Ciasto bananowo - czekoladowe

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
Cieszę się bardzo, że wpisany przeze mnie przepis stał się dla Ciebie taką inspiracją.
Z bananowych nowo odkrytych wypieków mogę Ci polecić jeszcze ten, naprawdę smaczny:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=39731&hl=


okruszek13 @ 13 Jul 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1582151Wyszlo mieciutkie i wilgotne i bardzo dobre w smaku
icon_smile.gif
Pol keksowki moje dzieci na jedno posiedzenie wciagnely
icon_smile.gif
Tesciowej i babci tez bardzo smakowalo
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ha, Joanno, znam te muffiny moja kolezanka je wypieka i to w takich wariacjach, ze nie zawsze udaje mi sie zgadnac co w nich jest
icon_wink.gif
Pdstawowo zawsze jest maka orkiszowa jednak bo tylko takiej uzywa do wypiekow.

Zapewniam, ze z przepisu skorzystam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
Dziś jeszcze gorące posmarowałam musem figowym z odrobiną soku pomarańczowego i oblałam czekoladą:

ciasto_bananowe_z_musem_figowym_i_czekolad_.jpg ciasto_bananowe_z_musem_figowym_i_czekolad__.jpg

Ciasto z mąki orkiszowej, cukru trzcinowego i 120 g czekolady, ze świeżo otartą skórką i likierem pomarańczowym; na wierzchu roztopiona czekolada z odrobiną wanilii.
 

Załączniki

  • ciasto_bananowe_z_musem_figowym_i_czekolad_.jpg
    ciasto_bananowe_z_musem_figowym_i_czekolad_.jpg
    90.3 KB · Wyświetleń: 9
  • ciasto_bananowe_z_musem_figowym_i_czekolad__.jpg
    ciasto_bananowe_z_musem_figowym_i_czekolad__.jpg
    93.6 KB · Wyświetleń: 9
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Alez wypaslas to skadinad skromne ciasto, jakas szczegolna okazja?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
"Wypasłam", jak to u mnie zazwyczaj bywa, całkowicie spontanicznie, z tego miałam akurat pod ręką. Dla jutrzejszego solenizanta.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Joanna @ 10 Nov 2015, 22:04 ) index.php?act=findpost&pid=1595252"Wypasłam", jak to u mnie zazwyczaj bywa, całkowicie spontanicznie, z tego miałam akurat pod ręką. Dla jutrzejszego solenizanta.
icon_smile.gif
Czasem mi sie wydaje , ze "urzedujemy" w jednej kuchni.
Jak mniemam to ulubione ciasto solenizanta
icon_wink.gif
Nie, nie, JEDNO z ulubionych!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
tatter @ 10 Nov 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1595257Czasem mi sie wydaje , ze "urzedujemy" w jednej kuchni.
rofl.gif


Faktycznie to jedno z ulubionych ciast, a pomysł przyszedł sam, gdy spojrzałam na trzy dojrzałe banany smętnie wyglądające z miski.
icon_smile.gif

W pierwszej chwili zamierzałam je przełożyć jakimś lekkim kremem, ale pomyślałam, że w takiej wersji może nie przeżyć czekającego je jutro transportu i w tej samej chwili dostrzegłam słoik z resztą pozostałego po tarcie musu figowego.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
W czterech slowach: "ewolucje kuchenne kucharki spontanicznej"
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
icon_lol.gif
W rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciu i mam nadzieję, że z tą spontaniczną modyfikacją będzie smaczne.
icon_mrgreen.gif


EDIT:
Wyszło wręcz fenomenalne w smaku, aromatyczne, ciężkie i wilgotne. Bardzo polecam taką wersję.

ciasto_bananowe_z_musem_figowym.jpg
 

Załączniki

  • ciasto_bananowe_z_musem_figowym.jpg
    ciasto_bananowe_z_musem_figowym.jpg
    93.4 KB · Wyświetleń: 8
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Upieklam weekendowo. Tym razem zrobilam z 1 1/2 porcji (ktora elegancko miesci sie w dlugiej keksowce). Zrezygnowalam z czekolady/kakao, make dalam orkiszowa, zamiast cukru bialego uzylam (na te powiekszona porcje) 50g cukru kokosowego i 100g posiekanych daktyli (oba skladnki dodalam do stopionego masla) i oczywiscie super dojrzale slodkie banany 4 sztuki. Polewe pominelam. Jesli smakowo mialabym do czegos porownac to bylo to cos pomiedzy banana bread i Sticky Date Pudding. W kazdym razie bardzo wilgotne, pyszne ciasto, na sniadanie idealne.

Joanno, ponowne uklony
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Britta

Member
Cze 20, 2016
101
0
0
Piekłam. Ciasto jest pyszne, wilgotne, pachnie bananami. Zamiast polewy czekoladowej użylam lukru. Zniknęło w ekspresowym tempie. Następnym razem zrobię z podwójnej porcji. Dziękuję za przepis
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Znow dzis upieklam, tym razem z malinami i polewa z bialej czekolady. Naprawde pyszne. A dodam jeszcze, ze przed wyjazdem na wakacje upieklam z wiorkami kokosowymi, paroma lyzkami mleka kokosowego i swiezym ananasem - taka wersja tropikalna. Ciasto bylo boskie! Joanno znow ci dziekuje
bussi.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Upieklam banananowe, bez czekolady ale za to z rodzynkami zielonymi i sliwkami. Do maki orkiszowej dodalam maki migdalowej i ekstraktu migdalowego (plus namoczone rodzynki). Sliwki ulozylam na wierzchu ciasta, posypalam maka migdalowa (aby wchlonela nadmiar sokow) i migdalowymi platkami. Wyszlo pyszne!
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
I ja upiekłam to ciacho! Jest przepyszne rzeczywiście. Także zmodyfikowałam, oczywiście: zamiast białego-trzcinowy cukier+daktyle, olej kokosowy a nie masło, mąki różne (orkiszowej nie miałam, więc dałam żytnią, trochę pszennej razowej, kokosową i jaglaną), sok z pomarańczy oprócz skórki i rodzynki do środka jeszcze wmieszałam. Na pewno powtórzę!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ja rowiez upieklam. Znow
icon_wink.gif


Bananowe i mocno kokosowe - z wiorkami kokosowymi, maka kokosowa, na oleju kokosowym, z kokosowym cukrem. Dodatkowo razowa maka orkiszowa, chia i daktyle.
Pyszne, wilgotne. Podziekowania nieustajace
icon_biggrin.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
Ostatnio też piekłam z dodatkiem mąki kokosowej, ponoć było pyszne (nie próbowałam, bo całe zapakowałam dziecku na wyjazd).
Następnym razem dodam daktyle.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
Dziś zmiksowałam garść namoczonych w niewielkiej ilości wrzątku daktyli z bananami, dodałam olej kokosowy, łyżkę syropu klonowego, szklankę mąki orkiszowej, pół szklanki mąki kokosowej, 2 czubate łyżki wiórków kokosowych i sporą garść groszków z gorzkiej czekolady. Mam nadzieję, że będzie smaczne (piekę na wynos).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wianka

Member
Sty 25, 2012
1,034
10
38
Zachciało mi się takiego ciasta, ale okazało się, że w domu brak bananów więc zamiast bananów użyłam dżemu jabłkowego, ananasowego i mleka. Reszta składników jak w przepisie podstawowym.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
I jak, udało się?



Dziś piekę je w postaci placka z brzoskwiniami i płatkami migdałów w celu utylizacji szybko przejrzewających owoców, z olejem kokosowym zamiast masła.
Włączanie piekarnika w taki upał nie jest rozsądnym pomysłem, ale i tak miałam upiec schab na kanapki, więc wentylator będzie miał nadgodziny...

EDIT:

ciasto_bananowo__czekoladowe_z_brzoskwiniami.jpg
 

Załączniki

  • ciasto_bananowo__czekoladowe_z_brzoskwiniami.jpg
    ciasto_bananowo__czekoladowe_z_brzoskwiniami.jpg
    91.5 KB · Wyświetleń: 7
Ostatnią edycję dokonał moderator: