Makowiec wg Zofii Nasierowskiej

linette

Member
Lip 11, 2006
581
0
16
Ja też dzisiaj upiekłam.
Zamierzałam zrobić dwa duże i jeden malutki na spróbowanie, a wyszły mi dwa olbrzymy i jedna duży makowiec . Teraz będę musiała je skrócić bo do zamrażalnika nie wejdą. Urosły jak szalone.
Podobnie jak Jaco, pierwszy raz piekłam takie makowce i też jestem z nich bardzo dumna
icon_smile.gif
(chociaż użyłam gotowej masy
icon_wink.gif
)
Połowy jednego makowca już nie ma
icon_mrgreen.gif


Joanno, masz nosa do świetnych przepisów.
Czekam na więcej
wink.gif
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Ja wpisuje sie na liste robiacych te makowce
icon_mrgreen.gif


Mam tylko pytanie- kiedy je zrobic, zeby byly swieze na swieta
icon_question.gif
icon_question.gif
- nie chce juz ich mrozic- czy w piatek to nie za wczesnie
icon_question.gif
icon_question.gif
icon_question.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,441
3,754
113
Jacobina @ 19 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=417617Uffff.... zrobiłam
icon_smile.gif
. Nie wiem jakim cudem Wam wychodzą 3 takie maciusie makowczyki. Mi wyszły 3 olbrzymiaste
icon_eek.gif
. Na dole piekarnika mam teraz taką piękną upieczoną kupke ciasta z makiem, bo jak zaczęły mi te olbrzymy jeszcze wzdłuż rosnąć to im blachy zabrakło i sobie poszły na spacer
baa.gif
. Ale wyglądają ślicznie ( no dobra, jeden wygląda ślicznie a dwa tak sobie
icon_lol.gif
) a smakują.... jeszcze nie wiem jak
icon_mrgreen.gif
. Powiem po świętach. Na razie tak się napróbowałam masy makowej z rumem, ze mi się zdxiebko w głowie kręci
ccgb.gif


Ale jestem z siebie dumna. To moje pierwsze makowce w życiu. I nie z gotowej masy makowej tylko wszystko jak na prawdziwe domowe makowce przystało
icon_smile.gif
Mam nadzieję, że Ci posmakują.
icon_smile.gif
A uczucie rozpierającej dumy z własnych dokonań jest warte wszelkich trudów.
icon_smile.gif


linette @ 20 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=417629Ja też dzisiaj upiekłam.
Zamierzałam zrobić dwa duże i jeden malutki na spróbowanie, a wyszły mi dwa olbrzymy i jedna duży makowiec . Teraz będę musiała je skrócić bo do zamrażalnika nie wejdą. Urosły jak szalone.
Podobnie jak Jaco, pierwszy raz piekłam takie makowce i też jestem z nich bardzo dumna
icon_smile.gif
(chociaż użyłam gotowej masy
icon_wink.gif
)
Połowy jednego makowca już nie ma
icon_mrgreen.gif


Joanno, masz nosa do świetnych przepisów.
Czekam na więcej
wink.gif
Linette, lata prób i błędów...
icon_smile.gif
Z Wami się dzielę tym, co przeszło sito eliminacji.
icon_mrgreen.gif


hazo @ 21 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=418606A ja mak skręcę w piątek, ale będę piekła w sobotę.
Dobry pomysł. Może i ja tak zrobię.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
kurcze, a mialam nie piec makowca na swieta... ale sie natknelam na ten przepis i po przeczytaniu calego watku, to mam wrazenie ze to ciasto to sie zrobi samo.... (czasu na robienie masy nie bede miala, wiec chyba wysle dzis meza do biedronki...). ja chcialabym zeby makowce byly swieze na wtorek, wiec czy nie powinnam piec ich w wigilie? jeszcze tylko musze doczytac ile czasu zajmuje caly proces, bo nie wiem czy sie wyrobie.
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
mam pytanie do tych, ktore ten makowiec zamrazaly. najpierw troche glupie: zamraza sie juz upieczony, prawda? no i drugie pytanie, wlasciwe: kiedy go nalezy wyjac i jak go odmrazac, zeby nie miec przykrej niespodzianki, ze sie nie zdazy?

postanowilam, ze zrobie jutro, a maz zawiezie do siostry bo ona ma taka wielka zamrazarke, z pewnoscia do polowy pusta, wiec skorzystam.

aha, co to znaczy cienko walkowac? mam na mysli - jak cienko? no i ten prostokat to tak na oko? czy ma jakies konkretne wymiary?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi
anbetung.gif

Jakiej wielkosci powinien być ten prostokąt rozwałkowany? I mniej więcej na jaka grubość? Robie 1 raz w zyciu strucle, to sie nade mna zlitujcie
anbetung.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,441
3,754
113
elmagra @ 21 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=418906mam pytanie do tych, ktore ten makowiec zamrazaly. najpierw troche glupie: zamraza sie juz upieczony, prawda? no i drugie pytanie, wlasciwe: kiedy go nalezy wyjac i jak go odmrazac, zeby nie miec przykrej niespodzianki, ze sie nie zdazy?

postanowilam, ze zrobie jutro, a maz zawiezie do siostry bo ona ma taka wielka zamrazarke, z pewnoscia do polowy pusta, wiec skorzystam.

aha, co to znaczy cienko walkowac? mam na mysli - jak cienko? no i ten prostokat to tak na oko? czy ma jakies konkretne wymiary?
1.Zamraża się upieczony.
2. Wyjąć najlepiej poprzedniego dnia wieczorem i przez noc odmrozić w lodówce.
3.Wałkować należy tak cienko, jak lubimy. Jeśli lubimy dużo maku, a mało ciasta, to jak najcieniej.
icon_smile.gif

4. Wymiary zależne od wielkości formy i od ilości zaplanowanych strucli.
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
wlasnie upieklam, ale pachnie... zaraz ide skosztowac
zrobilam 4 sztuki, zeby byly zgrabniejsze.
z tego co widzialam juz to jeden popekal na wierzchu...
 

szachownica

Member
Kwi 18, 2006
702
0
0
ja jeszcze robię szybki przegląd nowych postów i zabieram się za makowiec, będę miała cincinowe święta;)