Makowiec warstwowy

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
anbetung.gif

chetnych na samo nadzienie tez u mnie nie brakuje , dlatego pieke pod nieobecnosc niektorych , ale jestem wredna
icon_lol.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Mak z mamą same kręcimy
icon_wink.gif

A bardziej myslalam o jakims przekladancu - mak, dzem, mak
icon_wink.gif

lecker.gif
(juz mi slinka cieknie
icon_neutral.gif
)
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Wspaniały. Oh wspaniały musi być ten makowiec
icon_mrgreen.gif

Już zapowiedziałam w domu, że robię niedługo taki pycha makowiec z wiśniami, bo chcę się przekonać czy wejdzie do świątecznego repertuaru.
Na pewno wypróbuje ten przepis, będzie duuuuużo nadzienia mniam
fiesgrins.gif

No chyba że Mara zachęci mnie bardziej do swojej wersji ? Mara dawaj swoją wersję :D !
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,395
3,686
113
Upiekłam.
icon_smile.gif

Na gorąco spiszę modyfikacje wymuszone zawartością lodówki i spiżarni.
icon_smile.gif

Zamiast świeżych drożdży, dałam paczuszkę suszonych, zamiast margaryny - masło, a zamiast śmietany - homogenizowany twarożek.
Do gotowej masy makowej ( z HELIO) dodałam dodatkowo łyżkę miodu, sporą garść posiekanych orzechów włoskich, dwie łyżki wiśniówki, suszone wiśnie i żurawiny oraz słoik wiśni z syropu, dokładnie odsączonych z zalewy.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Pyszne. Rzeczywiście mak+ konfitura wiśniowa to pyszne połączenie. Wydaje mi sie jednak że jest trochę za mało ciasta w porównaniu z nadzieniem. Następnym razem zmienie proporcje.
Przy okazji:
Użyłam masy z puszki (chociaż zawsze w makowcach robiłam własną) i musze przyznać że byłą przeeeeepyszna. Sama nie zrobiłabym tak pysznego maku (no może gotując go w mleku i "cudując" cały dzień). Tak że jest to jedna z rzeczy (mak) których robienie mozna sobie spokojnie "odpuścić" (jakiś czas temu odkryłam że w Warszawie można zakupić - w zwykłych delikatesach - naleśniki lepsze od domowych, ale tylko w jednym miejscu). Zatem nie zawsze własnoręcznie zrobione (nawet przy sporych umiejętnościch) znaczy lepsze, bo pewne rzeczy mozna spokojnie kupić, za normalne pieniądze (trzeba tylko wiedzieć co i gdzie).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,395
3,686
113
alice @ 15 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=775792Pyszne. Rzeczywiście mak+ konfitura wiśniowa to pyszne połączenie. Wydaje mi sie jednak że jest trochę za mało ciasta w porównaniu z nadzieniem. Następnym razem zmienie proporcje.
I ja zmienię. Tylko na odwrót - dam tylko jedną cienką warstwę ciasta i duuuuużo maku.
icon_mrgreen.gif

Dla mnie gotowa masa makowa jest za słodka, więc zamiast konfitury wiśniowej dam wiśnie suszone i mrożone.
No i obowiązkowo dużo orzechów dla przełamania słodkiego smaku.
icon_smile.gif
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Sinistra @ 16 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=776013Zbrodnią byłoby nie podzielić się z bliźnimi namiarami
fiesgrins.gif
rofl.gif

Zatem moim zdaniem najpyszniejsze naleśniki (czasami, jak mówiły sprzedawczynie, nawet robione ręcznie - wtedy w ogóle były odjazdowe... i zdarzało się podobno, wg relacji sprzedawczyń, że klientki wykupywały całą dostawę płacąc za wielkie pudło naleśników 80 zł...i juz po dwóch godzinach ich nie było) były w delikatesach na rogu ul. Wolskiej i Płockiej (na Woli, po drugiej stronie Płockiej jest poczta). Pracowałam w tych rejonach do końca października, ale niestety w ostatnim okresie te delikatesy zaczęto remontować i juz do końca października sklepu nie otwarto. Od tamtego czasu nie byłam w tym rejonie (obecnie kupuję naleśniki i pierogi na ul. Brackiej pomiędzy Al.Jerozolimskimi a Placem Trzech Krzyży - w Domowym Okruszku bodajże, ale aż tak dobre nie są, pierogi owszem) i nie wiem czy otwarto je czy nie. W tych delikatesach były też dobre pierogi i bardzo dobre, niedrogie surówki (zwłaszcza z pekińskiej kapusty, z selera czy buraczkowa). Pierogi i naleśniki przywożono w pn, śr. i pt.
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Joanna @ 16 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=776020I ja zmienię. Tylko na odwrót - dam tylko jedną cienką warstwę ciasta i duuuuużo maku.
icon_mrgreen.gif

Dla mnie gotowa masa makowa jest za słodka, więc zamiast konfitury wiśniowej dam wiśnie suszone i mrożone.
No i obowiązkowo dużo orzechów dla przełamania słodkiego smaku.
icon_smile.gif
A to masz rację gotowa masa jest pyszna, ale rzeczywiście odrobinkę za słodka.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
A ja, nawet żeby ta gotowa masa makowa była nie wiem jak pyszna, to nigdy jej nie kupię i nie użyję do niczego, no niestety mam zbyt bujną wyobraźnię i niemiłe wspomnienia...
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ciekawa jesteś to powiem, ale żeby nie było pretensji, że w takim pysznym wątku... znalazłam skorka. To było w czasach kiedy jeszcze u nas gotowych mas makowych nie było ale kupiłam sobie gotowego makowca w cukierni i już wkładałam kawałek do ust, kiedy jakoś kątem oka coś zobaczyłam, wycofałam więc ciasto z ust i go obejrzałam w całej okazałości. Od tamtej pory mam uraz do gotowych rzeczy, a do makowych w szczególności.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: