Kulki tiramisu

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
a026.gif
a026.gif
a026.gif
no to dalej sie cieszem, ze zasmakowalo
g025.gif
g025.gif
g025.gif

Podzwalam na rozpowszechnienie, Kotku... , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Wczoraj odbyło się u mnie mega- kulanie. :mrgreen:
Robiłam z podwójnej porcji i nakulałam się za wszystkie czasy. Prawdę mówiąc trochę przeklinałam tę robotę, bo strasznie długo to trwało... Chyba dlatego, że masa mocno lepka była i od dłoni nie chciała odchodzić. Dopiero jak dorzuciłam dodatkowych rozdrobnionych biszkotów (chyba ze 100 gram więcej niż w przepisie) - to dopiero wtedy sprawniej poszło.
Szkoda, że nie zrobiłam fotki jak moja kuchnia wyglądała. :lol: Totalna katastrofa. Kakao wszędzie. :mrgreen:

No ale w smaku...marzenie...
icon_smile.gif
Miodzio...
icon_smile.gif
Pysznosci!
Podejrzewam, że jak się dzisiaj przysiądziemy do tych kulek - to chwila moment i znikną. :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no i dodalam w koncu aromat, bo jakos tak tiramisu bez zapachu rumu? A żółtych alkoholi u mnie w domu nie ma (same jakies likiery - i ot niestety nie kawowe
icon_smile.gif
, no i dodalam. Czym to grozi?

acha, moj blender rozłupał te ciastka w drobny pył, nei wiem, cyz dobrze sie stalo. No nic, okaze sie rano
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no alkohol mialam napisac, rum mi sie napisalo, bo aromat rumowy
icon_smile.gif


PS ale czy one przestana byc takie 'mientkie'?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
galbani

jelsi nie twardnieja, to czemu jutro jesc, a nie dizs?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ale o co chodiz z tym pytaniem o mascarpone?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a są u nas jakieś niedobre? raz wzielam jakies inne i bylo gorzkawe! tylko nie wiem, cyz to bylo epiu czy takie niemieckie
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
goryczka nie zalezy od firmy tylko czasu

to jest to czego nie cierpie. Wiekszosc tutejszych serow twrogowych jest pakowanych prozniowo w gruba folie. Nie skisnie, nie splesnieje ale wlasnie gorzknieje.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
No tak właśnie myślałam, ale o dziwo miał jeszcze bardzo daleką datę waznosci! Właśnie z tego wzgledu wzięłam ten a nie inny a tu klops. Moze byl zle przechowywany podczas transportu, czy coś...
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Wczoraj odbyło się u mnie mega- kulanie. :mrgreen:
Robiłam z podwójnej porcji i nakulałam się za wszystkie czasy. Prawdę mówiąc trochę przeklinałam tę robotę, bo strasznie długo to trwało... Chyba dlatego, że masa mocno lepka była i od dłoni nie chciała odchodzić. Dopiero jak dorzuciłam dodatkowych rozdrobnionych biszkotów (chyba ze 100 gram więcej niż w przepisie) - to dopiero wtedy sprawniej poszło.
Szkoda, że nie zrobiłam fotki jak moja kuchnia wyglądała. :lol: Totalna katastrofa. Kakao wszędzie. :mrgreen:

No ale w smaku...marzenie...
icon_smile.gif
Miodzio...
icon_smile.gif
Pysznosci!
Podejrzewam, że jak się dzisiaj przysiądziemy do tych kulek - to chwila moment i znikną. :mrgreen:
Malgos, jejciu..... strasznie sie ciesze, ze smakowalo :dance: :dance: :dance: :dance: :banana: :banana: :banana:

acha, moj blender rozłupał te ciastka w drobny pył, nei wiem, cyz dobrze sie stalo. No nic, okaze sie rano
Malgosimi, ja nie mam blandera, ale takze staralam sie rozdrobic te biszkopty, jak najdrobniej.... Nic sie nie stanie.... ;)
- Musi... lub powinno byc jaknajdrobniej rozlupane.. ;)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
o jejciujakie to pyszne!!! Już rozumiem czemu musi sie chlodzić DŁUGO! No po prostu bomba!!! Caritko, ot najlepszy przepis pod słońcem!!!
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
dziewczyny ja jak zwykle czegoś nie wiem :oops: myślicie że jak dodam 2 serki homogenizowane to będzie ok zamiast tego mascarpone? pisałyście że to bardzo gęste jest- serki nie będą za rzadkie? przepraszam że tak głowę zawracam ale mam wielką ochotę zrobić te kulki :blume:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nie bedzie ok
icon_sad.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
powiedzcie tylkojak się opanować! A co jak lukasz pryzjedzie i nic nei zostanie? Jak ja dla niego robiłam! :lol: