Drożdżówa niebiańska!

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobiłam wczoraj z brzoskwiniami z puszki i chyba troche za mokre te brzoskwienie bo mi siadlo a brzoskwienie pozapadaly sie :/ Ale w smaku bardzo dobre
icon_smile.gif
I ten zapach podczas pieczenia
icon_smile.gif
Miodzio
icon_smile.gif


Czy wy owoce dajecie na sam koniec czy zaraz po tym jak przelozycie ciasto do blaszki i odstawiacie do ponownego wyrosniecia?
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Moja drozdzoweczka w blaszce wyrasta juz z owocami.
W niedziele migiem poszla kolejna porcja drozdzowy. Wszyscy byli zachwyceni. Uwielbiam to ciasto i kruszonke wg przepisu Bajaderki
anbetung.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobialm dzis po raz drugi z jablkami i kruszonka Bajaderki. I chyba przez zbyt duza ilosc kruszonki srodek ciasta zapadl sie
icon_sad.gif
Ciasto jeszcze sie piecze ale widze ze srodek mokry jest i nie podniesie sie
icon_sad.gif
Ciasto ladnie uroslo przed pieczeniem, potem srodek sie zapadl. Powiecie mi dlaczego tak sie stalo?

Poprzednim razem dalo sie zjesc cale ciasto a tym razem czuje ze polowa pojdzie do kosza
icon_sad.gif
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Dziś robiłam już nie wiem który raz, ale chyba pierwszy raz z agrestem. Ciasto tak rosło w tym upale, że jak kładłam owoce to mi w oczach rosło. Wyszła pyszna!
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Wlasnie sie piecze, z malinami i bialymi porzeczkami oraz kruszonka Bajaderki, bo na razie reszta owocow w ogrodzie rodzicow niedojrzala.

Ciekawa jestem jak wyjdzie, bo jak zwykle zredukowalam ilosc drozdzy (dalam 15 g), wydawala mi sie o wiele za duza.

Edit: super wyrosla, bardzo smaczna wyszla
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Upiekłam ją wczoraj po raz pierwszy. Ponieważ chciałam mieć od razu 2 blachy (piekłam dla siebie i dla rodziców), więc zrobiłam z trzech porcji. I nie wiem, czy nie pomyliłam ilości wlewanych szklanek mleka, bo ciasto wyszło niezbyt gęste. Takie, że spokojnie mogłam je ukręcic mikserem. Czy takie powinno być? Nie wiem też, czy jajka powinny być wcześniej ubite? Ja włożyłam bez ubijania. Ciasto wyrosło pięknie, ale było takie trochę wilgotne w smaku. Za to przez tę wilgotność, dziś, czyli na drugi dzień, nie straciło nic ze swej świeżości. Jutro piekę znowu! I zrobię fotkę, bo dziś nie miałam naładowanych akumulatorków od aparatu. Dziękuję za przepis i proszę o wskazówkę, czy jaja powinny być wcześniej ubite.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ja ubijam jajka ale też wyrabiam mikserem, nie ma innej opcji od kiedy mam mumię. Też jest doskonale świeże na drugi dzień. Na trzeci nie wiem bo mi się nigdy dotąd nie udało dotrzymać przez 3 dni.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Właśnie weszłam tutaj, by się dowiedzieć, co z tymi jajkami. Zrobię tak jak Samanta żeby sprawdzić która lepsza - z ubitymi czy nie. Wieczorem relacja.
 

szocik

Member
Sie 19, 2005
4
0
0
Chciałabym zrobić to ciacho z wisniami - co powinnam z nimi zrobic po wydrylowaniu? Obsypac maka? Cukrem? Czy moze wystarczy dodac wiecej cukru do ciasta i posypać kruszonka??
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Upiekłam tę drożdzówkę kilka dni temu. Poprzednio nie ubijalam jajek, natomiast teraz ubiłam je z cukrem do białości. Zdecydowanie ta druga wersja bardziej mi smakuje. Na wierzch dałam porzeczkę i agrest.
Drożdzówka jest pyszna i bardzo mało pracochłonna. Ubijałam mikserem.
1.jpg
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    92.6 KB · Wyświetleń: 24

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Jaxja, masz rację, pyszne jest to ciasto i naprawdę nie jest pracochłonne, szczególnie jak mikser sam prawie wszystko zrobi.
icon_mrgreen.gif
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Upiekłam to ciasto popełniając tyle gaf, az sie dziwie ze wyszlo.... Piekarnik zamiast na zwykle pieczenie z termoobiegiem - nastawilam tylko na dolna grzalke. Ciast roslo i roslo i po 1 godz nadal bylo w piecu balde od gory... W koncu wyszlam na spacer zostawiajac je wsciekla w studzacym sie, ale zamknietym piekarniku. I wieczorem sobie o nim przypomnialam.

I ...

Bylo juz pieknie rumiane!!! Nie wiem jak smakowaloby gdyby nie ten blad -pewnie bardziej delikatne.

Za drozdzowym ogolnie rodzinka nie przepada ale ja zajadalam ze smakiem. Do ciasta dalam brzoskwinie i borowki
icon_smile.gif
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Nasza ukochana drożdżówka siedzi w piekarniku. O 23.30 poleciałam do nocnego po mleko
icon_mrgreen.gif
Czy można całkowicie mleko zastąpić wodą? Na wszelki wypadek poszłam kupić. Zrobiłam z jagodami i truskawkami mrożonymi, ale rozmroziłam, też nie wiem czy słusznie, ale wolałam nie ryzykować. Pierwszy raz piekę z takimi owocami więc ciekawi mnie rezultat. Smakowanie jutro,a właściwie dziś , na sniadanku
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam już drugi raz - świetne ciacho. Pierwszy raz robiłam z 1,5 porcji i teraz również. Pierwsza wersja była z truskawkami a dziś z morelami świeżymi - obie wersje bardzo smakowite. Polecam
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Hofi, ja nie rozmrażam, tylko lekko obtaczam w mące ziemniaczanej.
To jest też nasza ulubiona drożdżówka. Często wsadzam ją do zimnego pieca i ciasto rosnie wraz z temperaturą. Jeszcze nie było wypadku, żeby się to ciasto nie udało.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Dziś drożdżówka z wiśniami wypestkowanymi ze słoika i z mrożonym rabarbarem. Samanto, rabarbar pokroiłam w kawałki jak do ciasta, wrzuciłam do torebek i do mrożenia, bez blanszowania. Dziś wypróbowałam część i stwierdzam, że się super sprawdziło
icon_smile.gif
da się jeszcze gdzieś nabyć rabarbar, czy to koniec? Kupiłabym więcej do mrożenia
icon_smile.gif