Knedle z ciasta serowego z morelami*

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Dzisiaj była powtórka na prośbę męza.Dałam mu do wybory 3 dania--1 pieczone ziemniaczki z polędwiczką z serem,2-knedle i od razu powiedział ze knedle nie czekając do 3 danie.Dzisaj zrobiłam z twarogiem już zmielonym/gotowiec na nalesniki,serniki/ i wyszły lepsze.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,352
1,435
113
Ja wczoraj robiłam ze śliwkami. Pycha
mniam.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Pyszne, jak te które robiła moja babcia.

1302217541_a8b36a8ba5.jpg
 

Załączniki

  • 1302217541_a8b36a8ba5.jpg
    1302217541_a8b36a8ba5.jpg
    89.6 KB · Wyświetleń: 4

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Mniam
icon_smile.gif
Tatuś uwielbiający wszelkiego rodzaju kluchy zajadał się
anbetung.gif
 

Załączniki

  • knedle.JPG
    knedle.JPG
    58.8 KB · Wyświetleń: 0

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Widzę że szczególnie panom smakują te knedelki
icon_mrgreen.gif

Mój mąż co jakiś czas mi przypomina o tych knedelach jak zagląda do zamrażalki i widzi pomrożone porcje śliwek
fiesgrins.gif
a nie należy do osób, które lubią obiadki na słodko.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,926
1,517
113
Chyba wszyscy już wszyscy robili te knedle, a ja jeszcze nie. Śliwki zamrożone mam, więc w tym tygodniu kolej na mnie.
 

Uma

Member
Wrz 11, 2007
341
0
0
Podnoszę bo zrobiłam dziś na obiad i były wyśmienite!!
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif


Bajderko - to najlepsze knedle jakie jadłam
daumen.gif

Ślicznie dziękuje za przepis
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
ja dzis zrobiłam na obiad z maki pełnoziarnistej z cynamonem, a nadziałam natartymi "miszanka do pierników" i cynamonem jabłuszkami - polałam jogobellą light brzoskwiniową - bomba! dziekuję za przepis - ciasto - rewelacja, idealnie sie wałkuje, cudna konsystencja (mozna z tego zrobic i leniwe i jako ciasto do pierogów, prawda?)
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Pyszne, pyszne! Zjadłam właśnie kilka na kolację, ze śliwkami, masłem, cynamonem i cukrem - BARDZO mi smakowały. Dziękuję serdecznie za przepis Bajaderko
icon_smile.gif

PS Kocham polską kuchnię...
icon_smile.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Robiłam znowu (w b. krótkim odstępie czasu
icon_mrgreen.gif
).
Przeczytałam w wątku, że niektórzy wałkują ciasto - IMO niepotrzebna robota, ja odrywam kawałki, formuję kulki, na posypany mąką blat i bach! - rozpłaszczam na cienkie, okrągłe placki ręką lub dnem szerokiej szklanki.

I ciasto wcale nie musi być trzymane przez 2 godziny w lodówce - ja ostatnio schowałam na ok 20 min do zamrażarki i 15 do lodówy, było zupełnie ok.

lecker.gif
 

Załączniki

  • IMG_5176.JPG
    IMG_5176.JPG
    1.6 MB · Wyświetleń: 0

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
Chciałabym je dzisiaj zrobić, ale nie za bardzo łapię, jaki mam wziąć ser jeżeli nie chce mieć grudek w cieście. Czy może być taki jak się używa do serników, już zmielony na gładko? Nie rozpłyną mi się? Taki ser jest w końcu dużo delikatniejszy...sama już nie wiem.

Nie wiem jak się kasuje posty, bo pytanie dla mnie już nieaktualne, bo w sklepie nie było sera mielonego ;)
jednak może innym przyda się odpowiedź.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Sylvia @ 18 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=739435Chciałabym je dzisiaj zrobić, ale nie za bardzo łapię, jaki mam wziąć ser jeżeli nie chce mieć grudek w cieście. Czy może być taki jak się używa do serników, już zmielony na gładko? Nie rozpłyną mi się? Taki ser jest w końcu dużo delikatniejszy...sama już nie wiem.
Ja wzięłam zwarty, twardy, w kostce i rozgniotłam takim przyrządem z dziurkami... nie wiem jak on się nazywa ;) ale też bez przesady, nie rozgniatałam pół godziny tylko jakieś 2 minuty. I nie było czuć żadnych grudek
icon_smile.gif
.
Tak samo obrabiam też ser do leniwych.
 

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
Lud_ @ 19 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=739937Ja wzięłam zwarty, twardy, w kostce i rozgniotłam takim przyrządem z dziurkami... nie wiem jak on się nazywa ;) ale też bez przesady, nie rozgniatałam pół godziny tylko jakieś 2 minuty. I nie było czuć żadnych grudek
icon_smile.gif
.
Tak samo obrabiam też ser do leniwych.
Ja rozgniotłam widelcem- pyszne, tata powiedział, że takie jak robiła jego mama, a uwierzcie, że to najlepsza rekomendacja ;)
Zrobiłam z dwóch porcji na 3 osoby- zjedliśmy ze śmietaną mlaskając radośnie
Dziękuję bardzo za przepis
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif