Drożdżówa niebiańska!

olde

Member
Maj 28, 2009
25
0
0
Super przepis.
daumen.gif

Na wierzch dałam truskawki i wiśnie i posypałam kruszonką.

lecker.gif

 

Załączniki

  • niebia_ska_dro_d__wka.JPG
    niebia_ska_dro_d__wka.JPG
    3.2 MB · Wyświetleń: 2

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Zachęcona zachwytami też zrobiłam - z jagodami. Wyszła niziutka, to prawda, ale mama , która jest na diecie, co chwilę ukradkiem odkrajała kawałeczek - tak nie mogła się powstrzymać.
icon_mrgreen.gif
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Bardzo dobra, tyle, że ja zrobiłam z trzech szklanek mąki
icon_wink.gif
Bardzo smaczne, delikatne, wilgotne ciasto. Jeśli pstryknę jutro fotkę, wkleję, choć poskąpiłam coś owoców.
Miłe drożdżowe - nie wymaga zachodu!
 

Magda_

Member
Lip 3, 2008
31
0
0
Zaraz wsadzam blaszkę do piekarnika...
lecker.gif

Ciasto bardzo przyjemne do wyrabiania, rośnie super, przy wyrabianiu podsypałam troszkę mąki bo kleiło się do rąk. dałam odrobinę więcej mleka i mąki kilka łyżek, reszta jak w przepisie.
zobaczymy co wyciągnę za 40 minut
icon_wink.gif
 

Magda_

Member
Lip 3, 2008
31
0
0
z całą odpowiedzialnością mogę w końcu napisać, że jest to
dance.gif
NAJLEPSZY PRZEPIS NA CIASTO DROŻDŻOWE jaki kiedykolwiek wypróbowałam!
dance.gif
puszyste, delikatne, lekko wiglotne - genialne jednym słowem. Ja swoje odrobinę za mało posłodziłam, ale kruszonka cynamonowa mi to wynagrodziła
ccgb.gif
mniam
lecker.gif
 

oolciaa16

Member
Sie 1, 2008
548
0
0
zrobiłam z podwójnej porcji ze śliwkami i kruszonką, ale chyba za dużo śliwek dałam bo słabo urosło... jeszcze nie próbowałam bo ciepłe jest, ale siostra mówiła, że ok
icon_wink.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
zrobilam i ja, tak na szybcika, grzeszac przy tym niemilosiernie: skladniki z lodowki, drozdze suche "na oko" , oliwa zamiast masla, nawet mleko nie bylo cieple...mowilam przy tym do corki: "po co ja dalej robie, przeciez i tak nie wyjdzie"...i co? wyszla niebianska drozdzowka z kruszonka, chyba najlepsza w mojej karierze...dziekuje slicznie za przepis
anbetung.gif


dodam, ze po 4 godzinach pozostal po niej tylko zapach...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Robilam dwa razy i wyszlo super ciasto. Wyrabialam w maszynie, bo leniwa jestem. Dalam na to kruszonke z przepisu bajaderki i wyszla poezja. Ciasto nie jest za gruba, wlasnie takie jak lubei najbardziej. Przepis juz poszedl w swiat, rodzina kolezanki wczoraj nie mogla nachwalic drozdzowki.
 

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Ile dajecie gram masła ? w sumie teraz kostki mają 200 gram, to 1/4 wychodzi 50 gram ? no chyba, ze to jakiś stary przepis
icon_wink.gif
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Dzięki za wyciągnięcie - muszę tylko się jeszcze dokladnie wczytać w to co piszecie (bo przelecialam na szybko
icon_mrgreen.gif
)
Zdjęcie Mcdulki zainspirowalo mnie do wersji rabarbarowej. Mam nadzieję, że nie zapomnę dodać swojego choc na pewno nie będzie tak perfekcyjne
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Czy do podwójnej porcji naprawdę trzeba dać aż 2,5 saszetki suchych drożdży? Bo nie mam normalnych a zapomniałam w sklepie, po co poszłam i kupiłam lody .
Help bo pilne to jest....
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
samanta @ 29 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=993949Czy do podwójnej porcji naprawdę trzeba dać aż 2,5 saszetki suchych drożdży? Bo nie mam normalnych a zapomniałam w sklepie, po co poszłam i kupiłam lody .
Help bo pilne to jest....
Tak, do podwójnej porcji trzeba dać 2,5 saszetki suchych drożdży
icon_mrgreen.gif

Drożdżówka iście niebiańska, tak jak sama nazwa wskazuje. Ostatnio piekę dużo drożdżowego ciasta i każde z nich jest bardzo dobre - lubimy drożdżowe - ale to naprawdę jest idealne. to już druga obok wielkopolskiej idealna drożdżówka. Tylko tam idzie 7 jajek, a tu dałam 3 cale i jedno żółtko do podwójnej porcji. Zaczęłam od ubicia jajek ze szczypt ą soli i z cukrami, czyli inaczej niż w przepisie, a potem mąka zmieszana z suchymi drożdżami, na końcu stopione masło w 3 porcjach. Rosło pięknie, pachniało obłędnie, smak, jak to niebiańskie smaki - powalający. Jako jedna z nielicznych drożdżówek przeszła pomyślnie test zgniotu: Wystudzone całkiem ciasto nacisnąć dłonią i spłaszczyć, puścić i czekać aż wróci do poprzedniego kształtu.
Jest lekka jak puch, naprawdę ją polecam i dziękuję za przepis.

dro_d__wka_niebia_ska_przekroj.JPG
dro_d__wka_niebia_ska_sp_d.JPG

Od spodu upiekła się tak samo idealnie jak z wierzchu.
 

Załączniki

  • dro_d__wka_niebia_ska_przekroj.JPG
    dro_d__wka_niebia_ska_przekroj.JPG
    119.4 KB · Wyświetleń: 11
  • dro_d__wka_niebia_ska_sp_d.JPG
    dro_d__wka_niebia_ska_sp_d.JPG
    119.1 KB · Wyświetleń: 11

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Alez pieknie ta drozdzowka wyglada
icon_smile.gif

Wszystkie produkty mam, poza owocami :/ Chyba ze mrozone truskawki... Wlasnie czy musze je rozmrazac gdybym chciala ich uzyc do tego cista?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Nie piekłam tego ciasta z owocami tylko z rodzynkami, ale przy innych okazjach nie rozmrażałam tylko obtaczałam w mące ziemniaczanej.
wink.gif