Muffiny czekoladowe

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Linn @ 29 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=513535Mam troche inny przepis i chcialam porownac, ale w tym nie widze jajek
gruebel_2.gif
Zajrzałam do książki i rzeczywiście jajek w przepisie niet
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
W takim razie wstawiam inny przepis na muffinki czekoladowe: z jajkami wsrod skladnikow.

MUFFINKI PODWOJNIE CZEKOLADOWE
http://passionecucina.blogspot.com/2007/02...cioccolato.html
210 g maki
10 g di proszku do pieczenia
210 cukru
70 g gorzkiego kakao
szczypta soli
1 torebka wanilliny / szczypta cukru waniliooego /
3 jajka
150 ml mleka
130 g stopionego masla
50 g chipsow czekoladowych / siekanej gorzkiej czekolady /
chocolate chips http://www.thechocolatestore.com/images/pr...olate-chips.jpg
- rozgrzac piekarnik do 190°C
- w jednej misce wymieszac make przesiana z proszkiem do pieczenia, kakao, wanillina / cukrem waniliowym / i sola
- w drugiej misce rozbic widelcem jajka, dodac mleko i stopione maslo
- plyny przelac do miski z maka, dodac czekoladowe chipsy / czekolade / i calosc wymieszac w sposob mufinkowy
- ciasto przelozyc do formy muffinkowej / wygodnie jest umiescic w dolkach papierowe papilotki /
- piec 20-25 minut / po 20 munutach sprawdzic patyczkiem i ewentualnie piec dalej: ja pieklam 25 minut /

Ja zrobilam polowe z cukrowa posypka / posypalam nia mufinki przed wlozeniem do piekarnika, ale mozna je dodatkowa polac czekolada i posypac juz po upieczeniu /.

Powiem nieskromnie, ze wyszly wspaniale: mieciutkie, pachnace czekolada, z cudowna chrupiaca kopulka.

Cucina_078.jpg
 

Załączniki

  • Cucina_078.jpg
    Cucina_078.jpg
    226.2 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Stramenopile

Member
Lip 8, 2007
17
0
0
Dziwne - jeszcze na ciepło były pyszcze, ale na drugi dzień, to ich się jesc nie dało. Miały jakiś dziwny posmak.. Nie wiem czy tam czegoś źle nie dałam, ale robiłam zgodnie z przepisem..
 

GRoxy

Member
Sie 11, 2007
5
0
0
[color="#FF00FF"][/color] Eh.. Ja Zapomniałam o proszku do pieczenia. I nie wyrosły. Ale nawet były smaczne ;] Lecz jak ostygły to nie dało się jeść
baa.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Nie zartujcie. Sa chyba tymi, ktore wyrastaja najlepiej. Maja piekne kopulki i w srodku mieciutkie / no takie to sa kazde, ktore robilam, ale ich kopulki sa najlepsze. Proszku do pieczenia jest mn. wiecej pol torebki, wiec smak powinien byc w porzadku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jagna28

Member
Paź 29, 2007
10
0
0
Aż ślinka leci
icon_biggrin.gif
Muszę wypróbować, tylko, że bez jajek. ciekawa jestem czy wyjdą?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jagna28

Member
Paź 29, 2007
10
0
0
Zrobiłam muffinki według przepisu bez jajek. Wyszły boskie! Jak tylko mi się uda wrzucę zdjęcia. Wszyscy się nimi zajadali, aż im się uszy trzęsły. Robiłam je już 3 razy (w ciągu 2 dni
icon_biggrin.gif
). Dwa razy zrobiłam je z kawałkiem czekolady w środku. Przepyszne, szczególnie na ciepło (jak była potrzeba to podgrzewałam w mikrofali 20 sek). Z porcji czekolady przeznaczonej na ciacha, odkładałam 12 cząstek. Resztę posiekałam niezbyt starannie i wymieszałam z masą. Zastosowałam się do rady, aby muffinki nie czekały na piekarnik. Mam kiepskie doświadczenia z ciachami bez jajek i dlatego przedsięwzięłam dodatkowe środki ostrożności, aby nie wyszły gnioty. Mąkę i kakao na wszelki wypadek przesiałam. Mąki użyłam tortowej.

Polecam serdecznie!!!
 

jagna28

Member
Paź 29, 2007
10
0
0
Chwalę się i jeszcze raz dziękuję za przepis. Stworzyliście muffinkowego potwora
icon_biggrin.gif



 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anariel

Member
Lis 10, 2007
38
0
0
Muffinki czekoladowe bez jajek robię bardzo często. Świetny przepis. Próbowałam wcześniej już wielu innych (również z jajkami), ale żadne nie znikały tak szybko jak te. Postanowiłam zatem troszkę dzisiaj poeksperymentować i zamiast kakao dodałam cappuccino. Wyszły równie dobre, chociaż zupełnie inne w smaku. Połowy już nie ma, co mówi samo za siebie ;).
 

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
ja zrobiłam moje pierwsze muffinki z innego przepisu, podobnego trochę do murzynka, i wyszły przepyszne. Na dodatek okazało się, że z moich foremek ciastka wychodzą same i w całości, więc teraz zielone światło i muffinki co tydzień
icon_smile.gif
 

Anariel

Member
Lis 10, 2007
38
0
0
mufczekep5.jpg


Zdjęcie sprzed kilku miesięcy, dlatego bardziej pasuje do Bożego Narodzenia niż wiosny ;). Muffinki w wersji mini ;).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Szukając przepisu na idealne muffiny czekoladowe (oczywiście idealne dla mnie, to bardzo subiektywna sprawa) zrobiłam te wg przepisu Meg. Bardzo blisko mego ideału ale jeszcze nie to - chciałabym aby były bardziej puszyste i delikatne. Choć, tak jak mówię, ten przepis jest bardzo fajny - tym bardziej że bez jajek.
Póki co wklejam fotkę, trochę kiepska bo robiona telefonem. Dziękuję za przepis
cvety.gif
anbetung.gif


muffin_kopia.jpg
 

Załączniki

  • muffin_kopia.jpg
    muffin_kopia.jpg
    995.1 KB · Wyświetleń: 1

origami

Member
Kwi 18, 2008
10
0
0
Dlaczego babeczki leminy sa "popękane" po wierzchu, a babeczki Asfiny (i moje też) są gładkie? Od czego to zależy?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iga24

Member
Lis 30, 2006
5
0
0
z książki " Czekolada"
MUFFINY Z CZEKOLADĄ
100 g miękkiej margaryny
225 g cukru
2 duże jajka
150 ml naturalnego jogurtu
5 łyżek mleka
275 g mąki pszennej
1 łyżka sody oczyszczonej
175 g groszków z czekolady deserowej

1. W 12 foremkach do babeczek wyłożyć papierowe pojemniczki.
2. W misce drewnianą łyżką utrzeć margarynę z cukrem na puszystą masę. Wbić jajka, jogurt i mleko, wymieszać na gładką masę.
3. Do masy przesiać mąkę i sodę oczyszczoną, starannie wymieszać.
4. Wsypać groszki z czekolady i wymieszać ciasto. Rozłożyć do foremek i piec w piekarniku rozgrzanym do temperatury 190 stopni przez 25 minut albo do chwili, gdy patyczek wsunięty w babeczkę po wyciągnięciu będzie suchy. Zostawić w foremkach na 5 minut do ostygnięcia i przełożyć na metalową kratkę.
WARIANT: Aby upiec muffiny czekoladowo-pomarańczowe, należy dodać skórkę startą z 1 pomarańczy, a mleko zastąpić świeżo wyciśniętym sokiem pomarańczowym.
DSC00017.JPG
 

Załączniki

  • DSC00017.JPG
    DSC00017.JPG
    44.1 KB · Wyświetleń: 1

punia

Member
Kwi 12, 2009
1
0
0
Easter_muffins_by_immoral_oppressor.jpg



a moje bardzo dobre...ale bez kakao : )
poza tym dodaje jedno jajko i są bardziej puszyste i nie są aż tak suche : )

smacznego
icon_smile.gif
 

missnervosa

Member
Maj 15, 2009
23
0
0
Uwielbiam te muffinki
bussi.gif

Robię je juz od dawna, dodajac rozne wariacje

DSC_0088.JPGDSC_0082.JPGDSC_0083.JPG
 

Załączniki

  • DSC_0088.JPG
    DSC_0088.JPG
    27 KB · Wyświetleń: 1
  • DSC_0083.JPG
    DSC_0083.JPG
    83.3 KB · Wyświetleń: 1
  • DSC_0082.JPG
    DSC_0082.JPG
    21.2 KB · Wyświetleń: 1