Muffiny muszkatalowe

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Dla Mirandy i innych odwaznych - not For The Faint of Heart ;)

Muffiny muszkatalowe

Darze te muffinki szczegolnym sentymentem - byly to pierwsze muffiny jakie zrobilam 20 lat temu i od razu staly sie moimi ulubionymi. Rzadko dziele sie tym przepisem bo ilosc galki uzytej raczej odstrasza nawet dosc odwaznych...

Sa zaskakujaco delikatne, prawie kremowe w konsystencji, a smak galki jest wyczuwalny ale na pewno nie dominujacy - polecam
icon_smile.gif


2 szklanki maki
3/4 szklanki cukru
1 lyzka proszku do pieczenia
1 1/2 lyzki swiezo zmielonej galki muszkatalowej (okolo 1 1/2 galki)
szczypta soli
1 duze jajko o temperaturze pokojowej
3/4 szklanki smietanki kremowki
3/4 szklanki mleka
5 lyzek (70g) roztopionego masla

Rozgrzac piekarnik do 200 st.C, wysmarowac maslem foremke do muffinkow.

W duzej misce wymieszac make z cukrem, proszkiem do pieczenia i sola.

W osobnej misce rozbeltac jajko, dodac smietanke, mleko i rozpuszczone maslo - wlac do maki i delikatnie wymieszac obie masy, ale tylko do momentu az sie polacza, nie dluzej. Wypelnic ciastem wglebienia i piec okolo 15-20 minut, az lekko sie ozloca z wierzchu.
Wyjac na druciana siateczke - najlepsze jeszcze cieple...

img80036yp.jpg
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Dziękuję Ci serdecznie, bajaderko, spróbuję je zrobić jutro bądź w niedzielę na śniadanko, jestem ich bardzo ciekawa
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Z niecierpliwoscia bede czekac na twoja opinie Mirando
icon_smile.gif
I naprawde mam nadzieje, ze ci beda smakowac, chociaz watpie, ze beda twoim number one ;)
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Zrobiłam nie czekając na sobotni ranek, taka byłam ciekawska. Muffinki rzeczywiście są kremowe, pachną pięknie, smakują trochę jak piernik, nie są za bardzo słodkie. Myślę, że pasowałyby do nich rodzynki albo skórka pomarańczowa. Bajaderko, nastraszyłaś mnie z tą gałką, a muffinki są przepyszne! Nie ma się czego bać!
A z tym "number one" czuję się jak Johnny Depp w "Chocolate": "bardzo dobre... ale nie moje ulubione" ;)
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
To bardzo sie ciesze, ze wam smakuja
icon_smile.gif
:dance:

A galka strasze, bo jak do tej pory to jej ilosc wlasnie odstraszala ewentualnych chetnych ;)
 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
zrobilam re-we-la-cja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jestem baaaaaardzo galkożerna (;) ) - obok cynamonu jest moja ulubiona przyprawa, dlatego jak tylko zobaczylam ten przepis musialam, no musialam te muffinki zrobic :mrgreen:

jednym słowem: pychota

dzięki Ci Bajaderko :blume: :bussi:
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,726
1,115
113
I ja wczoraj zrobiłam te muffinki z gałką.Co prawda troche z ciastem pocudowałam, bo śmietanki nie było na skladzie, ale syn tylko chodzil i wąchal, potem pożarl polowę na ciepło, a to co niebacznie zostawiłam na dzis po prostu zabrał do pracy.
Więc kupuje kartonik śmietanki i robię nastepną porcje.Weszły do repertuaru na stale
icon_smile.gif
))
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
No to wyglada na to, ze niepotrzebnie wszystkich straszylam i balam sie, ze nie beda nikomu smakowac ;)

Bardzo sie ciesze qd, ze sie ladnie udaly :mrgreen:
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
Zrobiłam w niedziele.

Stwierdzam ze sa pyszne jednak bardziej smakowaly mi muffinki owocowe Bajaderki.

:zwinker111:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a z czym sie cuduje jak nie ma smietanki?
bo u mnie zabroniona
cry_1.gif


mleko sojowe + wiecej tluszczu da rade?

gd mam nadzieje, ze sie odezwiesz... poradzisz.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Podjelam wyzwanie : Not for The Faint of The Heart.. Dodatek galki daje mufinkom ciekawy smak. Szczegolnie smakowaly moim dzieciom, nawet bardziej niz czekoladowe
icon_eek.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Sie pieką. Gałke uwielbiam więc mam nadzieję że będą mi smakować :D

mnaaaaim, super wyszły, wsadziłam juz do segregatora z przepisami
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
przepadam z tymi mufinkami, pieklam je juz wielokrotnie
sa super delikatne i puszyste
szkoda jednak, ze nie da sie ich zmodyfikowac i bezmlecznych robic...