Murzynek z polewa chrupiacą łamiacą serce każdej teściowej

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
sparwdzilam proszek do pieczenia- 15g. Z dodatkiem rumu tuzemskiego jest boski ten murzynek
icon_smile.gif
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
piekłam w takiej forkie do babki, średnica 20cm góra, 10cm dół

a że pyszny jest to wiem bo opada tak z 3cm tylko...
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
to pierwsze cincinowe ciasto ktore zrobilam, zdecydowanie to najlepszy murzynek swiata :d pieke go w zwyklej ikeowej keksowce i nic a nic nie opada a robilam go juz wiele razy
icon_smile.gif


c33jd.jpg


maz dzis znow pytal.. a kiedy zrobisz mi tego murzynka z ta polewaaa? :lol:
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
A w wersji dla teściowej-na gorącego murzynka wylać polewę i starkować 2 paski czekolady deserowej.Polecam.Super.
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
A mi nie wyszedł... Zastanawiałam się, czy w ogóle wpisywać opinię, bo to pewnie ja coś sknociłam
icon_sad.gif
Chciałam wybrać ciasto, którego nie da się zepsuć, no i zepsułam. Przede wszystkim czuć go proszkiem, ma smak mało murzynkowy, bardziej "cukrowy", chociaż proszku i cukru dałam tyle, ile w przepisie. No i katastrofalnie opadł.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
zaraz biorę się za pieczenie fotki będą później
icon_smile.gif
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
Dla Teściowej mówicie ... ;)

w sobote moja Teściowa ma imieninki - Marii

:cheers:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a no dla teściowej mój ukochany wraca dzisiaj i zgadnijcie co mu wcisne do zaniesienia do domku :mrgreen: a niech teściowa spróbuje :lol: murzynek (tzn babka murzynkowa w moim wykonianiu- kupiłam nową foremkę na święta i musiałam, po prostu musiałam ją przetestować :mrgreen: ) siedzi w piekarniku, niedługo będą foty
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
zrobiony Owieczko, murzynek jest przepyszny! bardzo dziękuję za przepis :blume:

wiem że fotka mało pociągająca ale obiecałam to wstawiam ;)
hh8af.jpg
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
ja zrobilam po raz kolejny, chyba setny :lol: tym razem w zwyklej szarlotkowej blaszce
icon_smile.gif


d20hm.jpg


d35vh.jpg
 

Krystal

Member
Wrz 20, 2004
23,129
1
0
Co ciekawe - w moich okolicach ten przepis ma dodatek sera i funkcjonuje jako "Isaura"
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
(Nazwy nie komentuję :mrgreen: )

Polega to na tym, że na wylane na blachę ciasto kładzie się kupkami "zrobiony" ser (czyli zmielony, połączony z masłem, cukrem, żółtkami itd.). Ser się świetnie topi w czeluściach murzynka, zmierzając głównie ku dnu
icon_smile.gif
- i stanowi bardzo smaczny akcent wśród kakaowego ciasta
icon_smile.gif


Piecze się to u nas gremialnie
icon_smile.gif
Ja właśnie miałam ową Isaurę
icon_wink.gif
na weekend, tym razem w tortownicy
icon_smile.gif
Pięknie wyglądały ukrojone trókąty ciasta - dołem kremowy ser, potem ciemny murzynek, potem jeszcze ciemniejsza polewa (ja polewę robiłam dodatkowo, bo zależało mi na ilości ciasta i nie odlewałam masy
icon_smile.gif
)

Wpisać dokładnie, jak ma być z tym serem?......
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Wpisać jak najbardziej bo ten przebój piekę często i jakieś urozmaicenie bardzo sie przyda.Czekam z niecierpolwością.