Murzynek z polewa chrupiacą łamiacą serce każdej teściowej

ina

Member
Sie 15, 2005
88
0
0
A ja właśnie piekę sobie murzynka. Wsadziłam go do formy keksowej (nikt nie powiedział, że on tak mocno rośnie!) Wygląda (przez szybkę) pięęęęknie, zapach cudowny wprost się roznosi, a polewa czeka. Kiedy upiecze się i będzie się nadawał to zamieszczę swoje pierwsze zdjęcie ;)
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
inawitamy i czekamy na fotkę
 

ina

Member
Sie 15, 2005
88
0
0
A oto fotka

_591814_n.jpg


nie za bardzo ta fotka, ale dopiero się od Was uczę
icon_smile.gif


Ciasto pyyycha, mój Mały Miś się właśnie nim opycha, mam nadzieje, że na jutro dla gości coś zostanie

pozdrawiam wiosennie.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ooo z takimi fotkami to my Cie z otwartymi ramionami przyjmujemy :mrgreen: :lol:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
nie ma mowy zeby to ciasto spadlo w dol :mrgreen:

dzis upieklam w wiekszej prostokatnej blaszcei oblozylam gesto brzoskwiniami z syropu i w doslownie paru miejscach malutkimi kawaleczkami czekolady, zalalam brzoskwiniowa galaretka a na gore wylozylam bita smietane straciatella i posypalam starta czekolada
icon_smile.gif


a15qb.jpg


a39ls.jpg
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Anik rewelacyjnie abgrejdowałaś murzyna :-D podoba mi się
icon_biggrin.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
oblozylam gesto brzoskwiniami z syropu i w doslownie paru miejscach malutkimi kawaleczkami czekolady, zalalam brzoskwiniowa galaretka a na gore wylozylam bita smietane straciatella i posypalam starta czekolada
Już samo to jest doskonałym deserem. Częstowani musieli z wrażenia oniemieć
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
kashamoj M kocha tego murzynka, ale ile mozna w kolko robic to samo :lol: cza sie bylo kompromisowo zbuntowac troche :lol:
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Mmmm... jak on pachnie :zwinker000: :daumen: właśnie wyciągnęłam z piekarnika.Niech on stygnie szybciej bo nie wytrzymam. Mam nadzieje że jest tak samo pyszny jak wygląda. Jak zjem zdam relacje. :flip:
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Ciasto przepyszne wszyscy się nim zachwycali. Wielkie dzięki za przepis :bussi:
Mam tylko jeden mały problem. Piekłam w prostokątnej blaszce i nie wiem czemu cały środek mi lekko oklapł, a boki były fajnie wyrośnięte. Jak to się mogło stać??? Następnym razem zrobie w keksówce.... Ale i tak ciasto że palce lizać :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Matyldo mnie w głębokiej a wąskiej blaszce murzyn wychodzi niedopieczony
icon_sad.gif
więc raczej radzę w większej foremce piec i bardziej płaskiej, no cinkiej i dużej noo, bo jak ciasto grube to pęka i w pęknięciu jest surowizna
icon_sad.gif

Ja tak mam, nie wiem czy innym też tak się robi!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0