KOLAKAKOR

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Upiekłam - są pyszne!!! mimo że mój piekarnik nie rumieni na górze (bo to stary gazowy) i nie były tak ładnie błyszczące jak u Vidar. Dałam trochę więcej mąki (po przeczytaniu waszych postów) ale źle zrobiłam powinnam była najpierw zagnieść z przepisowej ilości bo się kruszyło i nie mogłam wałeczków uformować.

Ale smak super i roboty mało! Dzięki
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
swietnie!A zeby sie blyszczaly-to musisz posmarowac roztrzepanym jajkiem-i moze piec w polowie piekarnika(dla zrumienienia gory?)
 

pantera

Member
Lut 24, 2008
210
0
0
Dzis upieklam. Czas robienia ekspresowy.Zrobilam na zwyklej margarynie i dosypalam wiecej maki.Na wierzch zoltko i zmielone orzechy .Nic mi sie nie rozlalo,ciastka przepyszne,kruche,slodkie.Czesto bede je piekla.
Vidar bardzo dziekuje za przepis,jeszcze raz pycha!!!
cvety.gif
 

pantera

Member
Lut 24, 2008
210
0
0
Vidar,czuj sie odpowiedzialna za moje nadkilogramy!
icon_wink.gif
Twoje ciastka zawladnely mna. Dzis z migdalami
lecker.gif
 

beata-74

Member
Gru 31, 2007
98
0
0
Ciasteczka przepyszne szybkie w wykonaniu karmelkowe delikatne po prostu pycha IMG_1232.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1232.JPG
    IMG_1232.JPG
    1.9 MB · Wyświetleń: 1

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Liska @ 5 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=633825czyli Muminki też piekły pierniki, co?
icon_smile.gif
Jakoś mnie ostatnio kręcą tamte rejony. Mam książeczkę o skandynawskim pieczeniu Beatrice Ojakangas (czy jakos tak), znasz ją może? Mnóstwo tam ciekawych przepisów, ale zero zdjęć. Chetnie bym z Tobą je rozszyfrowała, jeśli nie masz nic przeciwko
icon_smile.gif
Lisko - Ojakangas jest finskim nazwiskiem
icon_smile.gif
jezeli chcialabys sie zapytac o jakas finska potrawe to postaram sie pomoc
icon_smile.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
I ja się nimi zajmę w tym roku (zwłaszcza po upieczeniu
icon_smile.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
vidar @ 4 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=633731...a 6 pozostalych to:babeczki(sandkaker),cieniusienkie rozki waflowe(krumkaker),zakladane kruche ciasteczka(berlinerkranser),przezroczyste ciasteczka migdalowe(florentiner),krazki orzechowe(kransekaker)i pierniczki.A tak-to u nas to tradycja-ale kazdy piecze takie jakie jemu pasuja.
A czy podawałaś już może na nie przepisy
icon_question.gif
A jeśli nie, to czy można prosić o przepis na krążki orzechowe i te ciasteczka migdałowe?
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
Zrobiłam wczoraj, ale mam do nich zastrzeżenia. Wydaje mi się, że chyba miałam ciut za luźne ciasto, bo sporo rozjechały mi się w piekarniku. No i nie wiedziałam jak ustawić piekarnik. Zrobiłam tak jak zawsze czyli góra/dół i po przepisowyh 15' niestety nie były prawie wcale ścięte. Włączyłam termoobieg i zostawiłam jeszcze na 4 minuty. W sumie trochę się "wytopiły".
mikolaj.gif

W smaku są bardzo dobre, dla mnie nie są zbyt słodkie tylko za bardzo twarde,
A takie są:
DSC02530.JPG DSC02533.JPG

Vidar, podrzuć trochę rad, jak robić, żeby nie powtórzyć błędów, które zrobiłąm tym razem.

 

Załączniki

  • DSC02530.JPG
    DSC02530.JPG
    57.4 KB · Wyświetleń: 1
  • DSC02533.JPG
    DSC02533.JPG
    55.2 KB · Wyświetleń: 1

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
gruebel_2.gif

No to na drugi raz zwieksz temp. na 200 st C,bo maslo nie powinno sie "wytopic".No kurcze nie wiem,one nie sa twarde zaraz po upieczeniu(raczej kruchutkie),po ostudzeniu sie robia chrupiace.
Moja rada-UPIECZ JESZCZE RAZ
fiesgrins.gif
i porownaj.


Na pewno nasza maka sie od waszej rozni.

Mam nadzieje,ze takie "drobne niepowodzenia"cie nie zniecheca
wink.gif