Intensywnie jagodowy sernik

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
Bardzo dobry sernik
lecker.gif
Na jeden kilogram sera "Twój smak" dodałam dwie białe czekolady Wedla- szczerze mówiąc słodyczy mogoby być więcej- dodam następnym razem jeszcze około pół szklanki cukru, chcę uniknąć dodatkowej dawki kalorii z zalecanej trzeciej czekolady (tak, przeliczyłam proporcje- czekolady na kilogram sera powinno być prawie 3 sztuki). Miałam 700 ml jagód i uważam, że to idealna ilość, zarówno smak jak i kolor były wspaniałe. Polecam!
 

Załączniki

  • IMG_5791.JPG.jpeg
    IMG_5791.JPG.jpeg
    84.4 KB · Wyświetleń: 0

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Zrobiłam , kusił mnie od bardzo dawna ( tyle pozytywnych wypowiedzi ) . Zawiodłam się . Spodziewałam się czegoś więcej , może to przez tą białą czekoladę , która niestety nie była wyczuwalna , a bardzo ją lubię . Dominował kwaśny smak jagód i sera ( może potrzebował więcej cukru ) . Wyglądał za to niesamowicie , robił wrażenie .
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
przecież ser śmietankowy nie jest wcale kwaśny ? Może najpierw powiedz z jakiego sera robiłaś ? A jagody faktycznie mają różny poziom słodkości. Wystarczyło spróbować masę serową z jagodami i ewentualni dosypać cukru pudru
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Robiłam z sera śmietankowego O.S.M. Rokitnianka. Masa serowa przed pieczeniem była pyszna. Ilość cukru którą dałam była wystarczająca . Widocznie temperatura jej zaszkodziła
gruebel_2.gif