Fefernuski kociewskie.*

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Ja już mam upieczone,polukrowane i zapuszkowane.
W tym roku cukier puder rozrabiałam z mocnym naparem kawy rozpuszczalnej,bardzo nam smakuje taki lukier.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Spieszę donieść, że mam ! Też Appetita.
Dziewczyny, wielkie dzięki za chęć pomocy, ale dziś w południe ruszył mój tata na łowy. Obszedł ok 20 sklepów, sklepików, w tym Kaufland, Tesco, Lidl (tu pani mówiła, ze pracuje od początku - lat i nigdy nie było), Żabka, ABC plus różne małe. Był nawet w Herbapolu, bo ktoś kiedyś tam widział (autentycznie, sprzedające potwierdziły, że miały do wiosny, ale minął termin ważności, nie było zainteresowań i już nie sprowadzają), część przekonywałą go, że już się nie produkuje. Ostatecznie dorwał w dawnym "Społem". Uff.. teraz tylko zagnieść ciasto.
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Ja też wreszcie znalazłam i kupiłam, w Delikatesach.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zagnitam ciasto teraz i coś mi nie pasuje, kruche okropnie, składniki się nie łączą,
czytam przepis po raz setny i o mleku zapomniałam
dump.gif

wlałam go jako ostatni składnik, może nie zaszkodzi!
gruebel_2.gif

Kurcze, wymiesznie tego ciasta to potworna katorga
dump.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

pychotka12

Member
Mar 4, 2014
395
0
0
Po ponad 2 tygodniowym leżakowaniu upieczone.
Syn z mężem ciągle podjadają, i jak tak dalej pójdzie to nie będę miała co lukrować.
Wyszły super.
Chyba będę musiała zrobić jeszcze jedną porcję.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dopiero dziś kupiłam potrzebne składniki, jutro będę ciasto zagniatać, z całej porcji i pewnie będzie i tak za mało.
Czy piekł ktoś z mąką pełnoziarnistą, ale tą mocno zmieloną jak Basia pełnoziarnista, lub Lubella pełnoziarnista? Tak się zastanawiam, czy nie dać tej mąki pół na pół ze zwykłą.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
Ja piekłam, wyszły ponoć bardzo dobre. Wymieszałam mąkę orkiszową pełnoziarnistą z Gdańskich Młynów z białą 750 i dodałam garść pełnoziarnistej pszennej Basia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
To pewnie też pokombinuję podobnie
icon_smile.gif
Basia pełnoziarnista jest teraz w Biedronce w cenie coś koło 2,30 zł, kupiłam parę i trzeba używać, żeby nie zalegała
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
Na pewno wyjdą; zawsze robiłam z pełnoziarnistą. W tym roku wszystkie pierniki mam takie; nawet krajankę cytrynową zrobiłam z mieszanki mąki orkiszowej białej i pełnoziarnistej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Że wyjdą, to ja wiem
icon_smile.gif
W sumie bardziej zastanawiałam się nad tym, czy będzie różnica w smaku, ale zaryzykuję i zrobię pół na pół ze zwykłą z 2 kilogramów mąki, od razu więcej będzie na wszelki wypadek
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
A w tym Ci nie pomogę, bo w tamtym roku też robiłam z mąk pełnoziarnistych, więc nie mam porównania.
icon_smile.gif
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Zrobiłam tak na skosztowanie i nie wiem czego się spodziewałam ,ale zaskoczyła mnie lekkość konsystencji po upieczniu , wbilam ząbki z pewną siłą,a tu szok ! Takie piernikowe chmurki mniam mniam
lecker.gif
 

pychotka12

Member
Mar 4, 2014
395
0
0
Wczoraj upieczone, a dziś nie ma połowy.
Zrobiłam następną porcję, i już żałuję że nie z podwójnej porcji.
Do lukru dodałam ekstrakt pomarańczowy, wyszło super.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: