Cytrynowe kwadraciki

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
Zrobiłam w formie tarty ctytrynowej
icon_mrgreen.gif


tartacytrynowa.jpg
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Zrobiłam na święta, bo chciałam uniknąć pieczenia mazurka ;P Są smaczne, ale spód nie wyszedł mi za bardzo kruchy (nie wiem czy miał taki być właściwie) i tego mi w nich brakuje. Poza tym kwadraty smaczne, nie za słodkie, nie za kwaśne, w sam raz ;]
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jak dobrze, ze tyle osob probuje. Tyle opini!

Zrobilam i ja. Z przepisu Amy Scherber z kasiazki "The Sweeter Side of Amy's Bread", przepis bardzo podobny. W formie torcika na mezowskie urodziny.
U nas to swieto, bo mamy szlaban na mleko, a tu masa niby budyniowa, a naturalna, bez margaryny.

Jak dla mnie najlepsze kruche ciasto, na jakie znam przepis. Ciekawe, czy to dzieki dodatkowi maczki kukurydzianej? Bardzo cytrynowe i bardzo, bardzo slodkie. Az nie wiem, czy bardziej slodkie czy cytrynowe. Dlatego cieszy mnie, ze Dziunia zmniejszala ilosc cukru.
Nie zmienia to konsystencji?

Z pomarancza niewyrazne, a lemonki?
Albo sok z innych owocow?

Zdjecia nie ma. Bardzo szybko sie piecze i jeszcze szybciej znika.

Ale wkrotce bede piekla do pracy to moze sie uda pstryknac.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Kolejne cytrynowe, którego nie zauważyłam, zaślinionam po pachy, nie mam cytryn, cukru i masła
cry_1.gif

dopiero w sobotę po świetach będę próbować.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Przepyszne, tylko moje ciasto było gotowe po 12 minutach już przybrało ciemny kolor , wyłączyłam grzanie od góry i jeszcze 10 minut potrzymałam,
ale chyba i tak zbyt długo przebywało w pieco dlatego, że tak śmiesznie się zapiekło i cieżko było potem wydostać z blaszki pokrojone kwadraciki.
Tak przepyszne są, że do powtórki ale już pieczone bardzo króciutko.
Smak jakby galaretki z cytrynowych landrynek, pycha
lecker.gif