Ciasto jaglane z truskawkami

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo dziekuje za ciekawe inspiracje - posypke na pewno wyprobuje do ryzu, brokulow, kalafiora, a za kasza musze sie dobrze rozejrzec. Te, ktore mam sprobuje sparzyc, zobaczymy co z tego wyjdzie. Juz od jakiegos czasu sie zastanawiam w jaki sposob otrzymujesz te wszystkie mleczka orzechowe, migdalowe?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
Fantastyczny pomysł na ciasto. Musze koniecznie spróbować, zwłaszcza, że bardzo lubię kaszę jaglaną, na słodko i na słono.
We wszystkich znanych mi przepisach polecano ją zblanszować przed dalszym gotowaniem.
Dla szukającej inspiracji Ines dołączam zdjęcie kaszy ugotowanej na mleku z dodatkiem sosu z suszonych owoców:
kasza_jaglana_z_suszonymi_owocami.jpg
 

Załączniki

  • kasza_jaglana_z_suszonymi_owocami.jpg
    kasza_jaglana_z_suszonymi_owocami.jpg
    32.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo dziekuje, Aniu, jak juz pisalam nie mam szczescia do zakupu kaszy jaglanej, ale bede szukac.
Przepisy zapisalam do wyprobowania.
bussi.gif
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Tak myślę, że to może to też za wysoka temperatura przechowywania. Kasza jaglana ma najwięcej tłuszczu i dlatego tak szybko się psuje. Mam nadzieję, że uda Ci się kupić dobrą kaszę
handclasp.gif
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Agrzesiu, jeśli tylko dziecko nie ma uczulenia i bolesci brzuszka po owocach (można wcześniej rano spróbować poddusić trochę owoców i je zjeść), to nie sądzę, by coś zaszkodziło. Ono nie jest ciężkie, nie ma tam cukru i mleka. Można zrobić tak, że jednego dnia rano zjesz kawałek i będziesz obserwować maluszka (warto nowe produkty wprowadzać rano, gdyby dziecko na cos reagowało bólem brzuszka, to nie bedzie to noc). Polecam też bardzo do jedzenia samą kaszę jaglaną, jest doskonała i dla matki, która karmi i potem dla dzieci (zwłaszcza zamiast manny, która jest bardzo oczyszczona, prawie jak biała mąka, nie jest więc dobrym i wartościowym jedzeniem).
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
A ja się dziś skusiłam.
icon_smile.gif
Ciasto w piecu, a na obiad - kotleciki z kaszy.
icon_smile.gif

Zrobiłam ze śliwkami węgierkami. Zamiast wiórek kokosowych dałam do ciasta mielone migdały, a nadzienie zrobiłam takie jak w tarcie wiejskiej, z płatkami migdałów:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...t=0#entry344696
Pod śliwki dałam domowy dżem węgierkowo - jabłkowo - gruszkowy.
Surowe ciasto pachniało tak apetycznie, że miałam ochotę je zjeść na surowo...
icon_smile.gif

Kasza na szczęście nie wyszła gorzka ( blanszowałam ją przed gotowaniem przez 2 minuty).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
ciasto_z_kaszy_jaglanej.jpg
Mnie smakowało.
icon_smile.gif
Pyszna była zwłaszcza migdałowa kruszonka na wierzchu. Panowie jednak zdecydowali, że wolą tradycyjne tarty na kruchym cieście.....
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • ciasto_z_kaszy_jaglanej.jpg
    ciasto_z_kaszy_jaglanej.jpg
    37.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Joanno, cieszę się, że smakowało. Ja szukam nowych smaków, bo zależy mi na tym, by wykorzystywać zdrowe produkty w kuchni. One różnią się smakiem od tego, co znamy, ale u mnie w domu już się tylko tak gotuje i piecze. Wspaniale, że spróbowaś
banana.gif
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
To jest pewnie kwestia nastawienia się i świadomości tego, co zdrowe i co warto jeść. Są osoby, które za nic nie spróbują razowego ciasta, bo uważają, że jest niedobre, bo razowe. Ale jak się tę razowość ukryje, to jedzą i smakuje im (zwłaszcza wszelkie razowe pierożki). By zmienić smak potrzeba ok. 6 tygodni. Ale ludzie mają coraz większą świadomość, że warto pracować nad wprowadzaniem nowych zdrowych potraw. Ja powoli wprowadzałam u siebie w domu razowe rzeczy, bo na początku można tęsknić do starych smaków.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
Ja przepadam za razowym smakiem, lubię kasze, ziarna, nasiona i orzechy, więc moim tradycjonalistom przemycam czasem takie potrawy.
icon_smile.gif
Nie za często, by nie wywołać buntu, ale coraz częściej....
icon_smile.gif
Wczorajsze kotleciki z kaszy jaglanej zajadali z takim smakiem, aż miło było patrzeć.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Joanna @ 31 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=552297Fantastyczny pomysł na ciasto. Musze koniecznie spróbować, zwłaszcza, że bardzo lubię kaszę jaglaną, na słodko i na słono.
We wszystkich znanych mi przepisach polecano ją zblanszować przed dalszym gotowaniem.
Dla szukającej inspiracji Ines dołączam zdjęcie kaszy ugotowanej na mleku z dodatkiem sosu z suszonych owoców:
Pokaż załącznik 15396
To zdjecie mnie zabilo!
Akurat glodna jestem i mysle, czy slina cieknaca z pyska nie utopi usypiajacego na piersi dzieciecia.

chce wiedziec jeszcze wiecej
zahnlos.gif

Jak sie jaglana blanszuje? Jak kapuste?
I co to jest slod? Czy melasy mozna uzywac?

nalesniki ryzowe tez by mnie interesowaly, bo razowe z mlekiem sojowym i woda jednak wychodza takie sobie. Sa grubsze, twardo-gumowate i zle sie zwijaja.
Czuje, ze bede grasowac po wszystkich przepisach autorstwa Ani.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Kolejne zdrowe ciasto do wypróbowania. Zastanawiam się tylko czyj estem w stanie je sama zjeść, bo męska część publiczności z pewnością tego nie tknie...
icon_frown.gif
 

Ania D.

Member
Gru 9, 2005
363
0
0
Kermidt, tak myślę, że jeśli jaglana jest bardzo gorzka, to świadczy to o jej starości. Blanszowanie może usunie nieco ten posmak, ale nie zmieni tego, ze kasza jest zjełczała. Ja od razu gotuję kaszę, tak, jak inne, w podwójnej ilości wody, ok. 20 minut.
Słód wytwarza się ze skiełkowanego ziarna pszenicy, ryżu, jęczmienia. W przepisach podaje się nazwę słód, ale w zasadzie chodzi o syrop słodowy. Wygląda i smakuje jak miód, jest półpłynny, smaczny, delikatny w smaku. Ja bardzo go lubię. Można oczywiście dawać melasę lub miód, jak kto lubi. Jutro podam przepis na naleśniki ryżowe. One są nieco inne, ale to już wyjaśnię pod konkretnym przepisem.
Villanelle, to ciasto ma wygląd "normalnego" (co by to nie znaczyło) ciasta z białej mąki. Można nic nie mówić, tylko je upiec i postawić na stole. Ja tak zwsze robię z moją dalszą rodziną. Smakuje im gdy nie wiedzą, że to zdrowe, jak nieopatrznie powiem co to jest, to niektórzy nie spróbują.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
pytam, bo melase kupie, a o slodzie nie mam pojecia.