Ciasto bananowo - czekoladowe

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Dzieki za odpowiedz.
Niebawem zrobie ponownie bo jest smaczne
icon_smile.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Mam i ja
icon_smile.gif
Zapach piękny, smak wyborny
icon_smile.gif

Zrobiłam smak kawowy z rumem. Bałam się, że z podwójnej porcji będzie za mało ciasta na średnicę 32 i 21. Zrobiłam z 2,5 porcji. Urosło pięknie i tym sposobem w torcie będą dwa blaty bananowe a nie jak planowałam jeden.
Ten ubytek w większym cieście zrobiła mi mniejsza tortownica, która opierała się o brzeg większej a nie podejrzewałam, że tak wysoko ciasto wyrośnie.
r0uyd5.jpg


Dzięki Joanno za przepis. Już wiem, że długo będzie to mój ulubiony komponent tortów wszelakich
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,400
3,696
113
Cieszę się, h-elen, że ciasto przypadło Ci do gustu.

tatter @ 28 Oct 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1547229Dopisuje, ze znow upieklam. Tym razem z polewa wg przepisu illary - maslo, cukier puder, sok z pomaranczy. Pyszny!
Dzięki za przypomnienie o tej glazurze! Dziś je zrobiłam właśnie z nią, skórkę pomarańczową dodając do ciasta.
Wyszło właśnie z dzieckiem na imprezę; mam nadzieję, że będzie smakować.

EDYCJA 24.11

Dziś upiekłam tylko dla stęsknionego słodyczy dziecka, eksperymentalnie z 1 szklanki mąki orkiszowej, 1/2 szklanki mąki jaglanej i 1/2 szklanki mąki gryczanej. Tym razem z kawą zamiast pomarańczy.
Dopisuję - wyszło bardziej suche niż zwykle; czyli do tych mąk trzeba dodać więcej płynów.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Znow upieklam. Dwie sztuki. Z Cointreau, woda z kwiatu pomaranczy i 160g swiezej zurawiny (na podwojna porcje). Stygnie. Jedna panuje oblac polewa czekoladowa, a druga lukrem Illary.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Tatter, a jak robisz ten lukier?
W przepisie Illary wyczytałam (bez pomocy słownika, dlatego wolę zweryfikować u "praktykującego 😉)
1 łyżka masła
1/2 szkl. cukru pudru
1-2 łyżki soku z pomarańczy

A wykonanie, to już mój pomysł (za dużo tych rosyjskich liter...)
Masło rozpuścić, dolać sok. Do gorącej mieszanki wsypać c. puder i mieszać, mieszać, mieszać,...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,400
3,696
113
Jako, w przepisie stoi - 1 łyżka stopionego masła. To imo ciut mniej niż łyżka twardego.
Wystarczy go wymieszać z 1 -2 łyżkami świeżego soku z pomarańczy i ok. 1/2 szklanki cukru pudru.
Glazura ma być dość gęsta, ale płynna, więc ilość cukru i soku można regulować do uzyskania idealnej konsystencji.
Jako, że ją robiłam, składniki i wykonanie glazury dopisałam do przepisu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Dziękuję kochana.
Zrozumiałam :eek:)
(faktycznie "rastopljennowo", daje po oczach :eek:))
Dziś najdalej jutro moja opinia o wypieku.
"Do zobaczenia"
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Uda sie na pewno. W dodatku napisze, ze swieza zurawina jest boskie!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,400
3,696
113
Niczego bym nie dodawała. W oryginalnym przepisie ciasto jest marmurkowe, dwukolorowe i do jasnej części nie dodaje się żadnych dodatków.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Bardzo Ci dziekuje za szybka odpowiedz
icon_smile.gif

To ide robic to ciasto.
Nie ukrywam ze czekoladowe z kawa bylo nieziemsko dobre. A moze zrobie 2 wersje
dump.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobilam obie wersje. Szczerze to myslalam ze bedzie zakalec szczegolnie w czekoladowym bo rozpuszczona czekolade z kawa dalam na samym koncu.
Ale udaly sie oba
icon_smile.gif
Czekoladowe jednak w smaku lepsze ale za to bardziej suche niz zwykle.
Na pewno bede robic jeszcze nie raz
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,400
3,696
113
Uff, cieszę się z Twojego sukcesu.
icon_smile.gif

Ja to ciasto modyfikowałam już na wiele sposobów, ale zawsze na szczęście z powodzeniem.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Wczoraj upiekłam, ale coś nie poszło.
Ciasto wyrosło ładnie, jest smaczne, ale strasznie suche.
Piekłam 50 minut w tortownicy 23 cm. Być może przepiekłam.
Dzisiaj przekroję na 3 blaty i obsmaruję w środku serkiem jakimś i lekko nasączę.
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Samo ciasto smakuje jak kret,
jakby dodać cytrynową bitą śmietanę byłby kopiec kreta,
genialne jest.
Jestem tak chora że nie miałam siły zabawiać się w kremy czy glazury, więc plaster ciasta polewamy kilkoma łyżeczkami żurawiny ze słoika i tyle, no rewelacja!
spodziewałam się czegoś typu ciasto ucierane, babka lub murzynek które zupełnie nie wzbudzają mojego entuzjazmu, a to ciasto wzbudza, jest pyszne,
Łapię Miłoszewskiego, kreta i zmiatam do łóżka w tym doborowym towarzystwie
icon_razz.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,400
3,696
113
Nie znam smaku ciasta, o którym wspominasz, ale cieszę się, że to Ci smakuje.
Oby zasmakowało również Miłoszewskiemu....
zahnlos.gif
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobilam ponownie. Dalam pol czekolady 50%kakao, 3 spore banany, 1 lyzke mocnej nalewki wisniowej, zapach arakowy. Na sam koniec sypnelam 1 lyzke ciemnego kakao (wiecej nie mialam), 1 lyzke puchatka i 2 lyzki kawy rozpuszczalnej (kakao sypnelam bo za jasne mi ciasto wyszlo a o kawie sobie przypomnialam na samym koncu).
Pieklam w keksowce ponad godzine az balam sie ze nowu suche wyjdzie ale ciagle bylo w srodku luzne.
Wyszlo mieciutkie i wilgotne i bardzo dobre w smaku
icon_smile.gif
Pol keksowki moje dzieci na jedno posiedzenie wciagnely
icon_smile.gif
Tesciowej i babci tez bardzo smakowalo
icon_smile.gif


Moze zdjecie nie jest apetyczne ale ciacho jest na 6
icon_smile.gif


 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Wlasnie sie pieka. Mialam 4 spore banany to dwa chlebki od razu ukrecilam, z rumem, dodatkowa czekolada i suszonymi sliwkami. Rumowa polewe zrobie, moze nawet rumem nasacze.

Joanno, niestajace podziekowania za przepis.

edit: oczywiscie wyszlo bardzo smaczne, z suszonymi sliwkami cudowne w smaku (co jednak zrobie nastepnym razem to wezme suche sliwki i namocze je w rumie, te ktore dalam wczoraj byly "gotowe do jedzenia"), bardzo mi odpowiada w takiej kombinacji smakow.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: