Intensywnie jagodowy sernik

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
nie spóźniłam się ?
Moje ostatnie polewy śmietanowe czy jogurtowe na sernikach, robię tak jak w tym edytowanym poście.
Po odpowiednim czasie pieczenia sernika, wyjmuję go z piekarnika (wyłączonego), szybko nakładam śmietanę/jogurt i znów do tego wyłączonego piekarnika na te 15-20 minut. Śmietana i tak super się zetnie, więc nie ma potrzeby aby piekarnik był włączony jeszcze przez tyle minut
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
już wyjęłam z piekarnika
zrobilam tak: wyjęłam, podkręcilam temp do 160 stopni na termoobiegu i wyłączyłam. w tym czasie nalożyłam jogurt i wstawiłam do wyłączonego piekarnika na 15 min.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Powinno byc ok. Tylko musi być dłuuuuuuuuuuuuugo chłodzony w lodówce, wtedy jest najsmaczniejszy. Te 8 godzin to niezbędne minimum. A najsmaczniejszy będzie na jutrzejsze popołudnie (wytrzymasz ?
icon_mrgreen.gif
)
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
wygladaja i pachną bosko więc nie wiem jak wytrzymam
bo zrobiłam dwa
jeden jagodowy a drugi malinowy (miałam jeszcze troche zamrożonych malin)

na razie pocieszam się Twoimi pieczarkami, pyszne sa
icon_smile.gif

 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Dobrze, że jadę jutro do "wielkiego miasta", to może uda mi się jagody kupić, bo u nas na targu to zapoooomnij! Muszę to upiec, muszę!!!
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Siostro, polecam "zielona łąka" z biedronki (takie 500 gramowe wiadereczka). Tylko, o naturalnym smaku, bo są jeszcze jakieś waniliowe a nawet i czekoladowy widziałam. Ja dodaję jeszcze serek "Twój smak" (też naturalny) z Piątnicy (takie płaskie, prostokątne pudełeczka 200 gramowe, z jakąś niebieska etykietą). Wcześnie bardziej dostępne były Delfiko, a teraz gdzieś mi znikły z pola widzenia.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
zrobiłam też z malinami,tylko zdjecie mi się nie udało a sernika juz nie ma



jagodowy był smaczniejszy, ale ten też dobry
lecker.gif
 

Klosewik

Member
Paź 5, 2007
75
0
0
A oto mój serniczek.
mniam.gif
IMG_0284.JPGTylko polewa chudziutka i fioletem zabarwiona.
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • IMG_0284.JPG
    IMG_0284.JPG
    147.9 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Zrobiłam w weekend ten sernik, ale niestety do zdjęcia się nie nadaje;)
Zdecydowalam sie wykorzytsac jagody z zamrazarki, nie rozmrozilam ich porzadnie, tylko zmiksowalam takie czesciowo rozmrozone. I to byl bardzo zly pomysl bo po wymieszaniu z masa serowa powstala masa o konsystencji zupy. W trakcie pieczenia ta "zupa" spowodowala, ze ciasteczkowy spodl zrobił się mokry, czego nie lubię w cheescakeach.
Ostatecznie sernik wyszedl smaczny, sama czesc jagodowa wyszla pyszna, ale spodl mokry, do tego jeszcze drugiego dnia ta woda plywala na dnie tortownicy i bylo jeszcze gorzej.
Pisze to, zeby ktos inny nie popelnil tej samej pomyłki. Robiac ten sernik z mrozonych jagod trzeba koniecznie, tak jak zaleca Krystyna, odsaczyc ROZMROZONE wczesniej jagody.
Na pewno bedzie powtorka, tym raezm ze swiezych jagod bo polaczenie sera, bialej czekolady i jagod bardzo mi odpowiada:)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam, jest ogromnie smaczny. Na spód dałam herbatniki czekoladowe.
Robiłam ze świezych jagód, nie mrozonych, lecz dostrzegam ten sam problem, co Madziawoj: sernik stojąc w lodówce podchodzi "wodą"
gruebel_2.gif
.
Uważam, że jest za miękki. Następnym razem dodam trochę więcej mąki, może to pomoże. Na pewno będę jeszcze esperymentować z tym przepisem, bo smak jest wspaniały i bardzo nam odpowiada
mniam.gif


serjagodowy.JPG
 

Załączniki

  • serjagodowy.JPG
    serjagodowy.JPG
    94 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Mała_Mi @ 22 Jul 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1007006sernik stojąc w lodówce podchodzi "wodą"
gruebel_2.gif
.
Uważam, że jest za miękki. Następnym razem dodam trochę więcej mąki, może to pomoże.
Robiłam w tamtym tygodniu bardzo podobny sernik (bez polewy, z dużą ilością jagód, białą czekoladą i jogurtem greckim), ale dałam dwie płaskie łyżki maizeny i dwie płaskie mąki pszennej.
Po nocy w lodówce był cudownie kremowy, ale zwarty i nie podchodził wodą. Piekłam oczywiście gazetowo.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ha, no właśnie. Myślę, że maizena pomogła. Ja dałam 2 płaskie łyżki maki, tak, jak w przepisie. Następnym razem dam więcej i myślę, że już będzie w porządku. Był bardzo kremowy, ale ciut za luźny jednak. Smak jest wspaniały, kolor mnie zachwyca, wiec na pewno będę nad nim pracować
icon_smile.gif

(piekłam tak, jak radziła Krystyna: zwyczajnie, z forma wypełnioną wodą na dnie piekarnika - nic nie opadł)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,669
2,967
113
Muszę i ja sprawozdać. Sernik piekłam w wersji powiększonej, według przeliczenia Dziuni, a jagód był cały słoik 0,9 litra. Tortownica 28 cm ledwie pomieściła wypiek, nawet bałam się, jak wyleję tę śmietane na wierzch. Okazało sie jednak, że masa smietanowa świetnie sie trzyma ciasta, nie spływa i mozna ja dość grubo nałożyć. Sernik piekłam na naszą rodzinną uroczystość, wyszedł idealny i wywołał zachwyt, choć kolor określono jako psychodeliczny.
icon_mrgreen.gif
Według mnie na drugi dzień (tzn. po upieczeniu i nocy w lodówce) ma najlepszy smak. Na trzeci traci leciutko na aromacie i smaku jagodowym. Dłużej nie stał, nie miał prawa.
icon_mrgreen.gif

Krysiu, jesteś genialna!
anbetung.gif
 

Spes

Member
Kwi 20, 2010
349
0
0
Upiekłam...upiekłam....
banana.gif
banana.gif

Noż to jest przepis roku...co ja mówię...dziesięciolecia...stulecia!!!
Rewelacja!!

Jak wyjmowałam z piekarnika po określonym czasie, to nogi sie pode mna ugięły....cała góra pływała!!! Po ostudzeniu włozyłam do lodówki..niech sie dzieję co chce...a w mysli juz układałam plan, co rano zrobię jak nadal taki rzadki będzie.
Ale rano...wszystko jest jak trzeba!!!
A smak??? Nie jadłam takiego jak zyję!!

Niestety miałam tylko garstkę jagód lesnych , a reszta to tylko borówki amerykanskie ...a one nie dają tego koloru i mój sernik jest w plamy fiolotowe.
Nie dam zdjęcia...bo nie mam teraz aparatu
icon_sad.gif

Ale będę robic na 15 sierpnia..to obiecuję , że wkleję!!

Mniam...mniam....(co z moją dietą przy takich pysznościach???)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Asienka187

Member
Gru 7, 2008
2
0
0
Właśnie znalazłam ten przepis. Sernik na zdjęciach wygląda fantastycznie. Mam zamiar zrobić go w piątek. Mam nadzieje, że smakuje równie dobrze jak wygląda.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Mój blady jak tyłek młynarza, bo z malinami i dwoma garściami borówki amerykańskiej (marnej podróby jagody), ale w smaku.....poezja.

P1100380.JPG