Knedle z ciasta serowego z morelami*

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
robiłam z truskawkami i z mrożonymi śliwkami i gotowały się podobną ilość czasu - od chwili wypłynięcia kilka minut i jest OK, a dla pewności pierwszego wyjmij i przekrój na pół - będzie widać czy jest ugotowany w środku.
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Ja dzisiaj zrobiłam na obiadek knedelki z truskawkami PYSZNE
Polecam
icon_smile.gif

Od wypłyniecia gotowałam jeszcze chwilke
icon_smile.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
zrobiłam te knedle ostatnio i we 3 pochłonęliśmy 24 knedle :shock: ale warto było i do dziś mam ślinotok na ich wspomnienie Robiłam z truskawkami, ale z innymi owockami też będę próbować. Bajaderko dziękuję :bussi:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam z 2 porcji - jedna z morelami a druga z truskawkami. Morelowych 12 szt. jak w przepisie stoi, a truskawkowych więcej bo truskawki mniejsze a starałam się dobierać tyle ciasta żeby jak i na morelach skórka była dośc cienka. Truskawki obtaczałam w cukrze dość porządnie. Jak na mój gust to raczej trzeba tę potrawę nazwać owoce w cieście bo owocu dużo a ciasta niewiele. Na upał potrawa akuratna - na zimno są równie pyszne.

Acha - mąki musiałam podsypywać trochę węcej bo się ciasto lepiło - ale nie za wiele. W gotowaniu wogóle rewelacja bo kompletnie nic złego się z nimi nie dzieje i nie trzeba wisieć nad garnkiem i wyczekiwać momentu nagłego wyławiania ;) pełny luz :mrgreen:
Polecam wszystkim :mniam:
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,376
3,655
113
Zrobiłam je dziś na obiad z mrożonymi wiśniami ( w ramach sprzątania zamrażarki przed nowym sezonem). Owoców nie słodziłam, ale z reszty wiśni zrobiłam do nich słodki sos:

knedle_z_wi_niami.jpg

Były pyszne! Musiałam dodać tylko więcej mąki niż w przepisie, bo wzięłam ser z wiaderka.
 

Załączniki

  • knedle_z_wi_niami.jpg
    knedle_z_wi_niami.jpg
    35.5 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Podziękowania dla Bajaderki od mojej rodziny i znajomych za przepis na te knedle.
Kolejny sezon owocowy zaczety - zrobiłam je z truskawkami - pycha!
W zeszłym roku zrobiłam je nawet z jagodami - rewelacja
lecker.gif
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Zrobiłam dziś na obiad, z truskawkami.Pycha,dziękuję za przepis
mniam.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
o jezu, po co tu wlazlam? glodna sie zrobilam aaaaaaaaaaa
przepiekne te knedle !!!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
przepyszne, takie knedle a la leniwe- pycha
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Ale fajny przepis. W związku z tym, że do kuchni już mogę swobodnie wchodzić (pod warunkiem, że mąż chleba nie piecze... jego zapach mnie osłabia... chleba zapach znaczy się, nie męża) mogę chyba spróbować popełnić pierwsze w życiu knedle? Dziś tylko sliwki gdzieś znajdę i jutro robię.