Masa cukrowa do dekoracji tortów i nie tylko...

Status
Ten wątek został zamknięty.

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Oto moja dzisiejsza laleczka....

DSCI0315.JPG
 

Załączniki

  • DSCI0315.JPG
    DSCI0315.JPG
    268.9 KB · Wyświetleń: 0

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
illy, brawo!!
To to prawdziwa księniczka!!! Podoba mi się szczególnie ułożenie różowej sukni
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Dziekuje Chachu za komplement
icon_smile.gif
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Te figurki są wylewane z formy .moja mama robi takie gipsowe więc mało tu ręcznej roboty ale kwiaty są piękne!
 

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
illy @ 31 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083927Dziekuje Chachu za komplement
icon_smile.gif
A bardzo proszę
icon_mrgreen.gif
faktycznie suknia piekna, niby się tak wydaje że ułożenie kiecki to takie tam. Jak robiłam lalkę to się zastanawiałam i zastanawiałm. Czy w pionie czy pozimie , po skosie, z dołu do góry czy jak???

Te cherubinki minie kuszą już jakiś czas i znalazłam Kamee w kilku wariantach za 20 funtów
icon_mrgreen.gif
Ale jeszcze nie teraz
icon_mrgreen.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Właśnie po tych szkatułkach skojarzyłam że tam widziałam jej dzieła. Piękne!!!
Ze jak taka leniwa jestem
baa.gif
Może nie leniwa bo zawsze coś do zrobienia mam ale już sobie obiecałam ze codziennie wieczorem te dwie godzinki poswięce. Idę odkurzać
icon_mrgreen.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Dziewczyny, przepraszam że tak się wtrącę w Wasz profesjonalizm i zdolnosci, które podziwiam, ale mam kilka pytań. Wytłumaczcie tak łopatologicznie, która masa jest do czego, tzn.:

1. czy masa cukrowa z glukozą, cukrem pudrem, żelatyną i wodą jest tylko do formowania figurek, czy także do pokrycia tortu?
2. jak pokryję nią tort-da się pokroić? zjeść?
3. masa z plantą-do czego jest? też do figurek i pokrycia tortu? czy da się kroić? zjeść?
4. jeśli cos pokręciłam, podajcie jakich mas używacie do figurek, a jakich do obłożenia tortu.

Zamówiłam dzis kilka rzeczy, w tym barwniki Wiltona i chę się trochę pobawić w lepienie, ale nie chcę marnować składników, póki nie zrozumiem, co do czego
icon_smile.gif


Dziękuję
icon_smile.gif

 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Siedmiokropka @ 31 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1084066Dziewczyny, przepraszam że tak się wtrącę w Wasz profesjonalizm i zdolnosci, które podziwiam, ale mam kilka pytań. Wytłumaczcie tak łopatologicznie, która masa jest do czego, tzn.:

1. czy masa cukrowa z glukozą, cukrem pudrem, żelatyną i wodą jest tylko do formowania figurek, czy także do pokrycia tortu?
2. jak pokryję nią tort-da się pokroić? zjeść?
3. masa z plantą-do czego jest? też do figurek i pokrycia tortu? czy da się kroić? zjeść?
4. jeśli cos pokręciłam, podajcie jakich mas używacie do figurek, a jakich do obłożenia tortu.

Zamówiłam dzis kilka rzeczy, w tym barwniki Wiltona i chę się trochę pobawić w lepienie, ale nie chcę marnować składników, póki nie zrozumiem, co do czego
icon_smile.gif


Dziękuję
icon_smile.gif
sama dopiero zaczynam ale pozwolę sobie odpowiedzieć masa i ta i ta jest i do figurek i do pokrycia ale masa z plantą jest bardziej elastyczna sam cukier jest b.twardy po schłodzeniu i kijowo się kroi
icon_neutral.gif
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Siedmiokropka @ 31 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1084066Dziewczyny, przepraszam że tak się wtrącę w Wasz profesjonalizm i zdolnosci, które podziwiam, ale mam kilka pytań. Wytłumaczcie tak łopatologicznie, która masa jest do czego, tzn.:

1. czy masa cukrowa z glukozą, cukrem pudrem, żelatyną i wodą jest tylko do formowania figurek, czy także do pokrycia tortu?
2. jak pokryję nią tort-da się pokroić? zjeść?
3. masa z plantą-do czego jest? też do figurek i pokrycia tortu? czy da się kroić? zjeść?
4. jeśli cos pokręciłam, podajcie jakich mas używacie do figurek, a jakich do obłożenia tortu.

Zamówiłam dzis kilka rzeczy, w tym barwniki Wiltona i chę się trochę pobawić w lepienie, ale nie chcę marnować składników, póki nie zrozumiem, co do czego
icon_smile.gif


Dziękuję
icon_smile.gif
Witaj!
1. Tak ta masa jest do figurek i do obłożenia tortu (nadaje się do obu rzeczy
2. spokojnie pokroisz tort (czasem nawet ładniej niż zwykły) i zjeść tez można - niektórzy nawet ja lubią, ja zazwyczaj robię mniej słodki tort i wtedy jest ok
3. masa z planta jest równie zdobra i do obłożenia i do figurek (ja tylko tej z planta używam) Choć ostatnio do tej masy dodałam cmc żeby zrobić figurki i jest rewelacyjna-bardziej plastyczna i figurki stabilniejsze;-)
4. czyli ja od wczoraj do obłożenia używam masy z plantą a do figurek masy z plantą z dodatkiem cmc.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
Pozdrawiam!
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Zrobiłam kilka różyczek na próbę z tej masy bez planty i po wyschnięciu są bardzo twarde. To akurat ok, ale nurtuje mnie moja niewiedza w kwestii obłozenia tym tortu. Jak to kroić, skoro jest twarde? No i czy to się zjada z tortem?
Chciałabym zrobic coś ekstra chrześniakowi w prezencie i nie mogę sie wkopać ;) Widziałam Wasze prace, są piękne.

Edit: Duszka mnie ubiegła
icon_smile.gif
Dziękuję bardzo za odp
icon_smile.gif
bardzo mi pomagacie
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
Siedmiokropka @ 31 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1084079Zrobiłam kilka różyczek na próbę z tej masy bez planty i po wyschnięciu są bardzo twarde. To akurat ok, ale nurtuje mnie moja niewiedza w kwestii obłozenia tym tortu. Jak to kroić, skoro jest twarde? No i czy to się zjada z tortem?
Chciałabym zrobic coś ekstra chrześniakowi w prezencie i nie mogę sie wkopać ;) Widziałam Wasze prace, są piękne.
masa robi się twarda ale w kontakcie z tortem i masą położoną między tort a masę cukrową (najlepiej maślaną) nabiera miękkości i na pewno nie będzie taka twarda jak różyczki, zwłaszcza ta masa z plantą
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Jest wiele różnych mas, które mają też różne zastosowanie.
Bardzo popularna masa Dorotyxx -zwykła masa cukrowa służąca do pokrywania tortu. Zrobisz ją sama
Pettince- to także masa do pokrywania - gotowa masa którą kupisz w specjalistycznych sklepach.
Po dodaniu do jednej lub do drugiej proszku CMC lub gumy trakagantowej masa staje się bardziej elastyczna i można z niej lepić figurki i niektóre kwiaty, np. róże. Pamiętaj jednak że tych proszków nie wolno dodawać do mas które mają pokryć tort. Masa wtedy może stać się twarda i pękać.
Gum paste- gotowa masa do figurek lub kwiatów, nie nadaje się jednak do dekoracji robionych na drucikach np. lilie
Flower paste- przeważnie zawiera kurze białko- nadaje się do cieniutkich dekoracji np. kwiaty na druciku.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.