Karkówka, która rozpływa się w ustach*

eposka

Member
Wrz 15, 2004
2,445
0
0
Łopatka poszła na pierwszy ogień, bo akurat była w lodówce.
Efekt świetny!
Soczyste, i bardzo aromatyczne mięsko. Mimo, że karkówka ma tendencję do twardości i suchości tym razem jej nie wyszło
icon_smile.gif
Kruchutkie i delikatne mięsko, dające się z łatwością pokroić w bardzo cieniutkie plasterki.
Teraz kolej na karkówkę. Spodziewam się znowu sukcesu:)
Dzięki, hihii !
icon_smile.gif



ewa
 

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
U mnie karczek kupiony (2,34 kg - cały czas myślę :dump: czy nie za dużo). Jutro przystępuję do obgotowywania.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Aanita, dziewczyno, Ty wiesz jak e mięsiwa sie kurczą :dump: :lol:

No więc tak, moi mili: szynka pyszna jest, ale ździebko suchawa - bo ona chuda była, tłuszczu w sobie nie miała. I już wiem, dlaczego karkówka ma te tłuste w sobie - żeby pieczeń lepsiejsza była.
Za jakiś czas zrobię też szynke wg. tego przepisu, ale inny kawałek, troche tłuściejszy. I zobaczymy. :lol:
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
U mnie maceruje sie lopatka. Nie mialam oczywiscie ani Marynaty Staropolskiej ani Przyprawy do Dziczyzny. Zastapilam jakimis niemieckimi mieszankami o w miare podobnym skladzie. No moze zawieraly troche wiecej przypryw korzennych, bo mi mieso cynamonem, gozdzikami i imbirem mocno pachnie.

A jeszcze pytanie natury technicznej. Mieso w celu obgotowania wklada sie do goracej wody, odwrotnie niz na rosol, prawda?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
U mnie czeka na pieczenie szynka. Marynatę staropolską dałam, ale nie miałam tej do dziczyzny, więc dałam kilka zmiażdżonych ziaren jałowca, ziela ang, pokruszone listki laurowe. Bardziej mnie interesuje efekt jaki będzie po wstępnym gotowaniu a później pieczeniu, niż rodzaj dodanych przypraw. Zobaczymy jutro, bo wtedy będę piekła.
 

Jotka

Member
Wrz 13, 2004
357
0
0
Dziad, ja właśnie tak zrobiłam, dałam mięso do wrzącej wody, żeby wszystkie pory szybciutko się zamknęły i mięso pozostało soczyste. I wyszło pysznie. A przyprawy do dziczyzny dałam tylko trochę, 2 łyżeczki, nie całą torebkę, żeby nie zdominowała marynaty staropolskiej. I ta kompozycja smakowa bardzo mi odpowiada.
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
U mnie czeka na pieczenie szynka. Marynatę staropolską dałam, ale nie miałam tej do dziczyzny, więc dałam kilka zmiażdżonych ziaren jałowca, ziela ang, pokruszone listki laurowe. Bardziej mnie interesuje efekt jaki będzie po wstępnym gotowaniu a później pieczeniu, niż rodzaj dodanych przypraw. Zobaczymy jutro, bo wtedy będę piekła.
no właśnie z tą przyprawą do dziczyzny ja też mam problem - w okolicznych sklepach tego niet:( pytanie jaki jest jej skład? może coś podobnego udałoby się spreparować :roll:
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
U mnie czeka na pieczenie szynka. Marynatę staropolską dałam, ale nie miałam tej do dziczyzny, więc dałam kilka zmiażdżonych ziaren jałowca, ziela ang, pokruszone listki laurowe. Bardziej mnie interesuje efekt jaki będzie po wstępnym gotowaniu a później pieczeniu, niż rodzaj dodanych przypraw. Zobaczymy jutro, bo wtedy będę piekła.
no właśnie z tą przyprawą do dziczyzny ja też mam problem - w okolicznych sklepach tego niet:( pytanie jaki jest jej skład? może coś podobnego udałoby się spreparować :roll:
Margolciu pisałam bodajrze na drugiej stronie tego wątku składniki przyprawy do dziczyzny
icon_smile.gif

A wrzuca się do wrządku , coby zamknąć pory i żeby mięsiowo sie nie skurczyło

Justyna
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Moja łopatka własnie sie gotuje mniam.......... Tym razem łopatka nie szynka bo jednak troszke sucha musi byc troszke tłuszczyku.
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Dziad, ja właśnie tak zrobiłam, dałam mięso do wrzącej wody, żeby wszystkie pory szybciutko się zamknęły i mięso pozostało soczyste. I wyszło pysznie. A przyprawy do dziczyzny dałam tylko trochę, 2 łyżeczki, nie całą torebkę, żeby nie zdominowała marynaty staropolskiej. I ta kompozycja smakowa bardzo mi odpowiada.
Tak myslalam, ale chcialam sie jeszcze upewnic.
Dziekuje Jotko i Matriocho
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
mam jeszcze jedno pytanie: w przepisie jest napisane, że mięcho się piecze, a można upiec w rekawie do pieczenia bez szkody dla całości?
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
Dzisiaj będę robić
icon_smile.gif
Nie za wcześnie ?