Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Ech, kupiłam kiedyś sylikonowy moduł z Tortowni do robienia diamencików-brylancików. Okazało się że do masy cukrowej jest beznadziejna tz. wcale tak łatwo się nią nie robi , ładnie nie wychodzą potrzeba dużo czasu i wprawy. Teraz zamówiłam termometr do 200*C zagotowałam i trochę się przypaliło czyli wyszły brązowe i z mnóstwem bąbelków. Muszę jednak sprawić sobie Isomalt czyli cukier który się łatwo nie karmelizuje. (w Polsce kosztuje 1kg-73pln)
Jak nie kupię tutaj w pewnym sklepie to póki co dam sobie spokój bo limit zakupów on-line na ten cel został wykorzystany
icon_mrgreen.gif

Bardzo mało wiad. znalazłam na ten temat. Nawet na youtubie.uk jest tylko jak wykonać szkło z cukru czyli sugar glass.
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
No właśnie te cholerne limity pieniężne jak dzisiaj powiedziałam mojemu o kolejnym przelewie to musiałam merdać ogonkiem i łasić się jak kot(cel osiągnięty) Chachu co do Twoich brylancików to oglądałam na TLC ile razy takim mistrzom świata nie wychodziło więc spoko,jeszcze jakieś trzysta razy i będzie ok:)
Mój kolejny MASZKARON gotowy jak poskładam torty to wkleje, pierwszy w piątek(znaczy się ogródek)
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
martyna22a @ 17 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1077035waszkamaszka podoba mi sie twoje poczucie humoru,pasujemy do siebie
fiesgrins.gif

All powiedz prosze o ile pamietasz jak przymocowalas lalke w torcie krolowa elfow, ubralas ja w mase cukrowa i przykleilas, chce zrobic cos podobnego (o ile moge?) i chcialabym jej nie zdejmowac oryginalnego ubranka, jak mam wybrnac?
WAŻNE JEST ABY TAK ŻYĆ,ŻE GDY CIEBIE ZABRAKNIE PRZYJACIELE STWIERDZĄ ŻE NIE MAJĄ SIĘ Z CZEGO ŚMIAĆ
cheers.gif
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Sioniu, moja tylka ma 9 mm.

Martyno, lalki które wkładam do tortu rozbieram i owijam folią spożywczą. Ubieram ją w masę cukrową
Jak zapewne wiesz w biszkopcie wycinasz otwór w który ją włożysz. Mam fotkę z przymiarki ubrania, bo później lalkę wyjęłam i biszkopt pokryłam masą cukrową. Dalej, zrobiłam otwór w masie w miejscu gdzie miała być osadzona. Trzeba to jednak robić delikatnie, żeby nie przedobrzyć. Resztę widziałaś na fotce
tndsc02814.jpg



 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Chachu, ale ta ma skrzydełka z karmelu.
icon_mrgreen.gif

I tak ją nazwałam. Ale niech napisze Martyna o którą jej chodziło.
icon_mrgreen.gif
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Nie, robię prawie na bieżąco. Dodatkowo pokrywam lakierem spożywczym do karmelu. Nie jest wtedy higroskopijny.
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
to ja zapytam o ten STABILIZATOR..... gdzie go mozna dostać i jaki jest najlepszy. Śmietan Fixy omijam wielkim łukiem.
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Alll @ 17 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1076792Izo, bita śmietana wcale trudna w obróbce nie jest. Trzeba tylko znać kilka zasad. Do obkładania nie dajemy żelatyny tylko stabilizator. Żelatyna nie daje nam czasu na dekorację. Oprócz dobrej śmietanki 36% potrzebny jest obrotowy talerz, duży wygięty nóż i prostokątna skrobka do wygładzania boków.
Śmietankę nakładam przy pomocy worka dekoratorskiego, po to by warstwa była równa i jak najmniej ją głaskać nożem. Szybko obracasz talerz i głaszczesz śmietankę.
Alll zapytam jeszcze raz bo forum takie ma wzięcie, ze mnóstwo pytań ucieka;-)) ile śmietany zużyłaś na ten torcik z fotek i przyłączę się do pytania Monsai jaki stabilizator używasz? Ja tylko śmietanfix, nie jest zły ale mało robię na bitej śmietanie, więc może są inne lepsze? z góry dzięki za info
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
All Chachu ma racje chodzilo mi o lalke ktora lezala a jej skrzydla to tort, nazywala sie krolowa elfow
 

iza-gr

Member
Sie 26, 2009
213
0
0
chachu, ozdoby z cukru (karmelu) w lodówce roztapiają się! Te dziewczyny, które oglądały Cakeboss widziały na pewno co się stało z rafą koralową włożoną do lodówki - zrobiła się wielka plama. A i Budy używał właśnie izomaltu.
 

iza-gr

Member
Sie 26, 2009
213
0
0
Alll, jak mogę dobrze odmierzyć składniki na Twoją masę do kwiatków bez dokładnej wagi? Może masz jakiś przelicznik na łyżki np?
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
cześć dziewczyny czy wiecie gdzie można kupić garnek do kapieli wodnej ,szukałam na allegro ale nici(same do gotowania na parze)
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
waszkamaszka @ 18 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1077344cześć dziewczyny czy wiecie gdzie można kupić garnek do kapieli wodnej ,szukałam na allegro ale nici(same do gotowania na parze)
a sa takie garnki? ja ratuję się metalowa miską ułożoną na rondelku. Jak narazie daję radę, ale jak zwiększe czestotliwość może być ciężko. Zwłaszcza, że czasem miska jest za mała ;(
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Iza-gr w tej chwili trudno mi przeliczyć wszystko na łyżki czy szklanki. Mam tylko odrobinę tej masy więc na pewno będę ją robić. Czekam na zamówionego kiciusia, więc odkładam na tą chwilę by masę zrobić i wtedy dokładnie przeliczę.

Martyno, Chachu- gubię się w tych skrzatach, elfach, królowych
rofl.gif
Przepraszam.
Z lalką na motylu sprawa bardzo prosta. Trzeba ją rozebrać, też owinąć folią, do takiej długości sukienki jaką chcesz zrobić. Okleić masą. Gotową lalkę możesz zwyczajnie położyć. Ja sukienkę od spodu posmarowałam klejem spożywczym, ot i wsio.

Monsai- próbowałam dwóch stabilizatorów. Takiego dla profesjonalnych cukierni i zwykłego śmietanfixu. Dla mnie o niebo lepszy jest śmietanfix. Z prostej przyczyny, śmietanfix jest prostszy do użycia i dodaje się go o wiele mniej. Profesjonalnego dodajesz ok 20 dag na 1 ltr śmietanki przy czym rozrabia się to to w wodzie i szybko dodaje do ubitej śmietanki. Trzeba to zrobić szybko ponieważ mogą się zrobić grudki.
Potrzeba też trochę czasu na otrzymanie pożądanej konsystencji.
Są jeszcze stabilizatory smakowe, ale te służą raczej do przekładania.
Pozostaje jeszcze obkładanie tortów śmietanką roślinną, ale to temat na odrębny post.
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
chachu @ 17 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1077045Jak na moje oko to z 1cm ma. Można też chyba bez tylki z odciętym końcem. Profesjonalni cukiernicy też przekładają tort masą z rękawa. Chyba też muszę kiedyś tak spróbować. Tylko irytuje mnie torchę mycie potem tego rękawa
icon_mrgreen.gif
chachu mam pytanko, może Ty mi odpowiesz, bo ostatnio widziałam, że tez zdarzaja Ci się torty smietanowe;-) ile smietanki mniej więcej trzeba na pokrycie boków i góry okragego biszkopta (średniej wielkości blaszki) - bo ja to zawsze za mało albo za duzo zrobię;-(. A dziś oczekuję mojej "wielkiej" tylki i chciałabym ja przetestowac wkrótce. z góry dzięki na info;-)
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
dziewczyny co chodzi o smietane,przypomnialo mi sie ze gdzies czytalam ze po dodaniu do niej zelatyny i obsmarowaniu tym torta mozna polozyc mase cukrowa i sie nie rozpusci
icon_eek.gif
to bardzo by ulatwilo sprawe (nie robilabym kremu maslanego do smarowania z zewnatrz) probowalyscie tak? jesli nie trzeba to bedzie przetestowac
icon_razz.gif

edit: Alll dziekuje za wyjasnienie, chcialabym jednak zostawic oryginalne ciuszki i juz sama nie wiem
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Martyna nie próbowałam na śmietane kłaść masy ale oglądałam wiele programów i pamietam jak mówili że masa się zawsze rozpuści po spotkaniu ze śmietaną!
Duszka jak zrobisz z dwóch dużych śmietan napewno wystarczy na pokrycie całego tortu tj.ok 800g do tego śmietanfixy i jest ok(mi wystarczyło)
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Duszka20 @ 18 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1077345a sa takie garnki? ja ratuję się metalowa miską ułożoną na rondelku. Jak narazie daję radę, ale jak zwiększe czestotliwość może być ciężko. Zwłaszcza, że czasem miska jest za mała ;(
Wiem że są takie garnki, ale trudno je dostać gdyż gotowanie w kąpieli wodnej porzucono dla gotowania na parze
icon_smile.gif
 
Status
Ten wątek został zamknięty.