Mocno czekoladowe bananowe muffinki z biala czekolada

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Musiałam trochę wody dodać, bo mąka nie chciała mi się połączyć
gruebel_2.gif

Ogólnie - super
daumen.gif
 

Weronika

Member
Lut 23, 2008
4
0
0
Witam!
Dziś robiłam muffinki według tego przepisu
icon_smile.gif
Wyszły rewelacyjne! Smakowały nawet mamie, która nie lubi bananów. A ja chyba zaraz sama wszystkie wszamię hi hi hi
icon_smile.gif


Bardzo dziękuję za umieszczenie przepisu
cvety.gif
będę z niego częściej korzystać
icon_smile.gif
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
zapomnialam sie tu wczesniej wpisac: robilam te mufinki juz ze 100 razy- zawsze sie udaja i sa pyszne. W dodatku robia sie " same" i to ekspresowo! Zadnego ucierania ani mieszania.
Dzieki za przepis!
anbetung.gif
 

ewelina204

Member
Kwi 2, 2008
1
0
0
Ja ten sam przepis znalazłam na innym forum a teraz trafiłam tutaj. Więc ja już pare razy je piekłam i są wyśmienite

Ja tylko dodaje mniej kakao niż w przepisie a banany kroje w małą kosteczkę.
A i moje 14miesięczne dziecko uwielbia te mufinki. Prawie wszystkie to on zjada i mało co zostaje dla nas
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Z braku bananów zrobiłam z utartymi na papke dwoma jabłkami.. Są pyyszne! Do środka dałam po kostce białej czekolady, resztę czekolady posiekałam.. Miodzio, a świadomość, że są mniej kaloryczne sprawiła, że się nimi bezczelnie obżarłam
icon_smile.gif

Banany już kupione, w niedzielę zamierzam przetestować wersje oryginalną z nimi
icon_smile.gif
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
No nie wiem dlaczego jeszcze nic nie napisałam.
Robiłam je wiele razy. Wszystkim smakują i są b. dekoracyjne. Lubię w nich jeszcze to, że ciasta jest w sam raz na 12 dziurek w mojej formie muffinkowej.
 

catparker

Active member
Cze 14, 2007
724
43
28
Dzisiaj upiekłam, w tej chwili już tylko 2 zostały
lecker.gif
Mufinki są świetne, wilgotne i bardzo fajnie wyrastają. Pychotka.
 

asiad

Member
Kwi 5, 2008
114
0
0
i kolejne muffinki do zrobienia w najbliższym czasie...
mam w planach te z truskawkami...
ale nie jutro...jutro robie ciasto
icon_smile.gif

wakacje...dużo wolnego czasu wiec trzeba rozpieszczać siebie i swojego mężczyznę
icon_smile.gif
 

asiad

Member
Kwi 5, 2008
114
0
0
zrobilam dzisiaj...i szczerze powiem, ze mnie nie uwiodły...
jakieś jak dla mnie za mocno kakaowe i troszke twarde wyszły
icon_smile.gif

ale sprawdzone są
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Muffinki są przepyszne, nie dodałam czekolady bo nie miałam, myślę, że z wiśniamy by były boskie,
a surowe ciasto jest genialne, mogłabym całość zjeść jako najpyszniejszy deser
lecker.gif


dziękuję Syso za przepisik
bussi.gif
lecker.gif
 

Kicu

Member
Sie 6, 2008
38
0
0
Nie wiem gdzie kupujecie formy do muffinów, ja w Lidlu nie znalazłam żadnej:( Mam za to serduchową formę i w tej ciacha, z nieco mniejszą ilością cukru, wyszły świetnie:) i ten bananowy zapach... :D

Oto zdjęcie:
muffiny.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Kicu ja widziałam formę do muffinków w realu juz kilka razy więc chyba jest w stałej ofercie, w Lidlu to tak czasami się pojawia, koleżanka kupiła swoją na allegro i podobno są też w ikei ale nie widziałam osobiście!! Muszę Ci powiedzieć że te Twoje serduszka są piekne, gdzie kupiłaś? Też bym taką chciała mieć!!!!
fiesgrins.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kicu, muffinową formę znajdzie się nawet w supermarkecie, ale gdzie Tobie udało się znaleść taką fantastyczną formę w serduszka? Super!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kicu

Member
Sie 6, 2008
38
0
0
Serduchowa forma jest w 'sklepie gospodarczym' rodem z PRL'u na Sadybie. Tuż przy przystanku Mangalia (przystanek przy Sobieskiego w stronę centrum). Niestety nie jest tania: 28 zł (na 12 serc), ale za to nic się nie przypieka:)