Intensywnie jagodowy sernik

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,127
1,639
113
Marg @ 25 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1018049Mój blady jak tyłek młynarza, bo z malinami i dwoma garściami borówki amerykańskiej (marnej podróby jagody), ale w smaku.....poezja.
Marg
lecker.gif
daumen.gif
mniam.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
i jeszcze mi się przypomniało- ta polewa to mi nie bardzo smakowała, muszę kupić niekwaśną śmietanę, gęstą 30 , albo co? żeby nie była ukwaszona, jednak kwaśny posmak mi przeszkadza.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
Słodka kremówka się nie zetnie - lepiej upiec bez polewy i gotowy sernik udekorować bitą śmietaną.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
myślałam o kremówce gęstej ,ale nie kwaśnej
icon_smile.gif
taką ma piątnica. wiem,że z dodatkami, ale może nie będzie posmaku kwaśnego- dlatego też nie lubię ciast z masami jogurtowymi.
Ale ten sernik jest genialny! ta polewa na wierzchu to i tak chyba tylko do ozdoby , nie?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
dopiero teraz weszłam na cina i widzę pytanie. Doruśka, możesz do kwaśnej śmietany dołożyc łyżkę czy dwie cukru pudru, ale potem bardzo delikatnie wymieszac, aby nie napowietrzyc śmietany a rozpuścic cukier. Ja dodaję jeszcze ekstrakt waniliowy (własnej produkcji z ziarenkami wanilii)
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
ta
icon_smile.gif


Krystyno no to juz wiem- posłodzę piątnicę
icon_smile.gif
i zdam relacje jak wyszło.
co do wanilii- nie będzie za duzo dobrego? jagody sie dobrze skomponują?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
mnie wanilia to właściwie do wszystkiego dobrze się komponuje
icon_mrgreen.gif

W "ciasteczkach" masz przepis na waniliowe jagodzianki, to znaczy że nie tylko mnie
 

Rocksanka

Member
Maj 3, 2012
2
0
0
Witam,
widzę, że temat już mocno przedawniony, ale zamarzył mi się właśnie taki sernik (jagody + biała czekolada + fioletowy kolor) no i zawędrowałam
tutaj, gdzie zaprowadziła mnie przeglądarka internetowa. :D

Mam pytanie odnośnie sera.
Jaki, drogie Panie polecacie do tego sernika?
Widzę w przepisie twaróg sernikowy, ale mam małą awersję do używania serów innych, niż taki zwykły w kostce, który zawsze dopiero sama mielę.
icon_redface.gif

Zwykle bowiem natrafiałam na dość wodniste sery, zbytnio maziste i takie 'nie spójne'.
Dlatego też chciałabym się dowiedzieć, jakiego użyłyście?
Byłabym baaardzo wdzięczna, za jakąkolwiek odpowiedź.
icon_smile.gif


Pozdrawiam
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
CYTATWidzę w przepisie twaróg sernikowy
Gdzie?
gruebel_2.gif

Ja widzę:
Krystyna9 @ 11 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=872754* 700 g sera śmietankowego
Ser śmietankowy = ser o zawartości tłuszczu powyżej 20 procent.
Tylko taki nadaje się do tego typu serników.

A jaki konkretnie? I pytanie, i odpowiedź są już w tym wątku:
jean @ 17 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=874780pytanie o ser, jakiego użyłyście?
dziunia @ 17 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=874786Mam zamiar kupić Delfiko naturalny w wiaderku, to jest to samo co Zielona Łąka z Biedronki.
Krystyna9 @ 17 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=874787Dziuniu, dziękuję. Dokładnie tak jak napisałaś. Serek śmietankowy (24% tłuszczu), najlepszy Delfiko lub Zielona łąka
Zielonej Łąki już w Biedronce nie ma, ale Delfiko i każdy inny śmietankowy będzie OK.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Rocksanka

Member
Maj 3, 2012
2
0
0
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
icon_smile.gif


Jej, tak, co innego myślę, co innego piszę. Oczywiście, chodziło mi o śmietankowy, nie wiem, czemu napisałam sernikowy. :D
dump.gif

Pokręciłam, pokręciłam.
Aczkolwiek bardzo dziękuję, będę się więc rozglądać za Delfiko.
icon_smile.gif


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ankar

Member
Kwi 25, 2008
125
0
0
Dziewczyny proszę poradźcie.
Upiekłam ten pyszny sernik, a goście przełożyli wizytę na sobotę i mam problem, czy mogę ten sernik zamrozić?
Czy któraś już próbowała? Nie straci na swym doskonałym smaku?
gruebel_2.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
Nie trzeba mrozić, wytrzyma w lodówce do soboty bez problemu, tylko przełóż go po ostudzeniu do zamykanego pojemnika na tort. Jeśli nieapetycznie przebarwi się górna warstwa, po prostu udekoruj go bitą śmietaną.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
zrobiłam z 1 kg sera, dosłodzone 4 łyżkami cukru pudru, a i piąta pewnie by nie zaskodziła (dla mnie bez cukru było za kwaśne).
Polewa ze śmietany 18%.
Generalnie bardzo smaczne.
Dziękuję Krysiu za inspirację
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • DSC_1405_sernik_jagodowy.JPG
    DSC_1405_sernik_jagodowy.JPG
    89.5 KB · Wyświetleń: 0

LaKafka

Member
Wrz 17, 2014
11
0
0
Zrobiłam ten sernik w weekend z pierwszych własnoręcznie zebranych w tym roku jagód. Użyłam 800 g serka śmietankowego i 250 g czekolady, mąka tortowa, jagód ok. 500 ml. Dałam 1 kopiatą łyżkę domowego cukru waniliowego, bo mocny.
Ta metoda z wystawianiem sernika z piekarnika i dopiekaniem z polewą to dla mnie zbyt skomplikowane i na pewno coś by mi nie wyszło. Ostudzony sernik (studzę w piekarniku, wyłączonym, drzwiczki uchylone) polałam roztopioną białą czekoladą wymieszaną ze śmietaną kremówką w proporcjach 1:1, bez dodatku cukru. Posypałam dodatkowo jagodami.
Goście zachwyceni. Sernik nie tylko jest przepyszny, ale też wygląda jak z profesjonalnej cukierni. Jak na serniki jest lekki i mało słodki, więc nawet panowie, którzy ze słodyczy to "tylko śledzie" zajadali z chęcią. Zdecydowanie do powtórki.
Sernik koniecznie musi postać w lodówce kilkanaście godzin (u mnie stał całą noc, a myślę, że upieczenie w piątek na niedzielny obiad byłoby najlepszym rozwiązaniem), 8 to za mało.
Dziękuję za przepis, będę do niego wracać, bo sezon na jagody dopiero się zaczął, a połączenie ich z białą czekoladą jest doskonałym pomysłem.