Czkmeruli*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Samanta, Elka, dziękuję! Planuję robić w przyszłym tygodniu, jak kupię udka
icon_smile.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Rany, jakie to pyszne jest
icon_smile.gif
, śmietankę miałam niestety tylko 30% i żadnego mleka na podorędziu, a wodą nie chciałam rozcieńczać, więc sos wyszedł trochę za tłusty - ale w smaku wspaniały, delikatny, kremowy.
Miałam mięso z udek bez skóry i kości, z Lidla i wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie - udka w całości, ze skórą, to ja wolę pieczone, jak można w łapę chwycić, a nie w sosie
icon_smile.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,440
4,701
113
Ja też dziś zrobiłam. Ze świeżym estragonem, bo kolendry nie miałam, a estragon jeszcze na ogródku rośnie. Potwierdzam, że pyszne
lecker.gif
, no i roboty niedużo.
Dziękuję bardzo za przepis
anbetung.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ja narazie mam udka i smietanę a także koperek. Reszte dokupię i zrobię niebawem. Ale czy jesli ugotuję udka zamiast je usmażyć, to to nadal będzie czkmeruli?
gruebel_2.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
banana.gif
banana.gif
banana.gif
Fajnie, ciesze sie, ze wam sie spodobalo
icon_smile.gif


Samanto, no nie bedzie to... ale bedzie dobry gotowany kurczak z smakowitym sosem...
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Samanto, a pieczenie też nie wchodzi w rachubę? Bo moim zdaniem upieczone nadadzą się równie dobrze - jak ma być dietetycznie, to bez skóry i tłuszcz odciąć, ile się tylko da.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
skanna @ 9 Nov 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1479125Samanto, a pieczenie też nie wchodzi w rachubę? Bo moim zdaniem upieczone nadadzą się równie dobrze - jak ma być dietetycznie, to bez skóry i tłuszcz odciąć, ile się tylko da.
Naprawdę nietrudno mi pogodzić wymagania diety męża i mojej. Nic smażonego, pieczonego, wędzonego, bez cukru. Mąz bezpszenny a ja , która jadłam tylko zytni chleb - wręcz przeciwnie, teraz tylko psznne białe pieczywo. Ale przepraszam, to nie ten wątek.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Ojć, to faktycznie niełatwo, zwłaszcza, że moim skromnym zdaniem to smak sosu w dużej mierze bardzo zyskuje na tym, że jest na bazie masła ze smażenia kuraka.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Oj, zgadzam sie z Toba, skanno... A jeszcze czkmeruli robi sie z malych kurczakow - takich 500-700 gramowych, rozplaszczonych i smazonych nacisnietych - jak kurczak-tabaka - po usmazeniu rozkraja sie na porcje i potem poddusza sie w sosie czosnkowym.

Samanto, jak chcesz bardziej gruzinskiego duchu, to mozesz dodac do sosu mielone orzechy wloskie - razem z czosnkiem i pierwsza polowa zieleniny. Oczywiscie, jesli mozecie ich jesc.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Jutro postaram sie toto zrobić, w jakiejkolwiek formie.
I to będzie czkmerulu, tak postanowiłam
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
Elka @ 9 Nov 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1479019ma byc slodka smietana. Jak nie ma 10-12-13-15 proc, (u nas naprzyklad to oznacza sie jako do kawy) to mozna wziac 30 proc i wiecej i rozcienczyc mlekiem
icon_smile.gif
Możesz to dopisać przy przepisie? Mnie śmietana "dwunastka" kojarzy się wyłącznie z kwaśną śmietaną i taką dałabym do tego dania gdyby nie Twoje wyjaśnienia.
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Samanto, i tak ma byc
icon_smile.gif


Joanno, to wynika z roznicy produktow u nas i w Polsce
icon_smile.gif
Albo tez i niepolskosci mego polskiego. Na Wilenszczyznie - smietana - to kwasna i nie wazne czy 12 czy 40 proc., smietanka - slodka i nie wazne czy 10 czy tez 36
icon_smile.gif
Staralam sie napisac po "czysta pulskiemu", ale nie uwzlednilam, ze produkty moga roznic sie.

Dopisalam
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Elka @ 10 Nov 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1479278Samanto, i tak ma byc
icon_smile.gif


Joanno, to wynika z roznicy produktow u nas i w Polsce
icon_smile.gif
Albo tez i niepolskosci mego polskiego. Na Wilenszczyznie - smietana - to kwasna i nie wazne czy 12 czy 40 proc., smietanka - slodka i nie wazne czy 10 czy tez 36
icon_smile.gif


Dopisalam
icon_smile.gif
No to ja tez niepolskość uprawiam, bo jak żyję, to śmietanka jest słodka a śmietana kwaśna.
Elka, ja znowu ugrzęzłam u Ciebie, zamiast na jakimś dietetycznym forum
icon_mrgreen.gif

Ale masz tam takie smakowite zdjęcia, że chcąc czy nie chcąc, rozum idzie precz.
No i translator mi działa!
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,926
1,517
113
Elka mnie też kusi nie tylko Ciebie Samanto, zrobię odchudzoną wersję - pozbawię udka skóry i tłuszczu, zresztą od jakiegoś czasu tak postepuję z ptactwem.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Maria z Łeby @ 10 Nov 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1479289Elka mnie też kusi nie tylko Ciebie Samanto, zrobię odchudzoną wersję - pozbawię udka skóry i tłuszczu, zresztą od jakiegoś czasu tak postepuję z ptactwem.
Ja natomiast napewno ugotuję te obdarte ze skóry udka a potem zrobie jednak ten sos śmietanowy. Najwyżej nie tyle zjem, co spróbuję
icon_mrgreen.gif


a transaltor juz nie działa, niepotrzebnie go pochwaliłam
gruebel_2.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
samanta @ 10 Nov 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1479291a transaltor juz nie działa, niepotrzebnie go pochwaliłam
gruebel_2.gif
Heh, otworzyłam elkowego bloga, kazałam translatorowi przetłumaczyć, bo litewskiego to ja nawet z widzenia nie kojarzę (wiem tylko, jak wygląda słowo twaróg
icon_smile.gif
), i co mi powiedział
"nożownik denerwuje uprzejmości w domach docenić miłych słów "proszę, dziękuję."

Ja nie wiem, co Elka ma wspólnego z nożownikiem, ale chyba oczekuje uprzejmości jednak
rofl.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Samanto, jest taki cytat zloty z jednego filmu - "Nie winowataja ja, on sam priszol"
icon_smile.gif
wiec... nie winowataja ja ze weszlas na bloga
icon_smile.gif
Tak mysle, ze Ci pasowalby ten oto przepis baranine na indyczyne zamienic i voila
icon_smile.gif


Mario - tak-tak, trzeba zrobic
icon_smile.gif


Scanno
icon_smile.gif
))))) tak bedzie - jak ktos nie bedzie uprzejmy, to nozownikiem, nozownikiem :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Elka @ 10 Nov 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1479306Samanto, jest taki cytat zloty z jednego filmu - "Nie winowataja ja, on sam priszol"
icon_smile.gif
wiec... nie winowataja ja ze weszlas na bloga
icon_smile.gif
Tak mysle, ze Ci pasowalby ten oto przepis baranine na indyczyne zamienic i voila
icon_smile.gif


Mario - tak-tak, trzeba zrobic
icon_smile.gif


Scanno
icon_smile.gif
))))) tak bedzie - jak ktos nie bedzie uprzejmy, to nozownikiem, nozownikiem :D
Napewno, skoro tak mówisz, ale... po litewsku?
wink.gif

No nie ma tłumaczenia, nie ma!
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,612
113
Elka @ 10 Nov 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1479278Joanno, to wynika z roznicy produktow u nas i w Polsce
icon_smile.gif
Albo tez i niepolskosci mego polskiego. Na Wilenszczyznie - smietana - to kwasna i nie wazne czy 12 czy 40 proc., smietanka - slodka i nie wazne czy 10 czy tez 36
icon_smile.gif
Staralam sie napisac po "czysta pulskiemu", ale nie uwzlednilam, ze produkty moga roznic sie.
U nas tak samo, przynajmniej mnie się tak wydaje. Tylko, że napisałaś śmietana, nie śmietanka
icon_smile.gif