Chleb z San Francisco

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a ja dziś wrzucilam do niego około szklankę ziaren żyta przyegotowanych dzien wcześniej i moczonych w soku jabłkowy,! Urósł super, swietny jest, tylko za malo kwasny troche
icon_razz.gif
:lol:

krojony na cieplo wiec gorzej wyglada niz smakuje

sf7yt.jpg

sf10si.jpg
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Dziewczyny, a wyrabiałyście ręcznie czy w maszynie?

No i jeśli nie mam octu balsamicznego to może się bez niego obyć?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wiesz co, ten ocet NAPRAWDE duzo zmienia... bez neigo to chyba bedzie zwyklu chleb pszenny, a tak jest przepyszny... moze zrob narazie cos innego, a jak bedziesz miala ocet, dopiero upiecz ten...

wyrabialam raz w maszynie, jak jeszcze mialam, a teraz mikserem. Ręką się nie da, bo jest bardzo luźny. Baaardzo. I mikser moim zdaniem sie o wiele lepiej sprawdza przy takiej konsystencji niż maszyna.
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
no tak.... muszę poczekać w takim razie

Małgoś a długo tym mikserem wyrabiałaś? i ile ten chlebek w przybliżeniu może rosnąć?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
e, krótko, ze 4 minuty, odeczekalam 5 i jeszcze dwie. zawsze tak robię, bo dopiero wtedy widac, czy trzeba cos dosypac.

rosnie baaaardzo szybko, jakies 30 minut.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
jejciu, jaki pyssszny!!!!!!

dzis pierwszy raz spróbwalam tego chlebcia bez zadnych kombinacji (zadnych dosypanych otrebow, ziaren etc) i jets fenomanalny!!!!!! Polecam jeszcze raz!
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,068
436
83
chleb ze sklepu ????? o czym Wy mowicie.
Ja juz nie mam sily tlumaczyc panu w budce, gdzie kupuje rozne ekologiczne produkty, ktory mi wciska pseudodomowe pieczywo. Raz sprobowalam i nigdy wiecej. Kruszy sie to i smakuje ropopodobnie... Juz nie wspomne o tych chlebach z przemyslowych piekarni.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
CYTATnie wiem jak Tobie, ale mi już żaden chleb ze sklepu nie smakuje
CYTATchleb ze sklepu ????? o czym Wy mowicie
przyłączam się do klubu. sucha, krusząca się gąbka! Okropność. Pumpernikel i chrupki chleb ten taki cieniuteńki z Ikei o smaku cuminowym (jakiś skandynawski)
A bułki to juz koszmar - wata cukrowa~

i też mam pania w ekologu w Promenadzie, ktora stara mis ie wciskac te chleby. błe.
 

bancha

Member
Wrz 5, 2005
66
0
0
przylaczam sie jak najbardziej :lol:
pare dni temu kupowalam sobie make w green planecie (sam sklepik jest rewelacyjny) i skusilam sie na razowe buleczki. jeszcze miesiac temu pewnie bym sie rozplywala w zachwytach, ale odkad robie chleb na moim wlasnym zakwasie.....kruszace to takie bylo i jakos tak dziwnie pachnialo.
najsmutniejesze, to ze za poltora tygodnia koniec wakacji i nie wiem jak mi sie uda te chlebki robic.... moze w weekendy caly zapasik i zamrozic? :dump:
oj ciezko bedzie..
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Bancha, łączę się w bólu!!
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Wlasnie skonsumowalismy w ramach pospiesznego obiadu, bo caly dzien dzisiaj w biegu. Lisko jest boski! Ja juz sama nie wiem, ktory chleb jest najlepszy, co zrobie to pysznosci. Ten jest niezwykle (dla mnie praktyczny). Zarobie i wstawie do rosniecia wieczorem, a rano bede piekla (no i zrobilam bez drozdzy). Zdjecie zrobie i wieczorem pokaze.

Miekisz jest dziurowaty, miekki i wilgotny. Jak go ciachalam zyleta, to zderzylam sie z mezem w kuchni (no spieszylismy sie ze sniadaniem :mrgreen: ) i lekko mi opadl, ale po upieczeniu nic nie bylo widac. Lisko, dziekuje za kolejny wspanialy przepis
icon_biggrin.gif
I prosze o wiecej takich rewelacji!!