Dynia pieczona

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Ostatnio w "moim" Tesco sterczałam nad tymi dyniami hokkaido i nie odważyłam się zakupić. Przyznać się muszę, że się po prostu bałam. Nigdy nie jadłam dyni, ot co. Wiem, że to beznadziejnie głupie pytanie, ale: jak smakuje (słono, słodko, gorzko, nie-wiem-jak?); można jej smak do czegoś porównać?

(Przyznałam się, że nie miałam dyni w ustach, no chybam chora
dump.gif
icon_mrgreen.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Wrocławianki Hokkaido bez problemu można kupić w EPI a nie dalej jak wczoraj widziałam w delikatesach T&J w Pasażu Grunwaldzkim
icon_smile.gif
.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Izoldo, a pamiętasz, ile kosztowała w T&J?
wink.gif


ja kupiłam dzisiaj dwie i teraz pluję sobie w brodę, bo była jeszcze jakaś zielona odmiana dyni (sprzedawczyni mówiła, że też o zwartym, słodkawym miąższu), a ja nie kupiłam... mam nadzieję, że jeszcze na nią trafię.
systematycznie robię dyniowe zapasy, bo później nie będę miała czasu biegać i szukać tych odmian, które lubię.
icon_sad.gif

 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
zazdroszczę.
icon_smile.gif

to nic, wpadnę jutro, to zbadam sytuację- dziękuję mimo wszystko.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Moja pieczona hokkaido - sos czosnkowy jest obłędny
lecker.gif


dynka.jpg
 

Załączniki

  • dynka.jpg
    dynka.jpg
    439.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Dzięki Tobie Izoldo pieczona dynia weszła do domu na stałe. No wepchnęła się na siłę, bo nie będę jednej nosić, tylko od razu 3-4. Chyba moc Cina jest wielka, bo na miejscowym ryneczku straszy pan sprzedawał Hokkaido taniej niż pokrojoną na plastry wielgachną dynię. Teraz proporcje odwróciły się
icon_smile.gif

Sosiku nie robię, pędzluję dynię olejem z przyprawami i czosnkiem. Ostatnio słoiczki mi się pomyliły i sypnęłam garam masalę. Też oryginalny smak, ale wolę ten wcześniejszy.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Polecam spróbowanie połączenia z rozmarynem - obłędna.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
W moim rodzinnym domu z dyni wyjadało się pestki i bardzo rzadko dodawało do ciasta. Dynia była po ugotowaniu dawana zwierzętom. Tak zachęcacie, że postanowiłam zrobić. Dzisiaj kupiłam dynię bez nazwy. Pieczona będzie jutro. Nie potrafię przyporządkować żadnej nazwy, ale co tam nazwa
icon_mrgreen.gif
Dynia marki dynia jest na surowo przepyszna. Próbuję przyrównać do jakiegoś smaku i najbardziej przypomina mi młodą brukiew albo rzepę ale bez goryczki. Miąższ jest bardzo pomarańczowy, po nacięciu bardziej czerwony (zdjęcie wiernie nie oddaje koloru, może dlatego, że przy złym oświetleniu robione). Dość pękata, brzegi mocno ryflowane, zielonkawa łupina. Odległość pomiędzy, nazwijmy to "biegunami" - 20cm. Oto ona
icon_smile.gif

P1020161.JPG P1020163.JPG P1020162.JPG
 

Załączniki

  • P1020161.JPG
    P1020161.JPG
    129.5 KB · Wyświetleń: 0
  • P1020162.JPG
    P1020162.JPG
    151.2 KB · Wyświetleń: 0
  • P1020163.JPG
    P1020163.JPG
    144.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Piękna, H-elen! Piękny kolor miąższu, faktycznie - i jak dużo go, taka warstwa gruba
icon_biggrin.gif
chyba nie widziałam jeszcze takiej.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Kupiłam w Tesco. Była jeszcze o bardzo czerwonej skórze i większa ale miała cieńszy miąższ i jasny więc mimo, że ładna z zewnątrz to wydała mi się mniej atrakcyjna. Nie wiem jaka była w smaku, czy lepsza od mojej. Ze swojej jestem bardzo zadowolona
icon_smile.gif
Na paragonie mam wpis: Dynia śniadaniowa.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
To dynia muszkatołowa (Beo, jeśli się mylę, to popraw mnie, proszę).
W zeszłym roku na nią trafiłam, skórę ma okropnie twardą i grubą... Sama w sobie wodnista, ale bardzo słodka. Mi nie przypadła do gustu.