Cytrynowe kwadraciki

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Pycha
icon_smile.gif

IMG_2323.JPG
 

Załączniki

  • IMG_2323.JPG
    IMG_2323.JPG
    144.7 KB · Wyświetleń: 0

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
o kurcze przegapiłam ten przepis.
zrobię z grejfrutem może, kupiłam dzisiaj 3 sztuki ..
fiesgrins.gif

dobra, zdecydowałam.
jutro piękę i kwadraciki i expresowe z malinami - na cieście Krystyny nigdy się nie zawiodłam i na pewno nie zawiodę, o !
icon_smile.gif

 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Zrobiłam i ja:).
Ciasto bardzo smaczne i nietypowe.Co ciekawe największym powodzeniem cieszyło się u mnie u gości, którzy nie przepadają za słodkimi wypiekami. Nawet poproszono mnie o przepis:).

Krystyno, mam tylko pytanie- mój spód był właściwie kruchym ciastem a nie kruszonką. Czy możesz mi zdradzić jak ręcznie wykonać dobrą kruszonkę?

 

Załączniki

  • cytrynowe_kwadraciki.jpg
    cytrynowe_kwadraciki.jpg
    42.9 KB · Wyświetleń: 0

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Madziu, tu nie ma żadnej tajemnicy i nie ma co zdradzac
icon_wink.gif
. Po prostu kruszonka wysypana na spód i lekko przypłaszczona dłonią, zamienia się w trakcie pieczenia w kruche ciasto.
 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Krystyna9 @ 26 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=886543Madziu, tu nie ma żadnej tajemnicy i nie ma co zdradzac
icon_wink.gif
. Po prostu kruszonka wysypana na spód i lekko przypłaszczona dłonią, zamienia się w trakcie pieczenia w kruche ciasto.
Ale ja się właśnie Krystyno pytałam jak ta kruszonkę zrobić
icon_smile.gif
. Czy ty siekasz nożem masło z mąką czy od razu zagniatasz czubkami palców?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
madziawoj @ 26 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=886576Ale ja się właśnie Krystyno pytałam jak ta kruszonkę zrobić:). Czy ty siekasz nożem masło z mąką czy od razu zagniatasz czubkami palców?
Ups, to ja źle zrozumiałam. Ja najczęściej używam malaksera. A jak nie chce mi się go wyciągac, to robię ręcznie: zimne masło kroję na malutkie kawałeczki lub ucieram na tarce - jarzynówce i wrzucam do mąki. I teraz dopiero szybciutko rozdrabniam palcami
 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Krystyna9 @ 27 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=886618Ups, to ja źle zrozumiałam. Ja najczęściej używam malaksera. A jak nie chce mi się go wyciągac, to robię ręcznie: zimne masło kroję na malutkie kawałeczki lub ucieram na tarce - jarzynówce i wrzucam do mąki. I teraz dopiero szybciutko rozdrabniam palcami
Dziękuję, o to mi właśnie chodziło:)
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Zrobiłam i ja
icon_smile.gif

Właśnie wsadziłam do piekarnika.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,688
537
113
o ludzie jakie to pyszne, przepyszne , przepis poszedł w świat
To ciasto ma już stałe miejsce w moim sercu i moja kolekcja stałych przepisów ma następny nabytek
Wyszło mi niziutkie i przez moment się bałam ,że się nie udało ,ale tylko mi się wydawało
Udało się udało i jest rewelacyjne tzn było
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Margot @ 2 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=888534o ludzie jakie to pyszne, przepyszne , przepis poszedł w świat
To ciasto ma już stałe miejsce w moim sercu i moja kolekcja stałych przepisów ma następny nabytek
Wyszło mi niziutkie i przez moment się bałam ,że się nie udało ,ale tylko mi się wydawało
Udało się udało i jest rewelacyjne tzn było
ha, mój mąż też tak pomyślał jak je zobaczył
icon_mrgreen.gif


Pyszne! Następnym razem robię z podwójnej porcji, bo już jest zjedzone
mniam.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Krystyno, przepieknie wygladaja Twoje ciasteczka. Ja tez bede je piekla jak wiecha stanie na domu mojego syna pod koniec wrzesnia. Nadaja sie swietnie na party na swiezym powietrzu.
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Siedzi w piecu!
Zrobilam z trzech porcji, gdyz jutro goscie w zwiazku z wiecha i nie tylko
cheers.gif
ale i jedzonko musi byc.
Troche sie martwie, bo masa cytrynowa bardzo plynna byla i nie wiem, czy czegos nie zepsulam.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam je znów, z myślą o weekendzie cytrusowym
icon_smile.gif
Tym razem są w wersji pomarańczowej, zamiast cytrynowego soku dodałam sok pomarańczowy i skórkę otartą z jednej dużej pomarańczy. Cukru dałam tylko 1/2 szklanki bo pomarańcza była słodka. Wyszły dobre ale cytrynowe są zdecydowanie lepsze, pomarańcze jednak są mniej wyraziste w smaku i może należało dodać skórkę z dwóch sztuk, bo sok nie aromatyzuje IMO prawie wcale. W każdym razie i tak są pyszne i znikają błyskawicznie
icon_mrgreen.gif


pV1hyg38Ca5VHpDGZX.jpg
S2euOQJUAXdgGv8XkX.jpg
 

osulka

Member
Sie 9, 2007
4,004
0
0
Zrobiłam, robione było z 2 cytryn i 1 pomarańczy bo braki w lodówce miałam
icon_mrgreen.gif

No i w ciutke większej blaszce ale nie szkodzi, smak OBŁĘDNY
icon_smile.gif
Przypomina skomplikowane i czasochłonne ciasto cytrynowe mojej cioci
icon_smile.gif

DSCN0155.jpg
 

Załączniki

  • DSCN0155.jpg
    DSCN0155.jpg
    107 KB · Wyświetleń: 0

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Osulko Twoje zdjęcie jest oblędne - zachęca do zrobienia nawet kogoś tak nieciastowego jak - mnie. Tzn ciastowa to ja jestem , ale tylko w jedzeniu - bo samodzielnie ciast nie piekę. Ale kto wie czy dzięki Tobie nie skuszę się na taki cytrynowy kwadracik
icon_mrgreen.gif