Drożdżówki z serem

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Asiu, ja pieklam z suchymi drozdzami
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Asiu, a nie chciałabyś spróbowac z innego ciasta... skoro tamte Ci wyszły suche może zrób z ciasta Bajaderki na kołaczyki albo jagodzianki, są bardziej puszyste i miękkie. CHoć te też bardzo lubię, zwłaszcza, jak staram się piec oszczędnie
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
a kto piekl z suchymi drozdzami?

bo chyba wyprubuje przez ta moja babcie

a fat free mleko moze byc?
ja pieklam
i zawsze robilam rozczyn
tylko mimo wszystko slabo mi rosly
wole prasowane drozdze

czy mozna uzyc zakwasu zamiast drozdzy jest jakis przelicznik?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Sylion, do ciasta to raczej zakwasu pszennego, i zakwasu to ze szklankę zawsze trzeba dać. Raczej przelicznika nie ma, bo trochę ciężko zmierzyć siłę dzikich drożdzy i porownać do zestandaryzowanych fabrycznie. Tak mi się wydaje.
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,070
441
83
a kto piekl z suchymi drozdzami?

bo chyba wyprubuje przez ta moja babcie

a fat free mleko moze byc?
ja pieklam
i zawsze robilam rozczyn
tylko mimo wszystko slabo mi rosly
wole prasowane drozdze

czy mozna uzyc zakwasu zamiast drozdzy jest jakis przelicznik?
ja bym nie piekla takich buleczek na samym zakwasie, nawet pszennym. Mozna dodac 1-2 lyzki zakwasu pszennego dla wzmocnienia smaku, ale moim zdaniem drozdze musza byc, bo wyjda gnioty
icon_sad.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
co prawda nie jestem autorką przepisu i drożdżówki robiłam tylko raz ale pozwolę sobie odpowiedzieć :!: ja zawijałam mniej więcej wg instrukcji mówię mniej więcej bo jednak żeby wyszło dobrze to trzeba trochę wprawy ale generalnie to zawijałam pod spód a jeśli miałam z tym problem to tak jak sie udało i też było dobrze
ufff ale namotałam 8) :mrgreen:
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
U mnie te drozdżówki to absolutny hicior. Robię je z tym, co mam akurat w domu: biały ser (instrukcja BeatySz), jabłka, Nutella. Często posypuję cukrem trzcinowym. Są pyszniutkie.
Wyrabiam w maszynie.
Dzięki Beatko za przepis
icon_smile.gif
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Ja chcialam tylko podziekowac za super przepis robilam juz je dwa razy tylko ze z budyniem smakuje rowniez wysmienicie
Dziekuje :banana:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Właśnie rosną. Tylko składanie mi nie wyszło. Po pierwszym pokraku zrezygnowałam i robiłam metodą bajaderki- placuszki, na to pacnę ser.
Ciasto bardzo fajnie się wyrabia (ręcznie, bo maszyny niet a mikser za słaby i iskrzy), jest mięciutkie i elastyczne.
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
robiłam już po raz kolejny, ale tym razem musiałam coś sknocić bo ciasto strasznie lepiło mi się do rąk, więc musiałam sporo podsypywać mąki podczas wałkowania. Niestety nie były takie leciutkie jak wtedy, gdy robiłam je pierwszy raz. Coś spusułam, tylko nie wiem co :denknach:
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,371
1,665
113
Jakim cudem Ci takie smaczne i piękne rzeczy wychodzą? Normalnie czułam smak. (Talent masz zapewne po mamie?)