KOLAKAKOR

Marianka

Member
Cze 24, 2008
22
0
0
Wow, nie sądziłam, że z kilku tak prostych składników może wyjść coś tak pysznego. Ten karmelowy smak...mmmm.... i ten miękki ciągnący środek... poprostu cudne:)

 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Ciesze sie baaardzo
banana.gif
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
A ja w tym roku będę próbowała z Golden Syrupem
icon_mrgreen.gif
pewnie będzie pyszne
mniam.gif
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
wczoraj upiekłam i troche nie wierzyłam, że wyjdą karmelowe, spodziewałam się zwykłych kruchych ciasteczek, ale one są rzeczywiście karmelowe, pycha!
 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
Upiekłam dzisiaj, moje zmiany to dodanie miodu naturalnego zamiast syropu i 5 dag cukru trzcinowego. Piekłam na margarynie, smarowałam całym jajkiem. Nic mi się nie wytapiało, wyszły bardzo smaczne, ale myślę, że następnym razem dam mniej cukru, bo jak dla mnie ciut za słodkie.
Dzięki za przepis
icon_smile.gif

 

Załączniki

  • DSCF1641a.jpg
    DSCF1641a.jpg
    91.6 KB · Wyświetleń: 0

soczewka

Member
Sie 27, 2007
25
0
0
Zrobiłam dzisiaj. Posłuchałam porad i dodałam ciut więcej mąki i ciut mniej cukru. Nic mi się nie rozlało, wyszły bardzo zgrabne. Nie doczytałam tylko, że trzeba je posmarować białkiem lub mlekiem i piekłam "na sucho"
icon_smile.gif
Mam nadzieję, że nie zmieniło mi to smaku?
Spróbowałam jednego na ciepło i bardzo mi smakował, chociaż nie czulam jakoś specjalnie smaku karmelowego. Dodam, że golden syrup mam domowej roboty, może to jest tego powodem? Zobaczymy jak będzie smakować za te kilka dni, na Święta.
icon_smile.gif
 

anuc

Member
Maj 17, 2008
908
0
0
Zrobiłam ostatnio - dobre sa
icon_smile.gif
Tylko tego karmelu nijak nie czuje...(dalam miod sztuczny)
Mi rozlazly sie okrutnie - w sumie kroilam je potem wzdłuż i wszerz bo walki sie zupelnie zlaly - ale to moze dlatego ze nie mialam sody to dalam proszek do pieczenia...
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Karmel czuc wlasnie od syropu(bo to cukier przetworzony)a rozlalo sie moze z powodu "masla" a nie masla?
Juz wykreslilam margaryne z przepisu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

soczewka

Member
Sie 27, 2007
25
0
0
anuc @ 20 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=923358Zrobiłam ostatnio - dobre sa
icon_smile.gif
Tylko tego karmelu nijak nie czuje...(dalam miod sztuczny)
Mi rozlazly sie okrutnie - w sumie kroilam je potem wzdłuż i wszerz bo walki sie zupelnie zlaly - ale to moze dlatego ze nie mialam sody to dalam proszek do pieczenia...
Ja też nie miałam sody i dodałam proszek, a wyszly mi idealnie. Myślę, że to jest tak jak tu wcześniej dziewczyny pisały -polska mąką jest chyba troszkę inna od tej norweskiej. Ja dałam jej 60 gram więcej niż w przepisie.
Dałam też prawdziwe maślane masło
icon_mrgreen.gif

Dzisiaj spróbowałam jednego i smakuje mi o niebo lepiej niż wczoraj! Zrobiły się przez noc takie karmelkowe, chrupiące, po prostu wspaniałe!!!
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Ostatnią edycję dokonał moderator: