Omlet (placek) owsiany z owocami*

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,675
113
Właśnie zauważyłam i wybrałam do omletu te niebieskie, bo zwykle zapominam wcześniej namaczać.
A tym wystarczy dwie - trzy minutki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
Ja w wczoraj, czy przedwczoraj robiłam z 2 jajek L i 65 g płatków. Nic a nic nie pękł.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,675
113
Może te drobne lepiej się trzymają jajek?
icon_wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Co do tego cynamonu - swego czasu było sporo artykułów w sieci, w których mówiono że faktycznie pomaga zapobiegać cukrzycy, że zwiększa wrażliwość komórek na insulinę - a potem zaczęły się pokazywać artykuły, które to wykluczyły, więc w końcu nie wiem w co wierzyć, ale chyba jednak cynamon nie ma większego wpływu na poziom cukru we krwi.
http://kopalniawiedzy.pl/cynamon-cukrzyca-...n-M-Curtis,2280

http://hipokrates2012.wordpress.com/tag/cy...cukier-we-krwi/
CYTATCynamon a cukrzyca

Serwis „New Scientist” informuje, że zaledwie pół łyżeczki cynamonu dziennie znacznie zmniejsza ilość cukru we krwi u cukrzyków. Ochotnikom z cukrzycą typu II podawano codziennie po posiłkach 1, 3 lub 6 g cynamonu w proszku. W ciągu kilku tygodni stężenie cukru we krwi badanych osób było średnio o 20 procent niższe niż w grupie kontrolnej. Odpowiadać za to ma zawarty w cynamonie rozpuszczalny w wodzie związek polifenolu (MHCP), który naśladuje działanie insuliny, uaktywnia jej receptory, a w komórkach działa synergistycznie z insuliną.

Jednak każdy kij ma dwa końce. W najnowszych badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie w Oklahomie, których wyniki opublikowano w czasopiśmie „Diabetes Care”, udział wzięły dwie grupy osób. Pierwsza brała dwie tabletki dziennie, z których każda zawierała 500 mg przyprawy. Grupie przyjmującej placebo, podawano tabletki zawierające mąkę pszenną. Na koniec doświadczenia nie odnotowano różnicy w średnim poziomie cukru we krwi, insuliny czy cholesterolu u osób z obu grup. Badania te jednak nie dają ostatecznej odpowiedzi. Sprzeczne wyniki tych i poprzednich doświadczeń mogą wynikać z faktu, iż większość pacjentów w ostatnich badaniach przyjmowała różnego rodzaju leki.

W doświadczeniach wcześniejszych, gdzie cynamon okazał się mieć wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi, żaden z pacjentów nie przyjmował dodatkowych leków. Naukowcy, podsumowując, twierdzą, że potrzebne są kolejne badania, by ocenić wpływ różnych czynników, jak ogólna dieta i zażywanie leków, oraz określić plusy i minusy spożywania cynamonu przez diabetyków.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Tak się zastanawiam nad wykorzystaniem przepisu na blasze zawieszonej nad ogniskiem - można z tego zrobić małe placuszki? Dadzą się podważać i przewracać sporą łyżką drewnianą? Potrzebuje ten omlet dużo tłuszczu?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,675
113
Trochę potrzebuje. Obawiam się, że bez tłuszczu jajka przykleiłyby się do blachy na amen.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Na patelni powłoką nieprzywieralną da się bez tłuszczu, ale na blasze to nie ryzykowałabym, jednak trochę trzeba wtedy dać. I spokojnie można małe placuszki robić, dzisiaj właśnie powinnam tak zrobić, małe placki na pewno łatwiej przewrócić bez rozwalenia nawet, gdy da się za dużo płatków.
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Evalil, jesli bym robila na blasze nad ogniskiem rozgralabym ja mocno a pozniej wrzucila malenka kostke masla klarowanego albo oleju kokosowego i od razu bym kladla niewielkie placki.

Edit: jesli ma byc autentycznie na jakis pokaz kultury Slowian, to kokos odpada
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Dzięki za rady!

Boshka @ 5 Jun 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1439511Evalil, jesli bym robila na blasze nad ogniskiem rozgralabym ja mocno a pozniej wrzucila malenka kostke masla klarowanego albo oleju kokosowego i od razu bym kladla niewielkie placki.

Edit: jesli ma byc autentycznie na jakis pokaz kultury Slowian, to kokos odpada
fiesgrins.gif
A no, odpada.
icon_smile.gif
Zwykły olej dam najwyżej. Zobaczymy, czy reszta będzie miała ochotę na takie wynalazki. I czy na słodko, czy na słono.
icon_wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
QUOTE (yrsa @ 4 Jun 2013, 23:02 ) index.php?act=findpost&pid=1439267Normalnie poczułam wyzwanie
icon_mrgreen.gif
rofl.gif

Stanowczo nie ten dzial!

QUOTE (imp_act @ 5 Jun 2013, 14:51 ) index.php?act=findpost&pid=1439426Ktoś ma w domu jeszcze taki sprzęt?
icon_smile.gif
Musiałby mieć ponad 20 lat.
Ale ktos, czy sprzet?
icon_mrgreen.gif


Moj peka i sie rwie.
Robilam wczoraj na kolacje, bo Buba slabo zjadl obiad, z cieniasow
icon_mrgreen.gif
zmielonych platkow znaczy sie. Potrzebuje do niego... cierpliwosci.
Pierwszy przewrocilam ladnie, drugi porwalam. Musi sie dobrze, a pomalu podpiec od spodu i wtedy duza lopatka przewracam bez problemu.
Za malo jajek mowicie? Dalam 200ml platkow, 4 lyzki wody (nie da sie mniej) i 2 ogromne jajka.

Dzieki Lis za rade. Z migdalami nie bede kombinowac zamiast sera, bo jakby mieli zabierac resztki do szkoly to nie moga, ale podrobke parmezanu udalo mi sie kupic
banana.gif
I Buba go nawet nie lubi
banana.gif
banana.gif


Osobiscie juz je w zeszlym tygodniu ochrzcilam na domowy uzytek.
Nazywam je: oatmelette.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,675
113

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja tez robilam pare razy.
W niedziele trafilo sie z jagodami
icon_rolleyes.gif

- chcecie oatmleta z jagodami?
jeden - tak - poszedl omlet na patelnie
drugi - tak, ale ja chce zeby te jagody byly juz w srodku
jeden - a ja tez chce zeby byly w srodku!
icon_rolleyes.gif

No, nie zdrapie, dziecko z patelni, a akurat poszly 2 ostatnie jajka.

Potwornie sie sypal z jagodami i nie wyglada nawet bez sypania.
Zauwazylam tez zaleznosc, ze im krocej sie platki moczy tym bardziej sie sypie. Juz raczej nie zapomne namaczac na noc.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja juz nie zapominam namaczac na noc za to zdarza sie, ze jeszcze do lodowki wstawie, bo rano zapomne, ze mial byc omlet
fiesgrins.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Wtedy mozna jeszcze lyzka do lodow nakladac male. Ale tez zdarza mi sie zapominac
icon_lol.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,675
113
Robicie go jeszcze?
Bo u mnie ostatnio często gości, zwłaszcza w ulubionej wersji na słono, z serem feta (a właściwie z sałatkowym typu bałkańskiego z Lidla) i świeżymi pomidorami.
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Podbijam, bo zauwazylam, ze ostatnio niektore Panie (a moze i panowie nie jedza pszenicy).

Jesli chcecie, mozecie smazyc cienkie placki jak tortille i zawijac w to duszone warzywa czy mieso. Ja tak ostatnio fajity robie
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: