Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Dzięki Waszkamaszka za odpowiedź
icon_wink.gif
)
a co do smietany to ja tez bym nie ryzykowała (na torcie), bo o ile żelatyna "utrzymuje w ryzach śmietanę" w torcie i na nim to raczej nie pozbawia jej tłuszczu, wody i reszty składników i myślę, że może to się źle skończyć, ale nikt nie powiedział, ze nie mozna tego sprawdzić na malutkim kawałku biszkoptu pokrytego śmietana;-) tak więc Martyna22a próbuj i powodzenia (może się okaże że odkryjesz coś nowego dla nas;-))
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
znalazłam jak nazywa się takie coś do kapieli wodnej BEMAR ale nawet nie wchodżcie na allegro tam ceny zabijają jeśli któraś z Was mieszka poza granicami naszego kraju musI TAM SPRAWDZIĆ I NAM SPROWADZIĆ HI HI u nas tylko przemysłowe są
 

rastagatka

Member
Paź 6, 2009
363
0
0
Waszkamaszko znalazłam tutaj rondelek do kąpieli wodnej. Może ten ci się spodoba?
A tak przy okazji to ja biorę mały garnuszek do większego i na dno większego wkładam łyżeczkę, wtedy mam pewność, że denka garnuszków się nie stykają i nigdy nie przypaliłam jeszcze czekolady>
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
rastagatka @ 18 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1077435Waszkamaszko znalazłam tutaj rondelek do kąpieli wodnej. Może ten ci się spodoba?
A tak przy okazji to ja biorę mały garnuszek do większego i na dno większego wkładam łyżeczkę, wtedy mam pewność, że denka garnuszków się nie stykają i nigdy nie przypaliłam jeszcze czekolady>
kurcze Rastagatka Ty to jesteś kopalnia super pomysłów, z Toba to żadnych gadżetów nie potrzeba - taki tortowy Macgyver;)
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Ten rondelek do kapieli wodnej kupiłam w Realu i taniej niz w tortowni. Ceny dokładnej nie pamiętam.
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Duszko, bardzo przepraszam ale spieszyłam się do pracy i nie odpowiedziałam Tobie na pytanie dotyczące śmietanki.
Do obłożenia lalki potrzeba ok800 ml śmietanki. Piszę około ponieważ nie wiem jak dużą wybierzesz formę i jak wysoką, Moja lalka była dosyć wysoka. To mój przepis, teraz już mocno go zmodyfikowałam. Jeżeli chcesz prześlę go Tobie.
http://www.wielkiezarcie.com/recipe60063.html
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Alll @ 18 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1077509Duszko, bardzo przepraszam ale spieszyłam się do pracy i nie odpowiedziałam Tobie na pytanie dotyczące śmietanki.
Do obłożenia lalki potrzeba ok800 ml śmietanki. Piszę około ponieważ nie wiem jak dużą wybierzesz formę i jak wysoką, Moja lalka była dosyć wysoka. To mój przepis, teraz już mocno go zmodyfikowałam. Jeżeli chcesz prześlę go Tobie.
http://www.wielkiezarcie.com/recipe60063.html
nie ma sprawy Alll;) pomyślałam, ze wśród tylu postów mój gdzieś umknął;) dziękuję bardzo za odpowiedź. już niedługo sprawdzę czy śmietanka mnie również posłucha i ładnie ułoży się na torcie. pozdrawiam
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
a mnie oswiecilo (wlasciwie maz mnie oswiecil ale co tam go bede chwalic
icon_razz.gif
zapytal czy nie moge zrobi tortu takiego "obsmarowanego budyniem" hahaha to jego okreslenie).. robie wiec wielki eksperyment.. piatkowy tort bedzie bez masy cukrowej :D.. jak to?? no wlasnie i tutaj blagam o pomoc.. ktora masa wg was najlepiej sie nadaje do dekoracji tortu "z rekawa".. wiecie jakie eski floreski, kwatuszki listeczki czy co tam mi wyjdzie (bida z ksztaltami tylek ale moze cos sie wymodzi
icon_razz.gif
).. marzy mi sie cos na styl Joanny ale wiadomo ze tego nie osiagne..

od razu mowie ze boje sie bitej smietany samej.. nawet z tym fixem mam wizje jak sie wszystko rozplywa hahaha (zwlaszcza ze tort na piatek popoludniu bede robila w czwartek wieczorem wiec noc spedzi w lodowce..).. podoba mi sie ten krem Leninki na ktory jest przepis na forum (z czekolada biala..) ale czy on sie nadaje do wyciskania z tylek??

wiem ze to nie ten temat ale zawsze tutaj pisze i zawsze dostaje odpowiedz wiec i teraz na was licze..

P.S a wiecie moze z jakies masy robia te roze na filmikach co je potem sciagaja nozyczkami z takich podstawek???? nie ze sie na roze takowe porywam ale jak to widze to mam wrazenie ze ta masa ma wprost idelna konsystencje.. taka gladka i w ogole.. ehh..
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Co do masy cukrowej na smietanie z zelatyna...masa napewno sie rozplynie, raz podjelam sie takiej proby, naszczescie elementy cukrowe byly nieduze(nie obkladalam calego tortu), ale i tak zaczely sie rozplywac po ulozeniu na smietanie. Musialam zdjac ozdoby, a ze nie mialam czasu na nic nowego, to dekoracje wrocily przed samym podaniem tortu na swoje miejsce.
 

rastagatka

Member
Paź 6, 2009
363
0
0
Kazeno przejrzałam masy i myślę, że ta będzie najlepsza do obsmarowania tortu. Można do niej dodać np.białą czekoladę lub gorzką, w zależności jaką chcesz masę, a poza tym ma odpowiednią konsystencję do dekorowania. Zresztą zobacz sama
icon_wink.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
dziewczyny a robiłyście już coś z lukru królewskiego? chcę z niego zrobić krzaczki na górce i tak troszkę się go obawiam,może by tak trawke z niego zrobić?
i czy zmielone bezy zastąpią proszek bezowy? gdzieś przeczytałam że to to samo!
dontknow.gif
 

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
kazeno @ 18 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1077658a mnie oswiecilo (wlasciwie maz mnie oswiecil ale co tam go bede chwalic
icon_razz.gif
zapytal czy nie moge zrobi tortu takiego "obsmarowanego budyniem" hahaha to jego okreslenie).. robie wiec wielki eksperyment.. piatkowy tort bedzie bez masy cukrowej :D.. jak to?? no wlasnie i tutaj blagam o pomoc.. ktora masa wg was najlepiej sie nadaje do dekoracji tortu "z rekawa".. wiecie jakie eski floreski, kwatuszki listeczki czy co tam mi wyjdzie (bida z ksztaltami tylek ale moze cos sie wymodzi
icon_razz.gif
).. marzy mi sie cos na styl Joanny ale wiadomo ze tego nie osiagne..

od razu mowie ze boje sie bitej smietany samej.. nawet z tym fixem mam wizje jak sie wszystko rozplywa hahaha (zwlaszcza ze tort na piatek popoludniu bede robila w czwartek wieczorem wiec noc spedzi w lodowce..).. podoba mi sie ten krem Leninki na ktory jest przepis na forum (z czekolada biala..) ale czy on sie nadaje do wyciskania z tylek??

wiem ze to nie ten temat ale zawsze tutaj pisze i zawsze dostaje odpowiedz wiec i teraz na was licze..

P.S a wiecie moze z jakies masy robia te roze na filmikach co je potem sciagaja nozyczkami z takich podstawek???? nie ze sie na roze takowe porywam ale jak to widze to mam wrazenie ze ta masa ma wprost idelna konsystencje.. taka gladka i w ogole.. ehh..
kazenohttp://www.wielkiezarcie.com/recipe23252.html ta masa znakomicie nadaje sie do dekoracji tortu jest bardzo gladka.Widzialam ja na cinie,ale nie moge jej znaleźć.Druga,ktora masz na mysli to butter cream sa dwa rodzaje jeden z dodatkiem bialek,a drugi na bazie masla tez jest na cinie-musisz poszukac.
wink.gif
 

kazeno

Member
Cze 15, 2009
400
0
0
wielkie dzieki za opinie!!

rastagatko masy typowo maslanej wolalabym uniknac.. hehe.. wiem wlasnie ze wyglada najlepiej i w ogole ale przyznam sie ze nie lubie takich mas i moi domownicy rowniez nie za bardzo.. aczkolwiek rowniez zauwazylam jak pieknie dziewczyny z niej torciki zdobily :D dzieki wielkie!!

bo66.. czyli to ta masa budyniowa z galaretka.. znam ja i jest pyszna.. dzieki!!

myslalam wlasnie ze zwykla budyniowa lub ta z galaretka tez by uszly ale wlasnie przyszlo mi do glowy ze moge cos nowego swoim goscia zaserwowa (moja budyniowa znaja juz wszyscy a czesc rowniez jadla ta z galaretka..)..

no ale jeszcze to przemysle
icon_razz.gif


P.S czy tort w ksztalcie serca na dzien babci i dziadka od wnusia nie bedzie zbyt obcykany
icon_razz.gif
icon_razz.gif
hehehe..
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Witamy serdecznie. Spróbuję odpowiedzieć, osobiście akurat tej masy nie stosowałam jeszcze ale myślę że mimo wszystko że jest ze śmietaną nie powinna rozpuszczać. Ważne że jest na maśle, można dla pewności dodać troszkę więcej masła. Albo tak jak ja robię obsmarować tort utarym masłem z cukrem pudrem i cytryną. Naa torcik o śr. 21cm wystarcza mi pół kostki i cukru dodaje na oko żeby już takie słodkie nie było.

Kenzo-- napewno tort od wnusiowego serduszka i w kształcie serduszka nie będzie obcykany!!!
icon_mrgreen.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Dziołszki moje pytanko uciekło! robiłyście już lukrem królewskim? i co z tym proszkiem bezowym HELP
 
Status
Ten wątek został zamknięty.