaczymy jak wyjdzie

dzis juz wyrzucilam do kosza ciasto na buleczki, zeby chociaz to wyszlo
anbetung.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
matko , no nie wiem ciasto mimo dwoch mieszadel takie jakies zle "zamieszane" dosypalam odrobine maki - ale surowe pyszne w smaku

dokupie rodzynek tak na wszelki wypadek, gdyby nie wyszlo
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
taaa wiec chcialabym powiedziec , ze nie wyszlo - gniot straszny bleee

czy mialo z tego wyjsc cos wygladajace jak drozdzowka? z dziurami w srodku, wilgotne z rodzynkami? Bo mnie wyszlo zupelnie cos innego..
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
czyli ciasto na piekna dziurawa mokra drozdzowke w maszynie ma wygladac jak?tak na oko? kulka czy plaskacz?
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Mnie z tego przepisu zawsze wychodzi pyszna drożdżówa. Raczej sucha niż wilgotna, świetna na śniadanie z masłem.
Jak chcesz wilgotną to zrób zaparzaną babkę Anusiaczka.