Muffiny z suszonymi sliwkami

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
Po prostu PYCHA :dance: Przy następnych zakupach muszę zrobić zapas suszonych śliwek
icon_smile.gif
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
właśnie pieką się muffinki z tego przepisu- dla rodziców.

z braku śliwek zrobiłam z rodzynkami i część z morelami
icon_smile.gif


i troszke zmodyfikowałam skałdniki ;) bo nie miałam tyle śmietany więc dodałam szklanke maślanki i już zrezygnowałam z mleka
 

Margetita

Member
Sie 10, 2005
100
0
0
Upiekłam je, w mini foremkach silikonowych.
Pierwsza porcja 15 szt. dobra, kapelusze chrupiące, pulchne nóżki grzybków,
drugi wsad inny, bałam się, żeby piekarnik nie był zbyt gorący, więc początkowo nie dogrzewałam od góry, w efekcie muffinki wyrosły i zlepiły się kapeluszami tak, że ich kształt pozostał już kwadratowy, wówczas włączyłam dogrzewanie od góry i co, muffinki szybko zarumieniły się, i o mało nie przypiekły, ale myślę, że w smaku lepsze - bardziej dopieczone.
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Piszecie ze w formie sylikonowej nie chca wychodzic teraz sie zastanawiam czy moze jednak nie wsadze papierowych foremek zeby nie bylo problemu z wyciaganiem. Chcialam wlasnie jutro je zrobic.
 

Margetita

Member
Sie 10, 2005
100
0
0
Musia, ja nie miałam problemu z wyciąganiem muffinek z formy silikonowej, tylko,
jak radziła Bajaderka, należy je wyjmować jeszcze gorące.
Po wyjęciu z piekarmika, całą formę przewróciłam do góry dnem i jedna po drugiej, muffinki wyskakiwały z foremek,
tylko troszkę im pomogłam ale delikatnie, i już.
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Margetita dziekuje, no to odetchnelam z ulga bo chce je dzisiaj upiec jak wyjda napisze jak beda juz gotowe.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
paula @ 7 Jan 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=47647zrobilam je kilka dni temu i byly naprawde smaczne,
to moja druga muffinkowa milosc, zaraz po tych z nutella w srodku <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo-->
no i zachecila
icon_lol.gif


z ta sliwka tak swojsko wygladaja
i Miranda mowi, ze z woda mozna...

zrobie na powrot Jarka.
ale strasznie cos chce wymyslec cos na jutro...
gruebel_2.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Zdecydowalam sie na nie ze wzgledu na suszone sliwki...po sprobowaniu stwierdzam, ze mogloby by ich byc troszke wiecej
icon_wink.gif
. Dalam tylko pol szklanki cukru i kefir zamiast jogurtu.
 

Załączniki

  • Imagem_001.jpg
    Imagem_001.jpg
    28.6 KB · Wyświetleń: 0

Cynaderka

Member
Lip 25, 2007
21
0
0
Zrobiłam wczoraj. Ciasto z Twojego przepisu Bajaderko wychodzi po prostu pyszne!
P1260912.JPG
 

Załączniki

  • P1260912.JPG
    P1260912.JPG
    1.4 MB · Wyświetleń: 0