Lekkie ciasto czekoladowe

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Joanno, jak zaczęłam czytać przepis to pomyślałam: ciekawe jak smakowałoby to ciasto z kremem miętowym? A tu na koniec Twój wpis
icon_mrgreen.gif

Chyba jutro poeksperymentuję
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
icon_mrgreen.gif
I ja będę jutro eksperymentować. Chcę zrobić ganache z czekoladek miętowych i kremówki, a potem połączyć go z mascarpone.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113

Załączniki

  • tort_czekoladowo__miętowy.jpg
    tort_czekoladowo__miętowy.jpg
    95.4 KB · Wyświetleń: 64
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Tym razem inspirowałam się przepisem Krysi:
http://krystyna9.blogspot.com/2018/08/bana...-pieczenia.html
Trzy blaty z tego ciasta, jeden (środkowy) z pół porcji tego:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=33862
Poncz z kawy, masa - mascarpone plus kremówka plus nieco espresso plus kilka łyżek masy kajmakowej. Jedno przełożenie z kajmaku. Sześć bananów.
Na całość poszły mi 4 opakowania mascarpone po 250 g i 4 opakowania kremówki po 330 ml.

tort_bananowy.jpg

tort_bananowy1.jpg

Do dekoracji wykorzystałam mini pralinki Lindta i czekoladowe groszki Maltesers.
Zdjęcie przekroju robiłam dopiero dziś, więc banany nie wyglądają już tak ładnie, jak wczoraj, ale torcik był nadal bardzo smaczny.
 

Załączniki

  • tort_bananowy.jpg
    tort_bananowy.jpg
    22.5 KB · Wyświetleń: 49
  • tort_bananowy1.jpg
    tort_bananowy1.jpg
    87.6 KB · Wyświetleń: 45
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Joanno, smakowicie się prezentuje a i opis zachęca do zrobienia.
Nie dziwię się, że smakowało
lecker.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Raczej miał moralny dylemat - podzielić się czekoladkami z gośćmi, czy zeżreć wszystkie samemu.
icon_lol.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Nie tak dawno to szedł do przedszkola....
icon_lol.gif

Bardzo dziękuję za życzenia, zaraz przekażę.
icon_smile.gif
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Chcialabym zrobic to ciasto w tortownicy 18 cm, czy zeby otrzymac 3 krazki wystarczy zrobic z polowy skladnikow?
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,433
4,693
113
Do robienia zdjęć nie mam Krysinego talentu, do robienia ciast przekładanych tym bardziej, ale cóż, wstawię zdjęcie moich sobotnio-niedzielnych wypocin.

ciastoczekoladowe.jpg

Ciasto upiekłam w tortownicy o średnicy 24 cm z 5 jajek, moim zdaniem mogło być wyższe, następnym razem zrobię z 6 jajek. Niestety bardziej wyrosło na środku, a mniej po bokach, może nie trzeba było smarować brzegów tortownicy masłem, tylko wyłożyć papierem?
gruebel_2.gif

Przełożyłam masą czekoladową z mascarpone: ganeche z deserowej czekolady i kremówki zmiksowałam z mascarpone i cukrem pudrem. Wierzch polany ganache z deserowej czekolady i kremówki. Wyszło ciasto dla prawdziwych czekoladoholików, w sumie prawie 5 tabliczek czekolady zużyłam.
Nawet mi smakowało, mimo że ciasta z kremem to nie moja bajka, ale czegoś mi brakowało. Następnym razem może jeszcze dodam pomiędzy krem a ciasto warstwę wiśni w żelu
gruebel_2.gif
Chłopom smakowało, ale oni zjedzą wszystko, co słodkie
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • ciastoczekoladowe.jpg
    ciastoczekoladowe.jpg
    57.5 KB · Wyświetleń: 53

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,334
1,597
113
Anka - tak, nie smaruje się boków. A wiśnie to super pomysł do czekolady.
Tak czy owak ja ten kawałek ze zdjęcia bym zjadła.
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,433
4,693
113
Następnym razem będę mądrzejsza
icon_smile.gif
Nie mam doświadczenia z tego typu ciastami, bo najczęściej piekę takie, jakie sama najbardziej lubię, czyli drożdżowe, kruche z owocami i moja największa rozpusta - dacquoise
lecker.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Ja w przypadku tego ciasta zawsze albo smaruję i obsypuję mąką boki tortownicy, albo wykładam formę papierem. Wydaje mi się, że zasada nie smarowania dotyczy tylko lekkich, beztłuszczowych biszkoptów, ale nie będę się upierać, bo na tortach się nie znam.
Jeżeli ciasto wyrasta mi nierówno, po prostu je ścinam.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Tez zrobilam takie ciasto jak Anka, niemalze identycznie. Jedna warstwe przelozylam dzemem z czarnej porzeczki i to byl bardzo dobry pomysl. Zrobilam w tortownicy 20cm przed kilkoma dniami i jeszcze jest 1/3 ciasta. Czasy sie zmieniaja, jemy coraz mniej ciastek.