gofry drożdżowe cudowne

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no jasne!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ojej, a teraz nie rozumiem, co dobrze :LOL
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Dobrze, że moge podac przepis dalej! No i w ogóle dobrze!
icon_mrgreen.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no chyba, że nie tylko - co widac po rozwoju wątku (co mnie niezmiernie cieszy, bo po poscie Hazo, zastanawialam sie, czy nie skasowac watku)

icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Jakie kasować? A co ja bym jadła? Mi smakują te gofry, choć przyznaję bez bicia, że gofrów Hazo nie jadłam. Musze zrobić, żeby sprawiedliwie było
icon_smile.gif

W tym jest fajne, że wieczorem robię ciasto, a rano tylko siup do gofrownicy i pyyyszne są akurat na śniadanie
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no ja tez je kocham. chociaz ostatnio wyszly mi slabsze, bo skonczyla mi sie mąka pszenna i sypnęłam mieszanki na makaron (2/3 semoliny 1/3 zwykłej) - odradzam
icon_lol.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Wpadam na chwilę żeby napisac że wczoraj reaktywowałam mojego grata/gofrownicę bo już nie mogłam czytac tych wszystkich opinii
icon_lol.gif

Okazało się, że grat działa i to nawet bardzo dobrze, ale myślę że przepis ma tu duże znaczenie(gofry proszkowe okropnie się przyklejały mimo smarowania olejem-powłoka antyprzyczepna trochę się starła na czubkach gofrownicy bo mam taką serduszkową) Ciasto zrobiłam z podwójnej porcji, jak się okazało potem-słuszna decyzja
icon_lol.gif
Gofry piekły się błyskawicznie bo tylko 1 min 45 sek.
icon_eek.gif
(pierwszy pieczony 5 minut okazał się smętnym brązowym sucharkiem) W smaku świetne, chrupiące tylko wadą mojej gorfownicy jest to, że ona daje mało 'miąższu' w gofrze-jest po prostu bardziej jak waflownica czyli gofry są cienkie dosyć. Ale nic się nie przyklejało, smarowałam symbolicznie olejem co drugi raz, no i błyskawicznie się piekły. Studzenie bez stojaczka też opanowałam- wkładałam je do miski plastikowej wysokiej, takiej do miksowania ciasta, bokami się blokowały o jej ścianki i odparowywały spokojnie pionowo, tyle że ma to sens przy szybkim jedzeniu gofrów, bo więcej niż jeden naraz nie da się tak studzić
icon_smile.gif

Podsumowując, na pewno jest to mój ulubiony przepis, proszkowe gofry nie dorównują tym ani ani
icon_lol.gif
Zdecydowanie wolę takie drożdżowe
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no! lubie takie stanowcze stwierdzenia, ze proszkowe ani ani! (bo ani ani IMHO, nie że są inne, że mają swój urok... są właśnie ani ani dla mnie
icon_lol.gif
)
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Zrobilam z cheddar, z gotowana cebulka i "chives"....PYSZNE!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ze szczypiorkem = chives
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Jak mi się ostatnio skończyła mąka pszenna zwykła, dodałam trochę (chyba z 1/3 szklanki) mąki pszennej razowej - wyszły pycha, tak samo lekkie i chrupiące
icon_smile.gif
Więc ta mała ilość im nie zaszkodziła
icon_smile.gif
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Potwierdzam, że jestem juz zdeklarowana 'ani ani". Michał kupił sobie w Sopocie gofra. jemu smakowało, ale dla mnie..... conajmniej niezjadliwy.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
no i znowu robiłam na śniadanie
icon_smile.gif
nawet gofrownicę swoją polubiłam na nowo, okazało się że całkiem dobrze piecze, tylko przepisy były do niczego

zdjęcie w końcu zrobiłam, w lekko nadgryzionej wersji walentynkowej specjalnie dla Syliona
zahnlos.gif


gofry1.JPG
 

Załączniki

  • gofry1.JPG
    gofry1.JPG
    67.5 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator: