Gofry lekkie i chrupiace

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
No i właśnie coś w podobie ma Jacobina, tylko starszą.
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
Bajaderko, Twoje przepisiki są niczym wygrana na loterii. Troszkę już ich wypraktykowałam i wszystko jest "niebem w gębie". A te goferki robię dość często, i faktycznie lekkie i chrupiące. A jak smakują z bitą śmietaną i owocami. Mmmmm. Dziękuję.
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
Ups, wybaczcie. Nie mam jeszcze wprawy w pisaniu pogrubionymi. Zapominam wycisnąć. Poprawię się :roll:
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Jestem tu nowa i niestety...od razu gofry nie wyszly
icon_sad.gif
Mam wypróbowany przepis na chrupiące gofry, ale postanowiłam zrobić te.No przykro, że nie wyszły :cry:
Robiłam tak, jak w przepisie...nie wiem dlaczego wyszły takie gumowate i w dodatku się rozdwajały
icon_sad.gif

Może doradzicie?
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Nam z Jacobiną też takie ostatnio wyszły - jak zapomniałyśmy dodać proszku do pieczenia
Moze dałaś za mało..? (łyżka, nie łyżeczka).
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Własnie dziwiłam się że łyżka, ale dałam ją mimo wszystko
icon_sad.gif
No trudno.Jeszcze kiedyś spróbuję
icon_smile.gif
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Hmmm, a białka ubijałaś osobno? I na koniec tylko lekko wymieszałaś?

No to już nie wiem.
Ale skoro masz przepis na sprawdzone chrupiące gofry to się podziel
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
no wymieszam leciutko :| oki dziele sie:
0,5 kg mąki
2 jajka (zółtka oddzielnie od białek)
1/2 szk cukru
1/3 kostka margaryny stopionej i ostudzonej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
woda

Mąkę wymieszać z porszkiem do piecznie, żółtkami, cukrem, wodą i margaryna.Wody ma być tyle, żeby ciasto było gęste
icon_smile.gif
Zmiksować to wszystko i dodać ubite białka.

Mi się sprawdza w 100%. Z tego przepisu robię już ok 3 lat i zawsze wychodzą chrupiące.

Podpowiem, że po upieczeniu wykładam na tą...kratkę z piekarnika czy tam jak to się nazywa :dump: Chodzi o to,żeby gofry odparowały :mrgreen:
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Przetestuję na kolację ;)
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ewo, Twoj przepis jest bardzo zblizony i sposobem wykonania i ilosciami do bajaderkowych.

CYTATRobiłam tak, jak w przepisie...nie wiem dlaczego wyszły takie gumowate i w dodatku się rozdwajały Sad
Może doradzicie?
Zauwazylam u siebie takie 'cos'.
Jesli posmaruje olejem gofrownice, gofry sa bardziej, badz mniej miekkie, czyli niechrupkie. Jesli zas nie posmaruje wcale, a za szybko otwieram gofrownice, to niestety sie rozdzilaja.
Wniosek: Nie smarowac tluszczem i naprawde dac czas ciastu na wypieczenie sie - nie podgladac. :mrgreen:

U mnie sie sprawdza ;)
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Ewalukas, przetestowałam Twój przepis i niestety wyszły zupełnie niechrupiące, raczej placki niż gofry
icon_frown.gif
Co nie zmienia faktu, ze w smaku pyszne.
Sama nie wiem, może to wina mojej gofrownicy...
 

brunia

Member
Cze 14, 2006
30
0
0
najpierw przeczytałam wszystkie "ochy " i "achy" i myślę sobie no spróbuję.Gofry robiłam
kiedyś często, ale ponieważ nie znalazłam takiego smaku jakiego bym chciała,
zarzuciłam moją "produkcję" na wiele lat. Dzisiaj odkurzyłam swoją gofrownicę która ma chyba ze 20 lat (
icon_mrgreen.gif
(jeszcze po dziadku) i upiekłam i ........ olś nienie to jest to czego szukałam.Tak więc dołączam się do "ochów"i "achów"
anbetung.gif


IMG_5348_1.jpg

ten trochę już nadgryziony

IMG_5341_2p.jpg

IMG_5345_5.jpg
 

Załączniki

  • IMG_5348_1.jpg
    IMG_5348_1.jpg
    27.1 KB · Wyświetleń: 2
  • IMG_5341_2p.jpg
    IMG_5341_2p.jpg
    27.1 KB · Wyświetleń: 2
  • IMG_5345_5.jpg
    IMG_5345_5.jpg
    30.2 KB · Wyświetleń: 2

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
A ta gofrownica... to pewnie Dezalowskie marzenie moje....
icon_frown.gif
 

brunia

Member
Cze 14, 2006
30
0
0
Tak naprawdę to nie wiem co ona za jedna, bo żadnej nazwy ani żadnego znaku na niej nie ma .Nie wiem jak działają te nowoczesne czy mają np.jakiś wyłącznik czy dźwięk który daje znak że już się upiekły, bo ja muszę to robić "na wyczucie" i zanim doszłam do tego ile muszą się piec, to jedną porcję zepsułam i wyszła taka właśnie gumowata, bo za wcześnie otworzyłam
icon_sad.gif
.Myślę że to może być powód że niektórym z was nie wyszły chrupiące.No i mleko chyba lepiej żeby było z kartonu a nie np.to w woreczku.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Sama nie mam gofrownicy, ale byłam u koleżanki i udało mi się do niej dorwać.
Gofry Bajaderki smakowały wszystkim bardziej niż z przepisu, z którego zawsze robiła gofry owa kumpelka, i nawet bardziej niż takie kawiarenkowe :D
Pyszne, chrupiące, lekkie, szybkie, nie przywierające, nie rozmakające po kontakcie z bitą śmietaną. Dziekuję, Bajaderko!!
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Pastelko, będę nudna: jaką gofrownicę ma koleżanka??
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ikuś, chodzi o firmę? Jesli tak, to nie mam pojęcia niestety... taka nowa, z teflonową powłoką, robi gofry w ksztalcie koniczynki... :D

już lecę pytać na gg.
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
No właśnie jakieś takie koniczynkowe widziałam w Makro i zastanawiałam się, jak pieką... Wypytaj koleżankę, proszę
icon_biggrin.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Gofry naprawdę bardzo dobre - przepis na stałe wchodzi do mojego repertuaru
icon_smile.gif
. Dziękuję bardzo
icon_smile.gif


Zaraz po upieczeniu były super, jednak po pewnym czasie przestały być kruche. Tak sobie myślę: gdyby je podsuszyć troszkę na termoobiegu, może nie traciłyby kruchości i moznby je upiec sporo wcześniej na jakąś imprezę. . Jak Wam sie zdaje?



 

ja.1980

Member
Paź 12, 2005
212
0
0
Miałam już kilka podejść do gofrów z różnych przepisów. Niestety zawsze wychodziły gumowate i doszłam do wniosku że o gofrach mogę zapomnieć póki nie kupię porządnej, mocnej gofrownicy. Trafiłam jednak na ten przepis i postanowiłam spróbować ostatni raz-wyciągnęłam nakładki do gofrów do mojego opiekacza 3 w 1. Nie kupowałam nawet śmietany bo myślałam że znów nie wyjdą. A tu taka niespodzianka
icon_smile.gif
Wyszły super-pomimo że moja pseudo gofrownica ma tylko 800 watt. Jutro kupuję śmietanę i frużelinę i robię gofry dla całej rodzinki
icon_smile.gif
Dziękuję za super przepis!