Kawowiec

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Powinien
icon_smile.gif
 

gohha

Member
Sty 12, 2005
2,824
0
0
Iva na razie upiekłam sam biszkopt
wink.gif
wyrósł absolutnie genialnie
daumen.gif
Popołudniu zrobie budyń i mase
mniam.gif
wielkie dzięki,
cvety.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Czy ktoś mógłby łaskawie podać wielkość tortownicy? Mam jedną 30 cm i jedną 24 cm i z uwagi na 6 jajek raczej myślę o tej 30 -tce ale czy nie będzie jednak płaski placek? Help bo już musze piec!
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Upiekłam i jestem zachwycona. Biszkopt koniec końców wylądował w tortownicy 30 cm i bardzo dobrze, bo urósł równo z brzegiem i nie opadł wcale. Teraz się zastanawiam, jak upiec taki jasny, czym zastąpić kawę.
Niestety, ciasto upiekłam dopiero wczoraj pod wieczór i po szybkim wystudzeniu przekroiłam na 3 plastry. Gdyby ciasto poczekało przez noc, zapewne dałoby się ładniej pokroić ale i tak jest dobrze.
Krem w tej sytuacji zrobiłam z podwójnej ilości a na koniec dodałam kieliszek likieru kawowego z tego przepisu: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=17428
Bardzo to dobrze zrobiło kremowi i całemu tortowi.
Kawę rozpuszczalną dodałam do gorącego budyniu, natychmiast po zdjęciu z gazu, a masło z budyniem zmiksowałam dopiero wtedy, gdy budyń całkowicie wystygł.
Mam jakieś problemy z zamieszczaniem zdjęć i nie mogę Wam pokazać ale będę się starać .
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Może teraz mi się uda:
tort_kawowy_paint.JPG
 

Załączniki

  • tort_kawowy_paint.JPG
    tort_kawowy_paint.JPG
    108.1 KB · Wyświetleń: 0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
I jeszcze porcyjka:
tort_kawowy_porcja_paint.JPG
 

Załączniki

  • tort_kawowy_porcja_paint.JPG
    tort_kawowy_porcja_paint.JPG
    128.9 KB · Wyświetleń: 0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

eva-ice

Member
Wrz 23, 2010
4,491
0
36
Zrobiłam i jest pyszny, tylko jak dla mnie mało kremu wyszło. Następnym razem zrobię krem z podwójnej porcji. Za to biszkopt rewelacja. W życiu mi taki duży nie wyrósł. Przepis będzie odskocznią do innych.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
eva-ice @ 22 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1245555Zrobiłam i jest pyszny, tylko jak dla mnie mało kremu wyszło. Następnym razem zrobię krem z podwójnej porcji. Za to biszkopt rewelacja. W życiu mi taki duży nie wyrósł. Przepis będzie odskocznią do innych.
No, a pisałam powyżej, coby podwójną porcję kremu robić
wink.gif

Też kombinuję , jak tu zrobić taki sam biszkopt, tylko bez kawy. Ale ten kawowiec i tak jest na samym początku mojej tortowej listy.
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Może kawę mieloną zastąpić kaszką albo mąką krupczatką? jeśli ten dodatek ma decydujący wpływ na taki biszkopt jak tu wychodzi... Struktura ziarenek podobna, a aromat można nadać dowolny
icon_smile.gif

Właśnie biszkopt plus masa budyniowa z masłem przez bardzo długi czas był u nas hitem wykorzystywanym na torty urodzinowe dla dzieci - zjedzony zawsze do ostatniego okruszka, uwielbiany zarówno przez dzieci jak i dorosłych
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

eva-ice

Member
Wrz 23, 2010
4,491
0
36
A myślałam, że szlak mi krem trafi, bo jakieś grudy mi się robiły. Przyznam się, że drugi raz w życiu sama krem robiłam, bo po pierwszym razie jak krem wylądował w wc, to się zraziłam. Stwierdziłam, że nie umiem, to nie będę składników marnowac. Teraz się odważyłam i bardzo się cieszę. A krem pyszny, do wyjadania z garnka
fiesgrins.gif
Tylko kawy dałam więcej, ale ja okropny kawosz jestem i smak kawy musi byc dla mnie mocno wyrazisty.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Cinka @ 22 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1245588Może kawę mieloną zastąpić kaszką albo mąką krupczatką? jeśli ten dodatek ma decydujący wpływ na taki biszkopt jak tu wychodzi... Struktura ziarenek podobna, a aromat można nadać dowolny
icon_smile.gif

Właśnie biszkopt plus masa budyniowa z masłem przez bardzo długi czas był u nas hitem wykorzystywanym na torty urodzinowe dla dzieci - zjedzony zawsze do ostatniego okruszka, uwielbiany zarówno przez dzieci jak i dorosłych
fiesgrins.gif
Tak Cinko, ale ten szczególny biszkopt z dodatkiem kawy mielonej jest jakiś inny. Nie mam i nigdy nie mialam problemu z upieczeniem biszkoptów na tort, mam sporo różnych przepisów, jednak ten biszkopt rośnie inaczej, jest zawsze równy jak stół, świetnie się przekrawa, nie trzeba nawet go niczym nasączać , jest mięciutki , a tort tak naprawdę jest pyszny dopiero na trzeci dzień. Na czwarty - tak samo. Potem nie wiem, bo już go nie było. Robiłam go już kilka razy i za każdym razem efekt ten sam, niezrównany.
Z kaszką manną był twardawy, z większą ilością mąki jeszcze nie próbowałam, tylko krem trochę zmodyfikowałam a drugim razem zrobiłam chałwowy
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No to muszę go spróbować w wersji kawowej
icon_smile.gif

Ja co prawda za kawą nie przepadam, ale mam kawoszy smakoszy w domu więc będzie miał go kto zjeść
fiesgrins.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
CYTATZrobiłam i jest pyszny, tylko jak dla mnie mało kremu wyszło. Następnym razem zrobię krem z podwójnej porcji. Za to biszkopt rewelacja. W życiu mi taki duży nie wyrósł. Przepis będzie odskocznią do innych.
Dokladnie tak samo bylo u mnie. Biszkopt super wyrosniety, nie opadl ani troszeczke. Do tego super, super mieciutki i puszysty. Kremu za malo!!! Nie wiedzialam jak go rozdzielic. Ale w sumie jak sie przegryzlo, na drugi dzien, to bylo pyszniutko.

Dodam, ze do kremu dolalam alkoholu a biszkopt nasaczylam kawa z alkoholem. My lubimy mocno kawowo.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
I jeszcze dodam, ze najpyszniejszy bal na trzeci dzien. Jak juz sie konczyl. Wydzieralismy sobie z rak.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0