Ciasto bezowo - karmelowe z migdałami "Paznokieć"

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Imamciu
lecker.gif

A ile warstwowy zrobilas
icon_question.gif
Bo chyba tylko dwa platy ciasta widze
gruebel_2.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Tak, dwie warstwy zrobiłam, z lenistwa
icon_mrgreen.gif

Zrobiłam hurtem kruchego ciasta tak na oko, na śliwkowca i na paznokiec. Ponieważ sliwkowiec powędrował na dużą blachę, to na paznokieć zostało ciasta na dwie warstwy
lecker.gif
ale i tak jak dla mnie było wystarczająco wysokie. Acha, kajmak dawałam kupny, też z lenistwa
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Dzieki za odpowiedz leniwa kobieto
icon_mrgreen.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Z tego lenistwa jeszcze dzisiaj mnie kręgosłup łupie
icon_mrgreen.gif
tak się w tej swojej kuchni przez przyjściem gości leniłam, że mi taki ból wszedł
gruebel_2.gif
i siedzi sobie i nic nie robi z moich protestów
gruebel_2.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Chetnie pomasuje
icon_wink.gif

A kawalek ciasta jeszcze zostal??
fiesgrins.gif


Juz cicho siedze bo watek zasmiecam
fiesgrins.gif
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
imamcia @ 24 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=589216Zrobiłam. Tak jak pisałam wcześniej z powidłami sliwkowymi. I jeszcze na powidła starłam trochę gorzkiej czekolady, a do kremu dodałam dla przełamania słodyczy spirytusu zmieszanego z rumem. Dla mnie bardzo dobre ciasto. Słodkie, sycące. Powidła chyba spełniły swoją rolę
Imamciu, ciacho pyszniasto wyglada
mniam.gif
daumen.gif
Chyba się przełamię i hurtem ugotuję ze 2 puchy mleka. U nas niestety gotowego karmelu nie spotkałam. Pomysł z powidłami sliwkowymi super.
Dzięki za wypróbowanie przepisu.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Ilona @ 24 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=589322Chetnie pomasuje
icon_wink.gif

A kawalek ciasta jeszcze zostal??
fiesgrins.gif


Juz cicho siedze bo watek zasmiecam
fiesgrins.gif
Il, dawaj z tym masażem:) ciasto zawsze można drugie upiec, jakby miał ból przejść, czego się nie robi
icon_smile.gif


Alisiu, wygląda, hmm, nie przyłożyłam się do ozdabiania, ale w smaku
daumen.gif
. Myslę, że dodatek alkoholu do kremu tez nie jest najgorszym pomysłem. Ja pierwszy raz w naszych osiedlowych delikatesach spotkałam gotowy kajmak i od razu skorzystałam z tej formy ułatwienia sobie pracy
icon_smile.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Akulka, zrób, jesli lubisz kajmak, koniecznie.
Znika w zastraszającym tempie, przynajmniej u mnie.
icon_mrgreen.gif

Goście jak zwykle czekają na jakieś nowe ciasto u mnie, i TO baaardzo im podpasowało, oj, bardzo
icon_mrgreen.gif
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
imamcia @ 25 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=590069Znika w zastraszającym tempie, przynajmniej u mnie.
icon_mrgreen.gif

Goście jak zwykle czekają na jakieś nowe ciasto u mnie, i TO baaardzo im podpasowało, oj, bardzo
icon_mrgreen.gif
Lejesz miód na me serce Imamciu
icon_mrgreen.gif
Już martwiłam się, że nikt nie spróbuje tego ciasta.
No niestety ciasto jest dość słodkie i raczej lekkie nie jest.
Kiedy poraz pierwszy spróbowałam tego ciasta u znajomej smakowało mi okrutnie, później robiłam je wielokrotnie w domku.
Ale tak robię w tym momencie rachunek sumienia i dochodzę do wniosku, że swoje ciasta zaniedbałam, wypróbowuję przepisy z forum i końca nie widać.
pfeif2.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Alisiu, to tak jak ja!!!
Już dawno nie zaglądałam do swojego zeszytu z przepisami. No może jedynie drożdżowe swoje od czasu do czasu piekę. A tak to non stop ktoś jakies cudo wstawi, i jak tu tego nie spróbować upiec?
gruebel_2.gif

Coś czuję, że Pan Monti się na mnie obrazi, bo jakoś szerokim łukiem obchodzę Go ostatnio
gruebel_2.gif

Chyba musi byc naprawdę dobre, bo nawet Teściowa mnie pochwaliła, muszę na kominie zapisać
gruebel_2.gif

No i polecam ta modyfikację z powidłami, co prawda nie jadłam tego ciasta bez powideł, ale myslę, że po tylu latach spędzonych w kuchni potrafię sobie wirtualnie wyobrazić smak danej potrawy......
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
imamcia @ 25 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=590159Chyba musi byc naprawdę dobre, bo nawet Teściowa mnie pochwaliła, muszę na kominie zapisać
gruebel_2.gif

No i polecam ta modyfikację z powidłami, co prawda nie jadłam tego ciasta bez powideł, ale myslę, że po tylu latach spędzonych w kuchni potrafię sobie wirtualnie wyobrazić smak danej potrawy......
icon_mrgreen.gif
Komplement od teściowej ma szczególną wagę
icon_mrgreen.gif


Bez powideł,
gruebel_2.gif
ciasto jest dość słodkie i jest kruchutkie takie rozpływające sie w ustach. Muszę koniecznie spróbować Twojej modyfikacji, wtedy będe miała jakies odniesienie.

A tak a propos gotowego karmelu, obok jakich produktów na pólce mozna go znaleźć
icon_question.gif
Spróbuję poszperać po sklepikach może cosik znajdę.
Kiedyś koleżanka obdarowała mnie gotowym karmelem takim przywiezionym z Ukrainy, no niestety nie podszedł mi, ale byłam jej wdzięczna za prezent.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Alisiu,
ja znalazłam w lodówce z nabiałem, obok mleka skondensowanego i śmietany. Ale tak stoi u mnie, w innych sklepach nie natknęłam się na gotowca.
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Dzięki dziewczyny, bedę szukac. Być moze, że nigdy nie zwracałam uwagi na gotowca, a on był w zasięgu reki
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piecuszek

Member
Sie 23, 2009
12
0
0
Ostatnio szukam jakiegos fajnego przepisu na ciasto z masą karmelową... Chciałabym żeby pod nazwą "masa karmelowa" kryło się coś niecoś więcej niż po prostu rozsmarowanie gotowej masy karmelowej na placku bo wtedy to już jest zbyt przeraźliwie słodko
icon_wink.gif
Trafiłam więc na ten przepis, wypróbowałam. No i tak: kruche placki są naprawdę super - kruchuteńkie, maślane i świetnie pasuje im to połączenie z bezą. Natomiast co do kremu mam mieszane uczucia... Nie wydał mi się za słodki (no bo to w końcu ma być bardzo słodkie), ale za to niemożliwie tłusty. Chcąc jakoś przełamać tę tłustość (30 dag masła!) dodałam do niego trochę alkoholu, stopioną czekoladę karmelową i parę łyżeczek kakao, ale - no niestety, za tłuste i już
icon_sad.gif
Choć zaznaczam, że niektórym smakował bardzo, więc to jak zawsze kwestia tego co kto lubi...
 

Załączniki

  • Avanti_31_05_05_Dzien_Dziecka_024.jpg
    Avanti_31_05_05_Dzien_Dziecka_024.jpg
    133.3 KB · Wyświetleń: 0
  • Avanti_31_05_05_Dzien_Dziecka_031.jpg
    Avanti_31_05_05_Dzien_Dziecka_031.jpg
    155 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: