Ciasto bananowo - czekoladowe

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,417
4,661
113
Wygrzebałam dzisiaj ten przepis z cinowych czeluści, bo banany w kuchni wychodziły ze skóry. Początkowo chciałam upiec zwykły chlebek bananowy, ale stwierdziłam, że może dla odmiany upiekę coś innego. I to był bardzo dobry wybór
icon_smile.gif
Wprawdzie nie miałam wszystkich składników, więc likier pomarańczowy zamieniłam na baileys i nie dałam skórki pomarańczowej, ale ciasto i tak wyszło bardzo dobre. Piekłam 1 godzinę i 5 minut, bo po 50 minutach było jeszcze niedopieczone w środku, przez co może odrobinę się za bardzo spiekło z wierzchu. Zjedliśmy jeszcze ciepłe, bo akurat koleżanka wpadła, nawet polewy żadnej nie zdążyłam zrobić, może nawet dobrze, bo nie przepadam za czekoladą na cieście. Zresztą i tak wszystkim najbardziej smakowała ta chrupiąca skórka. Przepis już poszedł dalej w świat
icon_smile.gif


Edit: wyjaśniła się sprawa dłuższego pieczenia - dolna grzałka w piekarniku się przepaliła.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,417
4,661
113
Zdjęcie już wstawiałam w innym wątku, ale dodam też tutaj:

bananowe1.jpg

Tym razem zrobiłam z polewą czekoladową, wzorem Joanny z reszty tabliczki czekolady i masła, ale nie dodawałam cukru i śmietanki, tylko trochę syropu ze słoika, w którym mam skórki pomarańczowe, co nadało polewie pomarańczowego aromatu
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • bananowe1.jpg
    bananowe1.jpg
    126.3 KB · Wyświetleń: 32

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,291
262
83
Bardzo smaczne ciasto! I takie szybkie do zrobienia :) Nie dziwię się, że w tylu wersjach już było pieczone. Na pewno będę jeszcze do niego wracała.
Dodałam mniej cukru niż w podstawowym przepisie (100g cukru), pudełeczko skórki pomarańczowej i orzechy pekan.