Czeskie pierniczki tradycyjne

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Mirabbleko, ale równiutko je przyodziałaś
icon_smile.gif
Urocze
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,354
1,436
113
tatter @ 8 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1059169Mowiac, grube, Haniu, mialam na mysli takie 1 cm minimum i mieciutkie.
weerka @ 9 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1059613nie odważyłam się nigdy piec takich grubasków.jak je piec żeby upiec a nie przypalić spodów?
Weerko, ale takie grube to nie z tego ciasta. Ja grubsze piekę z przepisu Bakerlady. Nie mają może 1 cm, ale od tych chrupiących, do dekorowania, ciasteczkowych bardziej niż pierniczkowych, są zdecydowanie grubsze i miękkie cały czas. Piekę około 10-11 minut, są upieczone i nie przypalone. Właśnie niedawno skończyłam piec 8 blach.

Mirabbelko, piękne śnieżynki!
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Z przygodą ale upiekłam. Nie miałam cukru pudru i wsypałam zwykły, tak jak w przepisie bezpośrednio do mąki. Niestety ciasto wyszło mi za suche i nie chciało się zagnieść - musiałam zwiększyć ilość miodu i masła i dopiero wtedy jakoś poszło. Czy to wina tego niepudrowego cukru? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji - rozpuścić cukier razem z masłem i miodem?

Tez uważam, że pierniczki są pyszne. Potwierdza to mój małolat, którego od miski nie mogę odgonić mimo, że od dwóch godzin powinien już spać
icon_rolleyes.gif
.
 

ka_thy

Member
Kwi 13, 2006
372
0
0
Jaco @ 9 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1059754Niestety ciasto wyszło mi za suche i nie chciało się zagnieść - musiałam zwiększyć ilość miodu i masła i dopiero wtedy jakoś poszło. Czy to wina tego niepudrowego cukru? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji - rozpuścić cukier razem z masłem i miodem?
Mi też nie chciało się zagnieść - dałam wtedy łyżkę zimnej wody. Myślę, że odrobina śmietany też mogłaby pomóc bez szkody dla ciasta.
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Jaco, to na pewno wina tego cukru.
icon_smile.gif
Joanna dodawała zwykły cukier ale roztopiła go z miodem i masłem.

Joanna @ 5 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1057749Przed chwilą zrobiłam ciasto. Zagniotło się wspaniale, nie musiałam podsypywać mąką. Faktycznie można je od razu wałkować, ale u mnie poleży w chłodzie lodówki do jutra.
Nie miałam cukru pudru, więc dorzuciłam zwykły cukier do miodu i masła.
mirabbelka @ 9 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1059605polukrowane ! świetnie sie z nimi pracuje

próbowałam się troche zbiżyć do oryginału, ale gdzie mi tam do mistrzostwa Maraa y
Mirabbelko, gdzie mi tam do mistrzostwa! A Twoje śnieżynki cudne są, takie bielusieńkie elegantki.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
dziewczyny cudne te wasze pierniczki, przepieknie ozdobione,
ja mam swoj przepis i zawsze sie sprawdza tylko nieraz zaduzo dam pieprzu i sa za ostre
icon_mrgreen.gif

ale w tym roku zrobie tez z tego, obdaruje kogos nimi,
mam nadzieje ze chociaz czesciowo wyjdzie mi zdobienie lukrem
 

MałaRybka

Member
Sty 9, 2005
1,139
0
36
Czy wlanie lukru do strzykawki i takie dekorowanie zdałoby egzamin? Nigdy w życiu nie dekorowałam niczego tak misternie.

Chciałam jeszcze zapytać czy można gdzieś obejrzeć filmiki jak dekorować pieniki?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Strzykawka się nie sprawdzi, nie mozna w niej uzyskać płynnego nacisku i wyjdą ci kleksy a nie wzorki. Woreczek strunowy z dziurką, albo mała tytka z końcówką, lub maleńkim uciętym rożkiem.
 

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Cinko, masz na myśli taki mały woreczek strunowy 8x6cm?
Mam obawy, że przy wyciskaniu lukru dziurka nie wytrzyma i się z czasem powiększy.
 

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Hihihi, nie mam takiego zamiaru, nie będę kleksić
icon_biggrin.gif
. No to biorę sobie z pracy kilka takich woreczków, bo i tak nie używamy ich, za małe kupili
icon_smile.gif
.
 

MałaRybka

Member
Sty 9, 2005
1,139
0
36
Ratunkuuuuuuuuu
pinggrins.gif


Właśnie zabrałam się za robienie ciasta i okazało się, że nie mam cukru pudru. Jako, że do sklepu kawał drogi, dziecko w kombinezon trzeba zapakowac, jechać samochodem, to sobie darowałam zakupy. Rozpusciłam cukier z miodem i masłem i wyszło mi toffi. Coraz gęściejsze się robi w miarę stygnięcia. Co ja mam teraz zrobić!!!??
cry_1.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
MałaRybko spokojnie.
wlej do tego tofii pół szklanki mleka i podgrzej ponownie, żeby się wszystko połączyło.a najlepiej najpierw wrzuć do tego mleka sodę a pozniej do gara z tofii.
tylko UWAGA garnek musisz mieć wysoki, bo jesli sie mleko z sodą daje do ciepłego to się zaczyna bardzo ,bardzo pienić.
wtedy trzeba szybko mieszać i po ok.minucie pianka opadnie.wtedy trza całość przestudzić, wrzucić jajka ,zmiksować, sypnąć przyprawy i mąkę i zagnieść.



HAZO dziękuję
anbetung.gif


 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
widział ktoś moją szczenę? opadła mi i znaleźć nie mogę...

Maraa - jak zawsze Twoje pierniczki są pierwsza klasa
brawo.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Ostatnią edycję dokonał moderator: