Fefernuski kociewskie.*

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Turlało się bardzo przyjemnie, piekło szybko. Nie przypuszczałam, że tak rosną.
Bardzo fajne w smaku. Na pewno do powtórek. Tylko muszę opanować jakiś system na lukrowanie, bo to, co ja dziś odczyniałam, to... kupa śmiechu i pożal się Boże, jak mawiała moja babcia.
icon_mrgreen.gif


Jutro postaram się zrobić zdjęcie.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Pycha- wersja wegeteriańska z masłem klarowanym i olejem kokosowym 1:1, jeszcze jakby tak wegańska się dało dla mojej Ady, ale to chyba za rok
Na pól porcji dałam przypraw z całej porcji i 1 łyżkę czubata kakao

grudzień_186.jpg

grudzień_169.jpg
 

Załączniki

  • grudzień_186.jpg
    grudzień_186.jpg
    209.6 KB · Wyświetleń: 10
  • grudzień_169.jpg
    grudzień_169.jpg
    191.4 KB · Wyświetleń: 10

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Czy kolor lukru ma być biały, białawy, lekko mleczny czy całkiem przezroczysty?
Pierwszą partię polukrowałam bardzo rozrzedzonym w kolorze wody
icon_mrgreen.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Ja w ubiegłym roku do lukru dawałam trochę przyprawy do pierników,a w tym roku cukier rozrzedzałam mocnym naparem kawy rozpuszczalnej.
Mój lukier miał konsystencję ciasta naleśnikowego, no prawie
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Janka @ 14 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553202Ja w ubiegłym roku do lukru dawałam trochę przyprawy do pierników,a w tym roku cukier rozrzedzałam mocnym naparem kawy rozpuszczalnej.
Mój lukier miał konsystencję ciasta naleśnikowego, no prawie
icon_mrgreen.gif
To się do roboty biorę, dobrze, że tylko jedną blachę polukrowałam,
moj był jak woda płynny i do dzisiaj nie zastygł, pierniki są mokre i błyszczące jak polane syropem z cukru.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Kasha, też poległam na lukrze.
Pierwsza porcja była rzadka, ale jednak za rzadka. Później dodałam dużo więcej pudru cukru. Te pierwsze ciasteczka, z rzadkiego lukru ponownie 'umerdałam' w lepszym lukrze i schły bardzo długo (zdesperowana postawiłam pudełko plastikowe z nimi na kaloryferze)
icon_mrgreen.gif
. Kolejne porcje spisywały się lepiej.
Trzeba więc uważać z określeniem 'rzadki lukier'. Ostatecznie na pół porcji ciasteczek poszło prawie pół kilograma cukru pudru.

bl_ciasteczka12.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Porażka, nie smakują nam
icon_sad.gif
takie bez wyrazu są
icon_sad.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
Kasha, polukruj je jeszcze raz, tym razem pomarańczowym lukrem z dodatkiem przyprawy do pierników.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Joanna @ 15 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553410Kasha, polukruj je jeszcze raz, tym razem pomarańczowym lukrem z dodatkiem przyprawy do pierników.
Joanno dziękuję, właśnie do intermarche jadę teraz, kupię pomarańcze i cytryny i dwa lukry zrobię. Boę się dodać tej przyprawy by nie była wyczuwalna, jako struktura, sama mieliłam wszystko na przyprawę
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Wzięłam porcję do pracy. Koleżanka od razu krzyknęła 'brukowce !'
icon_smile.gif
i wzięła przepis. Zjedli z wielkim apetytem.

Kasha, a co z Twoimi nie tak ? One są aromatyczne, wyraźne w smaku. Mnie bardzo przypominają pierniki z dzieciństwa kupowane na wagę. Wygląd bardzo podobny i smak też zbieżny. Lukier dodaje im słodkości i podkreśla smak.

 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
JotHa @ 15 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553422Wzięłam porcję do pracy. Koleżanka od razu krzyknęła 'brukowce !'
icon_smile.gif
i wzięła przepis. Zjedli z wielkim apetytem.

Kasha, a co z Twoimi nie tak ? One są aromatyczne, wyraźne w smaku. Mnie bardzo przypominają pierniki z dzieciństwa kupowane na wagę. Wygląd bardzo podobny i smak też zbieżny. Lukier dodaje im słodkości i podkreśla smak.
Ogólnie są belejakie
icon_mrgreen.gif
i chyba zbyt malutkie je robiłam, turlałam na gruość kabanoska i cienko ciełam, nie czuć miękkości, takie ogryzki wyszły, idę robić lukier,
jak to nie pomoże wykorzystam pokruszone do deserów z bitą śmietaną
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Upiekłam. Przyznać muszę, że smak mnie nie zachwycił.Przypraw dałam sporo, ale mimo to są takie jałowe w porównaniu do pierników. Zjeść można owsze, smakiem brukowców na wagę, tych sklepowych mi nie przypomniały. Ciasto świetnie się wyrabia.
Spróbowałam, zaspokoiłam ciekawość , ale nie kubki smakowe
fiesgrins.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
kasha @ 15 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553455Ogólnie są belejakie
icon_mrgreen.gif
i chyba zbyt malutkie je robiłam, turlałam na gruość kabanoska i cienko ciełam, nie czuć miękkości, takie ogryzki wyszły, idę robić lukier,
jak to nie pomoże wykorzystam pokruszone do deserów z bitą śmietaną
lecker.gif
Też poszłam za przykładem Hazo i turlałam o śr 1,5 cm, odcinałam góra 2 cm. Urosły grubaski. Piekłam ok 10 minut w termoobiegu. Są mięciutkie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
Ja takich malutkich mam tylko jedną blachę - reszta to grubaśne i mięciutkie katarzynki, serca i gwiazdki.
Połowę katarzynek oblałam czekoladą, drugą połowę kawowym lukrem, drobiazg cytrynowym a resztę pomarańczowym.

fefernuski_z_kawowym_lukrem.jpg

Kasha, jean - dajcie im jeszcze jedną szansę i spróbujcie jutro. Leżakowanie im zdecydowanie służy.
 

Załączniki

  • fefernuski_z_kawowym_lukrem.jpg
    fefernuski_z_kawowym_lukrem.jpg
    20 KB · Wyświetleń: 9
Ostatnią edycję dokonał moderator: