Makowe ciasto"szklankowe" z białek

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Kermidtku, ja jeszcze makowiec japoński (ten z jablkami) robię z suchego maku, kiedyś zapomniałam przekręcić przez maszynkę i sypnęłam takiego nieskręconego, wyszło OK, więc teraz już zawsze taki sypię. Tamten jest bardziej wilgotny, więc może spróbuj, jak ten dla Ciebie za suchy.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
juz zrobiony

ciekawa jestem jaki wyjdzie, bo "z glowy"
zmienialam proporcje, akladniki i sposob przygotowania.

Teraz sie zastanowilam, ze to jednak glupi pomysl w Wigilie rano, ale wyglada, ze jest ok.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
o "pacz"!

a zdjecia nie dalam...


piegusprzekladanyImg_0564.jpg
 

Załączniki

  • piegusprzekladanyImg_0564.jpg
    piegusprzekladanyImg_0564.jpg
    41.1 KB · Wyświetleń: 9

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
no piękne wyjszło
icon_mrgreen.gif
, baardzo apetyczne
mniam.gif

a pamiętasz co zmieniłaś? jakie składniki były inne?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Uma

Member
Wrz 11, 2007
341
0
0
Beatko - dziś zrobiłam bo zostały mi z soboty białka od pączków Bajaderki
icon_smile.gif

Ciasto jest bardzo smaczne i przynajmniej nic się nie marnuje
icon_mrgreen.gif


Bardzo dziękuję za przepis!!
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Robiłam bardzo podobne ciasto, tylko bez bakalii i z dużym jabłkiem. Nie piekłam też w keksówce. Wyszło mi coś takiego:






 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Śliczne zdjęcia Lemino
daumen.gif

Ta wierzchnia warstwa to lukier, tak? Robisz go z jakiegoś konkretnego przepisu? Bo mój nie wychodzi nawet w połowie tak apetyczny.
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
inga_xx @ 12 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=660223Śliczne zdjęcia Lemino
daumen.gif
Dzięki, nie ja robiłam

inga_xx @ 12 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=660223Ta wierzchnia warstwa to lukier, tak? Robisz go z jakiegoś konkretnego przepisu? Bo mój nie wychodzi nawet w połowie tak apetyczny.
Na oko. Sok z cytryny i dosypuję cukru pudru, aby miało odpowiednią konsystencję - nie lejące się, tylko trochę gęstszą.
 

Alina abz

Member
Wrz 8, 2007
27
0
0
Super ciacho, wszystkim smakowało. Zrobiłam z suszonymi morelami i olejkiem pomarańczowym.
Miałam wątpliwości co do kolejności łączenia składników więc zrobiłam, jak mnie nauczono, czyli: ubite białka z cukrem delikatnie zmieszałam z masłem, dodałam do pozostałych składników i ostrożnie wymieszałam ruchem od spodu do góry. Ponoć tak wychodzi bardziej puszyste.
 

Chlorofilka

Member
Lut 16, 2008
95
0
0
tak się astanawiam czy jakbym mak zamieniła na wiórki kokosowe to czy to wyjdzie strasznie nieteges
icon_smile.gif
w wersji z makiem robiłam - pycha (i w wersji mak+jabłka - jeszcze lepsze) ale chyba maku nie mam a białka mam
icon_smile.gif
 

Chlorofilka

Member
Lut 16, 2008
95
0
0
a tak wyszło moje ciacho - tylko fota ciut nieostra na szybko robiona, i nie robiłam w keksowce a na blaszce i na część ciasta ułożyłam brzoskwinie
icon_smile.gif
IMG_1084.jpg
 

Załączniki

  • IMG_1084.jpg
    IMG_1084.jpg
    404.7 KB · Wyświetleń: 8