Kulki tiramisu

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
myślicie że jak dodam 2 serki homogenizowane to będzie ok zamiast tego mascarpone?
Sylwia, ja powiem za Małgosią - nie będzie ok.
Mascarpone to mascarpone. Jedyne w swoim rodzaju. Żaden inny serek czy twarożek homo nie zastąpi mascarpone tak jak powinien.
On ma taki specyficzny smak i konsystencję taką, że nie potrafię z żadnym naszym rodzimym serkiem przyrównać. Bo jest tak gładki i kremowy jak homo, ale za to stanowczo gęstszy.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ale, ja sie wytancze przy tych kulkach... :lol: :lol: :lol: :lol:
Malogsiu, ciesze sie, ze i Tobie bardzo smakuja :dance: :dance: :dance:
Dziekuje za milutkie slowa ;) :banana: :banana: :banana:
Pytasz, jak sie powstrzymac? Sa dwa sposoby, albo zamknac lodowe na klodke, albo wyjsc z domu i nie wracac, dopoki Lukasz do Ciebie nie przyjdzie ;) ;) ;) :mrgreen: :mrgreen:

Syliwo.... mi sie tez wydaje, ze z homo to moze nie wyjsc takie, jak powinno.... Mascarpone jest raczej niezastapione... ;)
Jak dodasz serka homo, to cos wyjdzie..- na pewno....- jezeli masa bedzie dosc rzadka, dodaj poprostu wiecej biszkoptow..... - nie wiem czy sam serek "stezeje", wiec moze wymieszaj go z odrobina zelatyny? :roll:
Nic mi innego do glowy nie przychodzi.... Nie wiem, co mam Ci doradzic ?
icon_sad.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
hmm...dziękuję dziewczyny :bussi: jutro bedę w carrefour'rze więc może tam znajdę :roll:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
:oops: :roll: przepraaaaszam, nooo :oops: :oops: :oops:
:mrgreen: rob, rob, Kotku .....;)
Sama sie w to "wpakowalam"- :twisted: po co ja ten przepis znalazlam? ...... :roll: ( juz tyle tyle nakulalam, ze moje rece, co chyca, to chca kulac ;) :mrgreen: :mrgreen: )
-Dzisiaj tez mam kulansko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Uprzejmie donoszę, że przepis się rozprzestrzenia po sieci z prędkością światła... :lol:

P.S.
Muszę zrobić!!! :oops:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
4682.jpg


Campiny twaróg wiejski to ten z tyłu. Nie słony, nie słodki - naturalny. Myślę więc, że każdy homogenizowany naturalny się nada...

5052.jpg

A tu jest mniejsze opakowanie...
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o dziękuję Johasiu :blume: miałam ten serek kiedyś w lodówce więc raczej jest u nas dostępny ;) dziękuję za pomoc
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Marghe - to jak z tiramisu i tyrajmisiu - najważniejsze, by smakowało... ;)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
zgadza sie
icon_smile.gif


ja niegdzie nie mówię,ze uzycie substytutów sprawi. ze dana potrawa będzie niezjadliwa
icon_smile.gif


po prostu mascarpone jest specyficzne
to tak jak robienie sernika z serka wiejskiego
icon_wink.gif
))
:handclaps:
ja szczerze mówiąc nie moge pojąć jak komukolwiek moz esmakowac tiramisu z innego serka niz mascarpone. Chyba by ktos musial pranie mozgu na modłę chińską zrobić!
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
ale trzeba wziac poprawkę,ze nie wszyscy mają dostęp do mascarpone
ktos kto nigdy nie jadła tiramisu' z mascarpone po prostu nie czuje róznicy

dlatego zawsze namawiam, najpierw spróbujcie oryginału..potem przyjdzie czas na wariacje na temat
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
CYTATja szczerze mówiąc nie moge pojąć jak komukolwiek moz esmakowac tiramisu z innego serka niz mascarpone. Chyba by ktos musial pranie mozgu na modłę chińską zrobić!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Syl, no naprawde, ja jakas lewa jestem - dla mnie zawsze tiramisu bez mascarpone wydaje się kwasne jakies... po protu czuje kwasny smak i zadna ilosc kawy cyz likieru mi go nie jest w stanie usunąć (wiec ja juz wole zjesc rzadziej, ale z mascarpone). A żałuję, bo to cholerne mascarpone 11 zł kosztuje :evil: