Kulki tiramisu

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ale nie wydaje CI sie kwaskowaty z innym serkiem? Moja mama robila z toską, ostrowią, campiną i zawsze mam to samo - zamiast smeitanowo-maslanego smaku czuje kwasnosc serka (ktorej co ciekawe w samym serku bez niczego wcale nie wyczuwam
icon_sad.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ale trzeba wziac poprawkę,ze nie wszyscy mają dostęp do mascarpone
ktos kto nigdy nie jadła tiramisu' z mascarpone po prostu nie czuje róznicy

dlatego zawsze namawiam, najpierw spróbujcie oryginału..potem przyjdzie czas na wariacje na temat
Marghe mi nie chodiz o roznice! ja zinnego serka po prostu nie lubie. jakbym nie miala mascarpone, to bym wolala w ogole nie jesc. no po prostu. jeden nie lubi flaczkow a inny sernika na zimno z biszkoptami umoczonymi w czekoladzie i posypanego kakao/
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Czemu nikt nie spróbował wykorzystać przepisu na tyrajmisia? Podawałam przecież linka w tym wątku. I wcale nie jest kwaśne! No! :baa:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
to ja juz wolę zrobic w domu mascarpone
icon_smile.gif
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A dasz przepis? :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Mogę dać,
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Fajny tyrajmiś, ale ja nie lubię dodawać żółtek na surowo :mrgreen: I weź tu dogódź każdemu, co Johasiu :mrgreen:
:mrgreen:
Chodziło mi głównie o wykorzystanie serków niemascarponowych jak w tym przepisie. W końcu w tych tu kulkach też się żółtek nie daje...
icon_smile.gif
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0

ZielonyKot

Member
Lut 25, 2005
422
0
0
w carrefourze powinien być
icon_smile.gif

ja co prawda nigdy tiramisu z innego niż mascarpone serka nie robiłam, bo mam makro pod nosem (a tam półkilogramowe pudła w dość przyzwoitej cenie), ale w sumie - dlaczego nie? zwłaszcza, jeśli ktoś po prostu nie ma możliwości kupienia włoskiego serka
icon_smile.gif
kuchnia jest po to, żeby w niej ekperymentować, poszukiwać smaków i tworzyć własne wariacje na temat znanych i mniej znanych dań
icon_smile.gif
To, co dla jednego jest nie do przyjęcia, drugiemu może smakować i o to przecież chodzi
icon_smile.gif
Najwyżej przy konsumpcji orginalnego tiramisu będzie można wykrzyknąć "ach, to tak smakuje? moje zupełnie inaczej!" :lol: Ja tam zachęcam do kulania ;) z każdego serka, który tylko ukulać się da :twisted:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
w tesco sa 250g po 6-7pln
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
przepis niewypróbowany, ale od serowej producentki, która jak myślę zna się na rzeczy
icon_smile.gif

2 szklanki smietany 36 %
z 5 kg lodu
3/4 szklanki maślanki
1/4 szklanki jogurtu z kulturami bakterii acidofilus

Śmietanę wlewamy do metalowej miski, miskę kładziemy w kąpieli wodnej na średnim ogniu. Mieszamy cały czas aż śmietana osiągnie 195 st F (nie wiem ile to w Celsjuszach)
W duzej misce ułożyć lód i trochę wody. Wsadzić do niej tę metalową miskę. Mieszać, ać osiągnie 90 st F. Wyjąc miskę z lodu.

Przełożyć do szklanej miski i połączyć z maślanką i jogurtem. Wymieszać. Przykryc i inkubować przez 8 godzin albo dopóki mieszanina nie zgęstnieje.

Wsadzić do lodówki na kilka godzin. Mieszanina będzie coraz bardziej gęsta. Na durszlak położyć muślinową ścierkę (mysle ze moze byc jakas inna, taka, jakiej baby do sera uzywaja) . Wlac do wyściełanego durszlaka miksturę i pozwolić odciekac 4 godziny (aż bedzie b. sztywne) . Można tez wstawic na odciekanie na noc do lodówki.

Potem przełożyc do metalowej miski i trzymac w lodwce, aż do momentu, kiedy będziemy używac. Zużyć w ciągu tygodnia. Wychodzi tego 2 szklanki.
* wszystkie naczynia (łącznie z łyżkami) muszą być odkażone. Przepis pochodzi z książki http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detai...KX0DER&st=books
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
w carrefourze powinien być
icon_smile.gif

ja co prawda nigdy tiramisu z innego niż mascarpone serka nie robiłam, bo mam makro pod nosem (a tam półkilogramowe pudła w dość przyzwoitej cenie), ale w sumie - dlaczego nie? zwłaszcza, jeśli ktoś po prostu nie ma możliwości kupienia włoskiego serka
icon_smile.gif
kuchnia jest po to, żeby w niej ekperymentować, poszukiwać smaków i tworzyć własne wariacje na temat znanych i mniej znanych dań
icon_smile.gif
To, co dla jednego jest nie do przyjęcia, drugiemu może smakować i o to przecież chodzi
icon_smile.gif
Najwyżej przy konsumpcji orginalnego tiramisu będzie można wykrzyknąć "ach, to tak smakuje? moje zupełnie inaczej!" :lol: Ja tam zachęcam do kulania ;) z każdego serka, który tylko ukulać się da :twisted:
Kocie, tak.. eksperymenotwac, zmieniać ok. Tak jak mówiłam, rozumiem, że nie kazdy ma dostęp do mascarpone.. ale nie nazywajmy deseru z Campiny czy innego serka Tiramisu' bo to nie jest Tiramisu' .
tak samo jak schabowy z indyka nie jest schabowym ;)

ale o tym juz było.
 

ZielonyKot

Member
Lut 25, 2005
422
0
0
CYTATale nie nazywajmy deseru z Campiny czy innego serka Tiramisu' bo to nie jest Tiramisu' .
dlatego napisałam "wariacje na temat " ;) czyli coś, co jest inspirowane dajmy na to tiramisu, ale faktycznie nim nie jest. Myślę jednak, że nazwanie dania na własny użytek "tiramisu" nie jest żadną zbrodnią, zwłaszcza, jeśli czuje się bluesa w tym temacie i ma świadomość, że to tylko podróba ;)
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
czy te kulki mozna poukladac na blasze wylozonej papierem do pieczenia i tak wstawic do lodowki? czy moze trzeba w te papierki?

pzdr
yenn