ogórki z czosnkiem

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
zrobiłam te ogórki z połowy porcji na próbę. Są bardzo, bardzo smaczne, będę dorabiac , dam tylko trochę mniej cukru.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
a moje jakoś sie nie udały:(
chyba za długo pasterysowałam i takie kapcie mi wyszły :cry:
musze zrobić jeszcze raz bo tak je zachwalacie :lol:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zrobiłam z połowy porcji (bom słabizna i 4 kg ogórasów nie dałabym rady przytachać). Wyszło mi 5 półlitrowych słoików. Zastanawiam się czy wyjdzie mi z tego cokolwiek, jako że spotkałam na marynatowej drodze kilka przeciwności. Po pierwsze słoiki nie zassały mi się podczas pasteryzowania i kiedy niebacznie przechyliłam już wystudzony (zakręcony oczywiście) słoik, zalewa chlupnęła na podłogę niczym Niagara. Kazałam je tacie rozkręcić i zamknąć jeszcze raz (podczas tej czynności zaczął je wyjadać, więc wiem już, że w smaku są super) i pasteryzowałam je znowu 5 minut, obawiam sie, że teraz mogą być flakowate. Mimo tych wysiłków 2 słoiki nadal są niezassane, ale kij z tym, zjemy je w pierwszej kolejności, może nic im nie będzie.
Po drugie- część czosnku po pasteryzacji zmieniła kolor na turkusowy :shock: Miałam czosnek z dwóch źródeł i chyba tylko jeden zachował się tak ekstrawagancko, ale głęboko mnie zastanawia powód tej zmiany umaszczenia. Nic to, wszystko da się zjeść.
Po trzecie- zabrako mi marynaty na jeden słiok i dorabiałam druga na oko, zastępując ogórkowy sok wodą i dozując przyprawy wedle upodoby, więc ciekawam wyniku eksperymentu.
Po czwarte- oryginalna marynata wydaje mi się ciut za słodka, mam nadzieję, że to się z czasem przegryzie i zaostrzy. Zastanawiam sie czy w następnej turze nie zrezygnować ze słodkiej papryki na rzecz podwójnej porcji chilli, bo jestem entuzjastką ostrości.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
lislawa
CYTATPo drugie- część czosnku po pasteryzacji zmieniła kolor na turkusowy Miałam czosnek z dwóch źródeł i chyba tylko jeden zachował się tak ekstrawagancko, ale głęboko mnie zastanawia powód tej zmiany umaszczenia. Nic to, wszystko da się zjeść.
A ja myślałam, że tylko mnie się takie zrobiły. :lol:
Turkusowe zrobiły mi się w zeszłym roku. Też nie wiem dlaczego. Zostały zjedzone mimo tego kolorowego czosnku. Został jeden słoik i właśnie go obejrzałam i ... czosnek zrobił się biały. :mrgreen:
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
co do marynaty , to ja dałam do niej szklankę wody (na 2 kg ogórków) i wyszło w sam raz, natomiast ogórki z solą trzymałam tylko 5h a nie całą noc, więc może mniej soku pusciły.
 

Ladybird

Member
Kwi 12, 2006
852
0
0
Zrobiłam z 1 kg na próbę. Wyszło mi 5 słoiczków po małym dżemie.
Pierwszy raz robiłam coś w słoikach na zimę.
Wybaczcie moją ignorancję, jestem zupełnie zielona w tym temacie, i muszę zapytać: czy zalewa ma pokrywac w całości ogórki w słoiku?
Pewnie banał, co? :oops:
Nie starczyło mi płynu na tyle alby zalać ogórasy, ale zupełnie się tym nie przejełam. Zakreciłam, zapasteryzowałam i cześć. A teraz siedzę i myślę, że je schrzaniłam, a na wierzchu pewnie już grasują zabójcze bakterie i pleśń
icon_sad.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
zrobiłam - są pyszne, tylko jedna uwaga - ja kupując ogórki na rynku kupiłam tez świeży, tegoroczny czosnek, strasznie mocno aromatyczny i ogórki są takie czosnkowe :lol: ale u mnie w domu nikogo to nie przeraża bo wszyscy lubią czosnek ............ tak więc myślę, że jak ktoś kupi taki baaaaaaaardzo aromatyczny czosnek (polski nie chiński z marketu) to spokojnie można dać główkę mniej
 

progect

Member
Wrz 19, 2005
149
0
0
Zrobiłam 10 dni temu, dzisiaj nastąpiła degustacja.
Ogórki miały być dodatkiem do grilowanej karkówki. Mięsko zostało spozyte samo, bo słoik degustacyjny został pożarty w 5 minut i nie doczekał
Następna porcja pokrojona już czeka do jutra :lol:
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
zrobiłam - są pyszne, tylko jedna uwaga - ja kupując ogórki na rynku kupiłam tez świeży, tegoroczny czosnek, strasznie mocno aromatyczny i ogórki są takie czosnkowe :lol: ale u mnie w domu nikogo to nie przeraża bo wszyscy lubią czosnek ............ tak więc myślę, że jak ktoś kupi taki baaaaaaaardzo aromatyczny czosnek (polski nie chiński z marketu) to spokojnie można dać główkę mniej
ja też robiłam ze świeżego i dałam tyle co w przepisie i wyszło ok.
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
nie wiem może tan mój czosnek był jakiś taki "wybitny" :lol:, tak czy siak są baaaaaaaaaardzo pyszne !!
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Z tym czosnkiem to nie do konca jestem pewna, ale patrzac na swoj moge powiedziec ze taki swiezy ktory ma twarda łuske nie zielenieje.
Moj jest z dzialki i nie zieleniał.

Ja z kolei ze swoim pytaniem.
W ub roku robilam te ogorki z takich malych korniszonowatych. Tym razem mam wiecej takich jak do kiszenia. Jekich uzywałyscie i z jakim efektem?
Nie watpie ze sie udadza ale czy beda chrupkie?
 

amatorka

Member
Wrz 25, 2005
316
0
16
Zrobiłam tydzień temu z takich dojrzałych właśnie. Nie powiem Ci czy wyszły chrupkie, bo wyjechałam i jestem poza domem. Ale piszę - żeby syndrom Cię opuścił. Może zrób z części tych ogórków? Możesz też zrobić pikle.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
:lol:

CC rzadzi, CC radzi, CC nigdy Cię nie zdradzi. :lol:

Te duze juz zaczelam obierac. Bedzie mizeria.
Z podziekowaniem Amatorko.
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
Bardzo, bardzo dobre te ogóraski. Trzeba podziękować pani z bazarku

Robię już drugą turę. Pierwsza nie wytrzymała nawet tygodnia do degustacji. Teraz z podwójnej porcji.
 

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Witam
icon_smile.gif


Właśnie przymierzam się do tych ogóraskó
icon_smile.gif


Mam pytanie, jako że główka czosnku głowce nie równa, napiszcie proszę ile powinno być ząbków tego czosnku?

Pozdrawiam
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
uzywalam mlodego ktory jest intensywniejszy bylo w nim po ok 10 zbakow
ale nie mierz tak bo zabek zabkowi nie rowny ;)
jesli lubisz mocno czosnkowe to daj wiecej nic im nie bedzie
 

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Dziękuję za tak szybką odpowiedź
icon_smile.gif


Lubię bardzoooo czosnkowe, ale kupiłem niedawno młode główki czosnku gdzie były tylko 4 ząbki :shock:
Zatem dodam 2x więcej, chyba mnie rodzina nie wyklnie? :lol: