Gofry lekkie i chrupiace

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Paulinko nigdy nie słyszałam, żeby ktoś robił gofry bez gofrownicy.
Placki Ci wyjdą jakieś, na teflonie trzeba by robić jeśli bez tłuszczu.
Ale to na pewno nie będą gofry
icon_sad.gif
 

Basiuka

Member
Sty 17, 2005
81
0
0
Właśnie dziś dostałam na urodziny gofrownicę. I też stałam sie fanką tych gofrów To pierwszy i oststni przepis jaki wypróbuję, no może jeszcze te BeatySz na gofry MM, bom w II fazie Montignaca
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
icon_sad.gif
szkoda bo gofrownicy nie mam a kupić to raczej nie bo i tak tylko ja i Tata gofry lubimy :cry:
No u mnie też na 2 osoby gofrownica, z tym, że ja robię z połowy porcji( wychodzi 8 sztuk), i ja zjadam na raz 4-5 :oops: a Joanka 3-4 i to na siłę :roll: Chyba, że część podpiekam tylko trochę i dopiekam na drugi dzień ( jak wyjątkowo nie dam rady zjeść od razu 5 :mrgreen: ), też są wówczas pyszne.
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Tiaaaa... Wcale nie jestem zdziwiona, że...

...jednogłośnym chórem rodzinnym zostały okrzyknięte za najlepsze. Mimo, że poprzednie nie były złe. Mimo, że nie były, to się nijak mają do tych. Polecam gorąco. Jak ktoś spróbuje, to tak mu zostanie.
Bajaderko... znowu dzięki. Straszną dłużniczką Twoją się staję.
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
Dzisiaj kupiłam gofrownicę :mrgreen:
Bajaderko oświe4ć mnie proszę co do spraw technicznych - czy do gofrownicy używa się tłuszczu? Ile? I ile się leje ciasta?
Bo ja gofrów nigdy nie robiłam, w gofrownicy jest baaardzo lakoniczn instrukcja a JA CHCĘ GOFRY! :cook:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ziarenko - gofrownice masz na pewno teflonowa, wiec wystarczy ja lekko posmarowac olejem przed pierwszym uzyciem
icon_smile.gif
Powinno wystarczyc, a gdyby za jakis czas gofry zaczely przylegac to mozna operacje powtorzyc...

A ciasta leje 1/2-szklankowa miarka i jest w sam raz - ale to chyba zalezy od wielkosci gofrownicy
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
jaką konsystencje ma to ciasto? bo ja robiłam dzisiaj wafle z przepisu załączonego do waflownicy i tam kazali mi walkowac :dump: stąd to moje pytanie tutaj
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Daje sie wylewac lyzka. Taka bardzo (jesli kupna) gesta lub gesta (wiejska) smietana. ;)

Robilam w wekend i po raz kolejny sie przekonalam, ze gofrownica, gorfownicy nierowna :roll:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Pyszne, chrupiace i smaczne. Jak prawdziwe gofry, taki smak wlasnie lubie! Nawet moj wybredny niegofrowy malzonek przekroczyl swoj limit. A jedlismy je z dzemem, bita smietana, sosem waniliowym i posypanie czekolada.
icon_biggrin.gif
 

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Witam:)

Dołączam do grona chwalących ten przepis - gofry są naprawdę PYSZNE!!!
Pierwsze z wielu jakie robiłam, które stygnąc robią się chrupiące a nie flakowate jak stara dętka.
Ponieważ mnie zawsze kusi, żeby eksperymentować, więc te gofry zrobiłam z mąką krupczatką. Zdaniem moim i mojej rodzinki to gofrowy hit
icon_smile.gif


dziękuję za przepis i serdecznie pozdrawiam
Basia
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
Kupiłam sobie specjalnie gofrownice
icon_smile.gif


Super jest ten przepis!

Moja Mama zajadała się aż miło a to u niej 1 raz w życiu jadłam gofry

:dance:
 

Eloizka

Member
Kwi 21, 2006
3
0
0
Do tej pory moja 3-letani córka robiła jeden gryz gofra, a potem taką minę a Twego gofra zjadła całego.
Dla mojej rodzinki SUPER i na gorąco i na zimno (bo kazali zrobić drugą porcję - ale tej już całej nie pokonaliśmy)
- wielkie dzięki :herzen2:


PS następnym razem robię z czekoladowymi płatkami śniadaniowymi.