Falafel*

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Moje sie nie rozpadly
icon_smile.gif


Nie wiedzialam, ze yrsa ma tu swoj falafel i dlatego wczoraj robilam z przepisu mojej chrzesniaczki - Mai. Ciagle sie odchudzam, wiec pieklam swoje kuleczki w piekarniku. Na cieplo byly przepyszne, na zimno ciut suche. Robilam na dwa razy ( mialam namoczona ciecierzyce na humus, a sie okazalo, ze nie mam ani tahini ani sezamu) i jak do masy dodalam ze dwie lyzki wody (na 500g namoczonej ciecierzycy) falafele byly lepsze.
Z jednej czesci uformowalam, tak jak Majka, hamburgery z dodatkiem szpinaku.

 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
mexikana @ 8 Nov 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1594957Moje sie nie rozpadly
icon_smile.gif


Nie wiedzialam, ze yrsa ma tu swoj falafel i dlatego wczoraj robilam z przepisu mojej chrzesniaczki - Mai. Ciagle sie odchudzam, wiec pieklam swoje kuleczki w piekarniku. Na cieplo byly przepyszne, na zimno ciut suche. Robilam na dwa razy ( mialam namoczona ciecierzyce na humus, a sie okazalo, ze nie mam ani tahini ani sezamu) i jak do masy dodalam ze dwie lyzki wody (na 500g namoczonej ciecierzycy) falafele byly lepsze.
Z jednej czesci uformowalam, tak jak Majka, hamburgery z dodatkiem szpinaku.
Rewelacja, właśnie o coś takiego mi chodziło,
V. się odchudza ale potrzebuje zjeść coś w drodze do domu,
super że tłuste nie są bo inaczej to ręce w kierownicę albo w fotel by musiał wycierać
icon_razz.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
kasha @ 9 Nov 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1594958V. się odchudza ale potrzebuje zjeść coś w drodze do domu,
super że tłuste nie są bo inaczej to ręce w kierownicę albo w fotel by musiał wycierać
icon_razz.gif
I jeszcze jeden myk - nieortodoksyjne to ale wygodne: mase na falafle rozplaszczasz na desce/stolnicy i wycinasz nieduże krążki, jakis 1 cm grubości. I takie pieczesz.

Samej masie doskonale robi parę godzin w lodówce zanim zaczniesz formować i piec, tęzeje nieco i mniej sie sypie przy formowaniu.Patent z ksiązki "Jerozolima" Ottolenghiego.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Super, dziękuję Qd
bussi.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Całkiem przepis pokręciłam
rofl.gif
cebulę i czosnek wrzuciłam do całej ciecierzycy i bobu i całość zmiksowałam
dump.gif

i nie mam tej całej kolendry w żadnej formie, ale to dobrze, bo nie cierpimy oboje tego zapachu i z kolendrą było by niezjadliwe dla V.
icon_razz.gif

Będę piec niedługo, ciekawe czy będzie smakowało z surowizny.
Mam ugotowaną ciecierzycę i bardzo kusiło by ukręcić z mięciutkiej
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: