Czekolada plastyczna do wykonania róż

tess16

Member
Maj 11, 2006
148
0
0
Kasieniczko, bardzo trudno przeliczyć syrop kukurydziany z gramów na łyżki, czy łyżeczki. Ma on konsystencję miodu, a więc jest gęsty i ciągnący się. Następnym razem jak będę robić, to spróbuję odmierzyć w mililitrach.
Pozdrawiam, Teresa
 

Cukierniczka

Member
Lut 22, 2009
13
0
0
olkenik @ 8 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=658839oo jaaa.....
Tess....
anbetung.gif

już widzę co będzie moim nowym celem: znalezienie syropu kukurydzianego
icon_smile.gif
kiedys mialam przepis w ktorym pamietam do dzis napsiane bylo:
golden syrup można zastąpić miodem - sztucznym lub prawdziwym albo syropem kukurydzianym

wiec to chyba te same wlasciwosci (no bo i smak prawie identyczny)
 

Cukierniczka

Member
Lut 22, 2009
13
0
0
tess16 @ 8 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=658832Jednak temperatura otoczenia nie może przekroczyć 20 st.C.
mozna wiedziec dlaczego? a jesli zrobie tort i bedzie on udekorowany juz takimi rozami i bedzie stal w srodku lata w pokoju gdzie temp. wtedy na pewno przekroczy 20 stopni a bedzie stal np. 6 godzin na stole, to co sie stanie z rozami?? oklapna?? rozpadna sie??

I jeszcze pytanie male: probnowalas taka mase gdy jest rozpuszczona i wymieszana z syropem barwic na jakis kolor?? i czy barwnik w plynie jakikolwiek potem "zlapie" sie tlustej czekolady gdybym chciala pomalowac platki?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tess16

Member
Maj 11, 2006
148
0
0
- Wg mnie to obojętne jaki syrop dasz, działanie mają podobne. Jednak do białej czekolady syrop powinien mieć barwę jak najjaśniejszą
- Czekolada mimo odpowiedniego przygotowania jest produktem topliwym, do tego dochodzi obróbka ręczna (temp. człowieka to 36.6).Natomiast
dekoracjom gotowym nic się nie dzieje. Chodzi wyłącznie o czas wykonywania samej dekoracji.
- Barwiłam czekoladę na różowo, pomarańczowo, niebiesko i nic się nie działo. Róże pokrywałam też barwnikiem (w proszku) złotym i srebrnym za pomocą pędzelka.
- Folia spożywcza lub woreczki
 

Cukierniczka

Member
Lut 22, 2009
13
0
0
Tess16 - dziekuje moj Zlota, ale cos mi poszlo nie tak...
robilam wg przepisu ale dzis wieczorem minely 24 h w lodowce wiec wyciagam a ta masa jest jak kamien! jak mam z niej ulepic? podgrzac?
icon_razz.gif
heh ja nie wiem ale ona jest twarda jak kamien i kruszy sie bardzo. (nawet jak ja zeskrobywalam z pergaminu to LEDWO ja zagniotlam a i tak kawalki odpadaly taka sucha byla) ja nie wiem co robic zalamalam sie
icon_sad.gif


a barwnik w proszku jak rozrabiasz? babka w sklepie powiedziala mi ze trzeba go dodac do kilku kropel alkoholu by sie rozrobil i bym mogla nim malowac- miala na mysli taki srebrny puder
 

tess16

Member
Maj 11, 2006
148
0
0
- Czekolada w lodówce twardnieje, trzeba odłamywać po kawałku i ogrzewać w dłoniach lekko ugniatając. Nie załamuj się, będzie ok
icon_smile.gif

- Wyroby z czekolady pokrywam barwnikiem bez rozpuszczania w alkoholu. Za pomocą pędzelka nanoszę pyłek np. na płatki. Barwnik rozpuszczony w alkoholu używam do wyrobów z mas cukrowych lub lukrów (np. Ticino).
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
tess16 - ogromne uznanie, to co zobaczyłam jest przecudne!!!
Dzieki za podanie sklepu internetowego, juz zamówiłam syrop i będę eksperymentować. Mam pole do popisu bo w rodzinie imprezki - w maju Komunia, w sierpniu wesele. Fajnie, że ozdoby można zrobić wcześniej. Tort Komunijny będzie raczej z bitą śmietaną i owocami. Choć to oklepane to będzie to księga (w rodzinie jeszcze tego wzoru nie znają...), natomiast wypieki na wesele zaplanuję pod kątem krojonych kawałków, tak aby na każdym był jakiś ozdobny element - jaki, jeszcze nie wiem. To plany a jak z możliwościami - czas pokaże.
Pozdrawiam Prawdziwych Artystów!
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Wypróbowałam i wyszło znakomicie!!
Z gorzkiej czekolady bo zalerzło mi na ciemnym kolorze. Kawałeczek który mi został schowałam do lodówki i po 2 m-cach wykorzystałam do zrobienia biustonosza na cycuszki
rofl.gif

P1180204.JPG
P1180206.JPG
P3140503.JPG
 

Załączniki

  • P1180204.JPG
    P1180204.JPG
    41.1 KB · Wyświetleń: 1
  • P1180206.JPG
    P1180206.JPG
    32.2 KB · Wyświetleń: 1
  • P3140503.JPG
    P3140503.JPG
    31.7 KB · Wyświetleń: 1

tess16

Member
Maj 11, 2006
148
0
0
Chachu, piękne wyszły Ci te róże. Miło mi, że przepis się sprawdził. A torty super.
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
tess16 @ 19 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=836709Chachu, piękne wyszły Ci te róże. Miło mi, że przepis się sprawdził. A torty super.
Oj baardzo dziękuje!!
Masa jest naprawdę bardzo fajna i prosta do zrobienia. Próbowałam zrobić z innego przepisu , z tego co potrzebny jest termometr do mierzenia temp. czekolady ale coś poszło nie tak. Ten przepisik jest ok
anbetung.gif
 

STANLEY

Member
Sty 29, 2008
55
0
0
tess16 @ 24 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=827178- Czekolada w lodówce twardnieje, trzeba odłamywać po kawałku i ogrzewać w dłoniach lekko ugniatając. Nie załamuj się, będzie ok
icon_smile.gif

- Wyroby z czekolady pokrywam barwnikiem bez rozpuszczania w alkoholu. Za pomocą pędzelka nanoszę pyłek np. na płatki. Barwnik rozpuszczony w alkoholu używam do wyrobów z mas cukrowych lub lukrów (np. Ticino).
\

WITAM JA TEZ WYPRÓBOWAŁEM I.....SAMI ZOBACZCIE
 

Załączniki

  • 23_04_08_1308.jpg
    23_04_08_1308.jpg
    41.9 KB · Wyświetleń: 0

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Stanley, róże przepiękne - gratulacje!!! Już widzę efekt końcowy...Mam nadzieję, że zamieścisz fotkę
icon_smile.gif