Keks z Kuchni polskiej

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Późną nocą upieklam to ciasto i żałuję, ze tylko 1 szt. Trzeba było od razu zrobić 2 a tak, to muszę się bawić jeszcze raz. Nie wiem jak wygląda na przekroju, ale chyba dobrze bo widać że bakalie sa wszędzie.
Czy Wy go lukrujecie albo cos ?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,740
3,004
113
Ho, ho, ho, że zakrzykne świątecznie, skusil Cie!
lecker.gif
Nie lukruje, bo to ciasto długodystansowe i albo sie zawilgoci, albo wyschnie i pokruszy się. Czasem gorące posypuje cukrem pudrem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
O , to po mojemu
icon_biggrin.gif

Nie cierpie polewy czekoladowej, nie przepadam za lukrem, cukier puder zniose, tym bardziej że go mogę strzepnac albo nie do końca posypać.
Ciasto wyszło z wyglądu zarabiste a co do smaku to wypowiem się jak sprobujemy
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,506
4,773
113
U mnie właśnie w piekarniku siedzi podwójna porcja. Jedna keksówka pojedzie z nami do rodziny, druga będzie dla nas. Bez lukru i bez polewy będzie, bo po co psuć pyszne ciasto zbędnymi dodatkami
icon_mrgreen.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ja pewnie jutro dopieke jeszcze 1 szt bo co to jest 1 keks ?!
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,740
3,004
113
Siedzi w piecu, porcja podwójna. Mam pietra, bo pierwszy raz uzylam nowego piekarnika. Te urządzenia z Ikei maja zupełnie dla mnie obce rozwiązania techniczne. Włączają sie ni stad, ni zowad jakieś blokady, samo się wyłącza...
icon_rolleyes.gif
Chodze na paluszkach, żeby tylko nie zakłócić pracy Pana Piekarnika.
fiesgrins.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
U mnie też dopiekają się właśnie dwa duże keksy według twojego przepisu Buko. Robiło się szybko i bez problemu, ciekawe tylko czy czegoś nie przedobrzyłam, bo to mi się często zdarza. Ale wyglądają ślicznie i rewelacyjnie pachną.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,740
3,004
113
Będą dobre, jako i moje dzisiejsze. Balam się, ze nie udźwigną bakalii, ale dały rade.
lecker.gif

Piekarnik spisał się na medal. Juz się z nim zaprzyjaźniłam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Buka @ 21 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1554417Będą dobre, jako i moje dzisiejsze. Balam się, ze nie udźwigną bakalii, ale dały rade.
lecker.gif

Piekarnik spisał się na medal. Juz się z nim zaprzyjaźniłam.
O, to świetnie że polubilas swój nowy piekarnik
icon_biggrin.gif

To IKEA? Podobają mi się kuchnie z Ikei, bardzo mi się podobają.
A ja właśnie dopieklam kolegę temu swojemu samotnemu keksowi i ten drugi jest tak samo udany jak pierwszy. Bardzo mnie to cieszy
icon_biggrin.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,506
4,773
113
Mój tegoroczny:

koks.JPG

Następnym razem będę piec trochę krócej, bo trochę zbyt przypieczony mi wyszedł, ale tak jest, jak się robi kilka rzeczy naraz i nie pilnuje ciasta. I tak mnie kusi, żeby bakalie w jakimś alkoholu namoczyć
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • koks.JPG
    koks.JPG
    133.1 KB · Wyświetleń: 3

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ja wczesniej robilam ten z przepisu BeatySz, jest tak samo pyszny jak i ten. I w obydwu bakalie wiedzą, gdzie jest ich miejsce.
icon_biggrin.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Moje keksy wyglądały tak:

efgrhg.jpg


I były przepyszne. Dałam tak dużo bakalii [w tym całe orzechy laskowe], że potem oderwać się od nich nie mogłam i ciągle je podjadałam. Dzięki za przepis Buko, będę je robiła z pewnością jeszcze nie raz, bo bardzo mi posmakowały.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,740
3,004
113
AnkaP @ 25 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1554938Następnym razem będę piec trochę krócej, bo trochę zbyt przypieczony mi wyszedł, ale tak jest, jak się robi kilka rzeczy naraz i nie pilnuje ciasta. I tak mnie kusi, żeby bakalie w jakimś alkoholu namoczyć
icon_mrgreen.gif
To namocz.
icon_mrgreen.gif
Mocze przeważnie rodzynki, ale tez czesto podsuszone figi itp. Ciasto zyskuje.
Pod koniec pieczenia trzeba je sprawdzać patyczkiem, nawet co 10 minut, bo zarumienione potrafią mieć
środek całkiem plynny, wiec przyrumieniony jednak lepszy.
icon_lol.gif


Dorotki tez ladnie się prezentuje, pęknięty, rumiany.
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Moje keksy siedziały w piekarniku 20 minut dłużej niż to było podane w przepisie, bo środek cały czas był lepki i półpłynny. Ale za to jakie potem były pyszne...mhmmm.... tego się nie da opisać. Mniamniusie po prostu.
lecker.gif
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,703
2,539
113
Dorotka.p @ 3 Jan 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1556039Moje keksy siedziały w piekarniku 20 minut dłużej niż to było podane w przepisie, bo środek cały czas był lepki i półpłynny. Ale za to jakie potem były pyszne...mhmmm.... tego się nie da opisać. Mniamniusie po prostu.
lecker.gif
Dziś oglądałam program o wypiekach, Anny Olson i ona właśnie keksy piekła, mówiła żeby piec je powoli, nawet 2 godz, w 150st.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,740
3,004
113
Wczoraj upiekłam. Siedzą w lodówie. Co ta moja rodzinka tak go sobie upodobała, że na każde święta chce, pomiędzy też chętnie.
icon_lol.gif